شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حزب دمکرات کردستان: اشرف

اطلاعیه

حزب دموکرات کردستان: حمله‌ به‌ کمپ اشرف را متوقف کنید

 

شب جمعه‌ ٨ آوریل نیروهای ارتش عراق مجهز به‌ تانک و زرهپوش، به‌ ساکنان بی سلاح و بی دفاع کمپ اشرف حمله‌ کردند.
طبق گزارشات و تصاویری که‌ از تلویزیون "سیمای آزادی"، تلویزیون سازمان مجاهدین خلق ایران پخش میگردد، زنان و مردان وابسته‌ به‌ سازمان مجاهدین که‌ در این کمپ زندگی می‌کنند با دست خالی به‌ مقابله‌ با یورش نیروهای ارتش عراق پرداخته‌اند.
در نتیجه‌ این حمله‌ وحشیانه‌ تا لحظه‌ آماده‌ نمودن این بیانیه‌ (بعد از ظهر جمعه‌) دهها تن از مجاهدین جان خود را از داده‌ و صدها تن دیگر زخمی شده‌اند و یورش نیروهای ارتش عراق به‌ کمپ اشرف همچنان ادامه‌ دارد.
این در حالیست که‌ علی‌الرغم نبود امنیت، امکانات این کمپ برای مداوای زخمیها، به‌ علت معاصره‌ی کمپ بسیار کم است و در خارج از کمپ و در شهرهای عراق جان زحمیها از سوی وابستگان به‌ رژیم جمهوری اسلامی در معرض خطر قرار دارد.
حزب دمکرات کردستان حمله‌ مسلحانه‌ به‌ ساکنان بی سلاح و بی دفاع کمپ اشرف، آنهم از سوی ارتش عراق را به‌ شدت محکوم می‌نماید و همدردی خود را با سازمان مجاهدین خلق ایران و خانواده‌ی جانباختگان اعلام می‌دارد.
شکی نیست که‌ قصد و نقشه‌ قتل عام ساکنان این کمپ، مربوط به‌ جمهوری اسلامیست که‌ به‌ وسیله‌ عوامل آن در خاک عراق صورت می‌گیرد.
دولت آمریکا که‌ ساکنان کمپ اشرف چند سال پیش بوسیله‌ ارتش آن کشور خلع سلاح شدند، در برابر حفظ جان ساکنان این کمپ مسئول است و لازم است به‌ منظور جلوگیری از یورش وحشیانه‌ نیروهای مسلح وابسته‌ به‌ ارتش عراق اقدامی فوری انجام دهد.
حزب دمکرات کردستان، از سازمانها و مراکز بین‌المللی بر اساس وظیفه‌ انسان دوستانه‌ و مسئولیت آنها در قبال کنوانسیونهای بین‌المللی و از دولت آمریکا به‌ ویژه‌ در مورد مسئولیتهایش در ارتباط با حفظ جان ساکنان کمپ اشرف میخواهد اقدامات جدی برای خاتمه‌ دادن به‌ این حمله‌ گسترده‌ و بی شرمانه‌ انجام داده‌ و راه چاره‌ای برای رهایی ساکنان این کمپ از یورشها و توطئه‌های مداوم در عراق پیدا نماید.


حزب دمکرات کردستان
دفتر سیاسی
بعداز ظهر روز جمعه‌
۱۹ فروردین مان ۱٣۹۰ شمسی
٨ آوریل
۲۰۱۱ میلادی

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
اطلاعیه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.