شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

جعفری: نفوذ جريان انحرافي در بدنه اصولگرايي (بخش دوم)

فارس

سردار جعفري در گفتگوي تفصيلي با فارس-2 و پاياني


تهديد نظامي تمام شد؛ با روحيه جهادي از تهديدات اقتصادي عبور مي‌كنيم


خبرگزاري فارس: فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي‌گفت: اوج تهديدات نظامي در سال‌هاي اخير بود كه تمام شد.مهمترين تهديد پيش روي انقلاب تهديدات اقتصادي است كه با اعلام سال جهاد اقتصادي و با روحيه جهادي از اين تهديدات عبور خواهيم كرد.


 


سردار سرلشكر محمدعلي جعفري فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در بخش ديگري از گفتگوي تفصيلي خود با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، درباره علل نامگذاري سال 90 به نام سال "جهاد اقتصادي " از سوي رهبر معظم انقلاب، مسايل اقتصادي را به زعم برخي افراد پاشنه آشيل جمهوري اسلامي ايران براي جلوگيري از استمرار انقلاب دانست و افزود: كشور ما از لحاظ ذخاير و منابع مادي و نيز از نظر نيروي انساني ارزشمند و باهوش يك كشور غني و قدرتمند است و به همين دليل بايد سرعت رشد اقتصادي كشور بيش از اينهايي باشد كه الان هست.

وي در خصوص علل محقق نشدن اين اهداف گفت: غير از سال‌هاي جنگ تحميلي كه تمام مردم درگير دفاع از كشور بودند، طي دو دوره هشت ساله در اين كشور در زمينه اقتصادي و فرهنگي مسيري مغاير با اصول و مباني انقلاب اسلامي طي شد و اكنون مدتي است كه اين مسير در حال چرخش به سمت عدالت در اداره كشور است و توجه به محرومين مجددا مورد توجه قرار گرفته است.

فرمانده كل سپاه با اشاره به موضوع هدفمند كردن يارانه‌ها، آن را يك اقدام مهم در جهت اميدوار كردن محروميني دانست كه بواسطه انحرافات به وجود آمده در مسير انقلاب، دچار نااميدي شده بودند.

جعفري با بيان اينكه هميشه ساختن يك بناي نو راحت‌تر از آن است كه بخواهيم ساختماني را خراب كرده و مجددا بسازيم، خاطر نشان كرد: جبران اين انحراف كه طي 16 سال صورت گرفته، در ده سال امكان پذير نخواهد بود بلكه بايد 16 سال تلاش كنيم تا فقط جبران مافات شود.

* آقا فرمودند هيچ كشوري به اين راحتي‌ها جرات حمله به ايران را ندارد

وي افزود: البته امروز كشور در شرايطي است كه از مرحله تهديدات امنيتي و نظامي عبور كرده و بنده جزو كساني بودم كه از همان پايان جنگ تحميلي گفتم ديگر تهديد نظامي عليه ايران تمام شد و اين از دستاوردهاي 8 سال دفاع مقدس بود.

عضو شوراي عالي امنيت ملي با بيان اينكه حضرت آقا هم فرمودند ديگر هيچ كشوري به اين راحتي‌ها جرات حمله نظامي به ايران را ندارد، تصريح كرد: ولي امريكايي‌ها فكر كردند با آمدن به اطراف ايران و اقدام به تهديد و نيز اشغال دو كشور عراق و افغانستان در غرب و شرق ايرن مي‌توانند راه به جايي ببرند كه در عمل ديدند اين طور نشد.

* اوج تهديدات نظامي عليه نظام در همين سال‌هاي اخير بود

جعفري افزود: ما بايد بدانيم كه از چه تهديداتي عبور كرديم و وارد چه صحنه‌اي شده‌ايم. تهديدات سياسي هميشه وجود دارد اما تهديدات نظامي اوجش در همين سال‌هاي اخير بود كه گذشت.

وي مهمترين تهديد پيش روي انقلاب را تهديدات اقتصادي دانست و اظهار داشت: همين تحريم‌هايي كه عليه كشورمان اعمال مي‌شود نيز در راستاي ايجاد فشار بيشتر بر جمهوري اسلامي است.

* تنها با روحيه جهادي مي‌توان از صحنه تهديدات عبور كرد

فرمانده كل سپاه با تاكيد بر اينكه تنها با تكيه بر روحيه جهادي مي‌توان از تهديدات و صحنه‌هاي نبرد عبور كرد، گفت: نامگذاري جهاد اقتصادي نيز در همين راستا صورت گرفت و ما بايد بدانيم كه اگر خواهان اقتصادي بالنده در كشور هستيم بايد در اين راه جهاد كنيم.

