شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سازمان اتحاد فدائیان کمونیست: اشرف

اطلاعیه

حمله به قرارگاه اشرف محکوم است
بنا به اطلاعات رسیده از سوی سازمان مجاهدین خلق ایران صبح امروز نیروهای نظامی عراق حمله گسترده ای را به قرارگاه اشرف آغاز نموده اند. بنا به اخبار منتشره تا این لحظه 28 نفر کشته و  بیش از 200 نفر مجروح شده اند.

قرارگاه اشرف که تا پیش از اشغال عراق توسط قدرتهای امپریالیستی پایگاه مجاهدین در خاک عراق بود پس از خلع سلاح مجاهدین توسط نیروهای امریکا تبدیل به اردوگاه پناهندگی نیروهای سازمان مجاهدین شد و دولت امریکا مسئولیت امنیت مجاهدین را به عهده گرفت. با قدرت گیری نیروهای مرتبط با جمهوری اسلامی در عراق تخلیه اردوگاه در دستور کار دولت جدیدالتاسیس عراق قرار گرفت و دولت نوری مالکی به کررات محدودیت ها و تضعیقاتی را برای نیروهای سازمان مجاهدین که مطابق میثاقهای بین المللی به عنوان پناهنده در خاک عراق بسر می برند بوجود آورده است.

رهبری سازمان مجاهدین نیز از دیگر سو در نبود یک سیاست کارآمد در رابطه با نیروهای خود در منطقه مرزی همواره دست بدامن نیروهای اشغالگر امپریالیستی در عراق برای حفظ امنیت نیروهای خود بوده است و در طی ده سال اشغال عراق نتوانسته تدبیری بدور از دخالت نیروهای امپریالیستی برای حیات سیاسی خود در همجواری ایران بوجود بیاورد.

در این شرایط جان هزاران انسان مبارز که برای ستیز با رژیم حاکم بر ایران به سازمان مجاهدین روی اورده اند وجه المصالحه قدرتهای امپریالیستی و قلدرمنشی رژیم جمهوری اسلامی شده است. تهاجم امروز ارتش عراق به اردوگاه اشرف نیز در فالب این سناریو فرم گرفته است. تاکید بر یک نکته لازم است که مسئولیت مستقیم  این جنایت دولت عراق است. زمامداران امروز قدرت در عراق باید بدانند که چه میثاقهای بین المللی و چه سیاست حسن همجواری در منطقه ایجاب می کند که خود را از قید افساری که جمهوری اسلامی ایران به گردن انها انداخته است رها کنند. آنگاه که توده های بجان آمده نظام رو به زوال جمهوری اسلامی را برچینند، آنانکه در تحکیم سلطه و سرکوب نیروهای اپوزیسیون به رژیم جمهوری اسلامی خدمت کرده اند در پیشگاه مردم ایران پاسخگو خواهند بود. زمامداران امروز عراق که به یمن سیاست اشغال امپریالیسم به سکوی قدرت آویزان شده اند اگر اندکی تامل کنند درخواهند یافت که با سرنگونی جمهوری اسلامی قدرتهای امپریالیستی دیگر انگیزه ای در حمایت از آنان نخواهند داشت و آنان را در مصاف نیروهای پیکارجویی که هر روزه در کوی و برزن در عراق عملیات مسلحانه انجام می دهند  تنها خواهند گذاشت. اگر باز هم تامل کنند درخواهند یافت که با حمله به قرارگاه اشرف و کشتن و زخمی کردن نیروهای سازمان مجاهدین عمر رژیم طولانی تر نخواهد شد. پس مصلحتشان در این است که به تعرض به قرارگاه اشرف هرچه سریعتر پایان دهند و مسئولین این عملیات ناقض میثاقهای بین المللی را هر چه سریعتر و بشکل علنی محاکمه کنند.

سازمان اتحاد فدائیان کمونیست حمله به قرارگاه اشرف را قویا محکوم کرده و ضمن تسلیت به خانواده هایی که عزیزانشان را در این جنایت سیاسی از دست داده اند، خواستار پیگیری و مجازات آمرین و عاملین این کشتار توسط نهادهای سازمان ملل که به ظاهر برای تضمین امنیت نیروهای غیرنظامی و رعایت حقوق بشر در خاک عراق حضور دارند می باشد.

سازمان اتحاد فدائیان کمونیست

19 فروردین 1390 برابر با 8 آوریل 2011

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
اطلاعیه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.