شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

نامه علی كريمي به ناصر حجازي

تو اسطوره‌اي چون هميشه خلاف جهت آب شنا كردي
علي كريمي به مناسبت افتتاح سايت ناصر حجازي نامه‌اي براي وي نوشت.
به گزارش سايت ناصر حجازي، علي كريمي كه در تيم شالكه آلمان عضويت دارد در مورد افتتاح سايت ناصر حجازي مطلب زير را نوشته است:

"در حالي كه فضاي فوتبال را ريا كاري و تظاهر مسموم كرده است و در روزگاراني كه نوكرم و چاكرم هاي مصنوعي و مصلحتي همه جا رايج شده است، ناصر حجازي را بايد اسطوره اي با شخصيت، چهره اي يكرنگ و استثنايي در اين فوتبال به حساب آوريم.

او سال هاي سال در كنج خانه اش و بي توجه به هياهوي پوشالي اطراف خويش، سخت ترين تبعيض ها، ظلم ها و بي اعتنايي ها را ديده اما به هيچ قيمتي حاضر نشده است تا به فروش گذاشته شود.

اين اسطوره به واقع كمياب ما، كرنش را بلد نيست. ناصر حجازي چهره اي مقاوم در مقابل زورگويان است. او بدون هيچ ملاحظه كاري معايب را مي گويد و دلسوزي راستين مي باشد كه هرگز تن به خوش خدمتي نداده است و حرف هايش همواره در راستاي مصلحت فوتبال و ضد مصلحت شخصي خويش بوده است.

هر چند اين روزها كه حال و روز خوشي ندارد، صاحب منصبان پست و مقام هاي گوناگوني به او تعارف مي كنند اما اي كاش آن روزگاراني كه حجازي بخاطر بي اعتنايي ها مجبور به زندگي سخت و طاقت فرسا در بنگلادش شده بود، او را به بازي مي گرفتند.

هر چند كه حجازي اهل بازي نبوده و نيست كه اگر اين طور بود، هيچ گاه حجازي نبود. او هميشه خواسته خودش باشد. درود به مرام و عزت او كه مي توانيم همواره به چنين اسطوره اي افتخار كنيم و مرام و معرفت ايشان را براي ديگران الگو سازي نماييم. مردي كه هيچ گاه دنبال باد نرفته است و همواره در تلاطم و جهت خلاف جريان آب شنا مي كند.

در خاتمه، فوتبال تمام مي شود، همانطور كه سال هاست فوتبال را براي حجازي تمام كرده اند اما آنچه از ايشان باقي مانده است همانا شخصيت منحصر به فرد، مرام پهلوان منشانه و يكرنگي هاي هميشگي اش است. خدايا او را براي ما حفظ كن.
با تقديم احترام
علي كريمي "
 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.