جعفري افزود: ما براي رسيدن به اهداف امنيتي و اقتدار نظامي خود تلاش فراواني كرده و دشمن را در اين مسير ناكام گذاشتيم پس براي رسيدن به قله‌هاي اقتصادي هم نيازمند جهاد و مبارزه‌اي طولاني هستيم كه شروع آن از امسال خواهد بود.

* تحريم‌هاي غرب عليه مقامات و مسئولين نظام، مضحك و خنده‌دار است

جعفري در ادامه درخصوص تحريم برخي مقامات جمهوري اسلامي ايران توسط اتحاديه اروپا، اين نحريم‌ها را مسخره و خنده‌دار دانست و گفت: همين اقدامات مضحك آنها نشان از فاصله زياد دشمن نسبت به شناخت ماهيت انقلاب و مسئولين نظام دارد، آن هم مسئوليني كه با تمام توان پاي انقلاب ايستاده‌اند.

وي افزود: ما در داخل كشور چيزي نداريم چه رسد به خارج كه حالا آنها بخواهند اموال ما را در خارج از كشور مصادره كنند.

عضو شوراي عالي امنيت ملي با بيان اينكه اين اقدامات موجب آشكار شدن ماهيت دشمنان براي ملت ايران خواهد شد، گفت: مهم اين است كه بدانند تحريم‌هاي كل كشور هيچ تاثيري نداشت چه رسد به اين اقدامات خنده‌دار.

* انقلاب‌هاي منطقه نتيجه ايستادگي انقلاب اسلامي در برابر دشمني‌هاي استكبار است

سردار جعفري در ادامه اين گفتگو به تحليل درخصوص حوادث اخير منطقه و ارتباط آن با انقلاب اسلامي ايران پرداخت و گفت: اين خيزشهاي عظيم منطقه بعد از گذشت سي سال و در پي روشنگري‌هاي انقلاب اسلامي ايران و نتيجه انباشت انتظارات و مطالبات مردم اين كشورهاست كه البته ما معتقديم سال‌ها دير اتفاق افتاده است.

فرمانده كل سپاه با بيان اينكه اين حوادث دفعتا و يك شبه بوجود نيامده‌اند، تصريح كرد: اين انقلاب‌ها پس از آن صورت گرفت كه ملتهاي منطقه ديدند ايران اسلامي عليرغم دشمني‌هاي استكبار خصوصا پس از فتنه 88 كه آنها آخرين ضربات خود را به پيكر انقلاب زدند، اين طور ايستاده و دشمني آنها نتيجه عكس داده است.

جعفري ادامه داد: علي رغم تمام اين دشمني‌هاي گسترده، مردم دنيا ديدند كه ايران اسلامي در همه عرصه‌هاي علمي و حتي اقتصادي مثلا در موضوع هدفمند كردن يارانه‌ها كه يك معضل بود براي كشور و امروز با موفقيت 100در صدي پيشرفت داشته و دشمن در اين مقابله دچار شكست‌هاي پي در پي شده است و همين موارد ايران اسلامي را به عنوان الگويي براي ملت‌ها قرار داده كه در مقابل زورگويي بايستند.

* انقلاب‌هاي منطقه كاملا مردمي و اسلامي با هدف ضدامريكايي و ضدصهيونيستي است

وي با بيان اينكه اين خيزشها و انقلاب‌هاي منطقه حداقل انتظاري است كه از ملت‌هاي مسلمان مي‌رود، گفت: اين حركت كاملا مردمي و اسلامي با الگوگيري از انقلاب اسلامي ايران و با هدف ضدامريكايي و ضدصهيونيستي در منطقه شروع شده و در آينده به نتايج مهتمري خواهد رسيد.

* برخورد دوگانه دنياي استكبار در موضوع انقلاب بحرين

فرمانده كل سپاه به طور خاص به حوادث و قضاياي امروز كشور بحرين اشاره كرد و با بيان اينكه در اين كشور ما شاهد يك حكومت فاسد و منحرف هستيم، گفت: بحرين يكي از چند كشوري است كه حركت انقلابي خود را عليه استكبار و نظام فاسد خود آغاز كرده اما برخورد استكبار و ايادي آنها با انقلاب بحرين نسبت به كشورهاي ديگر قدري متفاوت است و همين تفاوت‌ها و برخوردهاي دوگانه بايد باشد تا باطل بودن دنياي استكبار براي مردم عيان شود.

* جنايت در بحرين افشاكننده عوامفريبي امريكا در مصر و يمن خواهد بود

جعفري افزود: ممكن است امريكايي‌ها در ليبي و مصر و يمن دست به اقدامات عوامفريبانه بزنند اما اين جنايت در بحرين نيز بايد باشد تا ماهيت آنها را نشان دهد.

وي ادامه داد: از آنجا كه اكثريت مردم بحرين شيعه هستند، دشمن فكر مي‌كنند كه انقلاب اسلامي يعني انقلاب شيعه در حالي كه آنها نمي‌فهمند كه انقلاب اسلامي از اول مربوط به تمام دنياي اسلام است نه شيعه و سني.

عضو شوراي عالي امنيت ملي تصريح كرد: از طرف ديگر آنها فكر مي كنند كه بايد با انقلاب بحرين برخورد جدي‌تري داشته باشند چراكه مثلا ايران در آنجا برنامه‌هاي خاصي دارد.

* امروز مردم لبنان حامي حزب‌الله هستند

جعفري به موضع لبنان و حمايت مردم اين كشور از جريان حزب‌الله اشاره كرد و گفت: مگر در لبنان همه مردم شيعه هستند؟ درست است كه شيعيان حزب‌الله بسترساز مبارزه و استمرار انقلاب در لبنان شدند اما امروز همه مردم لبنان از حزب‌الله حمايت مي‌كنند و دشمن نيز دقيقا از همين مي‌ترسد.

وي ادامه داد: در مصر هم مردم با تكيه بر همين انقلاب اسلامي بود كه قانون اساسي خود را عوض كردند و ان‌شاءالله قصد روي كار آوردن يك نظام كاملا مردمي را دارند.

* فساد و سرسپردگي حكومت‌ها به امريكا و اسراييل؛ وجه مشترك قيام‌هاي منطقه

فرمانده كل سپاه وجه مشترك قيام ملتهاي منطقه عليه نظام‌هاي حاكم بر خود را فساد و سرسپردگي حاكمان اين كشورها به امريكا و اسراييل دانست و افزود: اينكه حاكم بحرين به امريكا اجازه داده تا از طريق اين كشور وارد خليج فارس شده و در منطقه اسلامي پايگاه نظامي بزند، اوج سرسپردگي آنها را مي‌رساند كه مردم بحرين نمي‌توانند اين ذلت را تحمل كنند.

* عربستان منتظر دست انتقام الهي در آينده نزديك باشد

جعفري همچنين دخالت نظامي عربستان در بحرين را يك حركت باطل و اشتباه استراتژيك دانست و گفت: عربستان بايد در هر حركت باطلي دست به اشتباه بزند تا زودتر به پايان عمر خود برسد.

وي با بيان اينكه حتما در آينده نزديك دست الهي اين جنايات عربستان را جواب خواهد داد، تصريح كرد: البته اين امر براي آنها قابل فهم نيست و آنها از درك اين موضوع عاجزند.

* قدرت نظامي ايران قابل قياس با عربستان نيست

عضو شوراي عالي امنيت ملي اظهار در خصوص مواضع خصمانه عربستان عليه كشورمان و ادعاي دخالت ايران در امور منطقه نيز تصريح كرد: بايد صبر انقلابي داشت و الا براي ايران كاري ندارد تا مانند عربستان عمل كند چراكه قدرت نظامي ايران اصلا قابل قياس با كشوري مانند عربستان نيست اما ايران احتياجي به اين كارها ندارد بلكه بايد منتظر بود تا دست انتقام الهي ان شاءالله در آينده نزديك انتقام اين جنايات را از آنها بگيرد.

* "جريان انحرافي " درك صحيحي از انقلاب و پيامدهاي آن در منطقه ندارد

جعفري در پاسخ به اين سوال كه با اين تفاسير چطور برخي جريانات انحرافي در داخل كشور، ريشه اين خيزش‌ها را آمريكايي-اسراييلي دانسته و به جاي استفاده از واژه "بيداري اسلامي " بر لفظ "بيداري انساني " تاكيد دارند، با بيان اينكه فهم و درك صحيح از مسير درست انقلاب و توجه به پيامدها و نتايج آن براي كساني كه در مسير انقلاب نيستند، قابل فهم نيست، گفت: تنها كسي كه از جنس انقلاب اسلامي باشد مي‌تواند مباحث مربوط به آن را درك كند.

وي ادامه داد: جريان انحرافي يعني كساني كه از مسير اصولگرايي منحرف شدند و البته ما تعارف مي‌كنيم كه به آنها جريان انحرافي مي‌گوييم اما هرچه جلوتر مي‌رويم و زاويه اين انحراف با مسير اصلي انقلاب بيشتر مي‌شود، عمق اين شكاف نمايان‌تر خواهد شد و همين باعث مي‌شود كه آنها از درك صحيح انقلاب و پيامدهاي آن در سطح منطقه عاجز باشند.

* تحليل جريان انحرافي از حوادث منطقه در راستاي هدف امريكاست

فرمانده كل سپاه با اشاره به موضع‌گيري وزير خارجه امريكا در خصوص حوادث منطقه گفت: اين تحليل‌هاي جريان انحرافي نيز به نفع امريكا و اسراييل و شبيه همان تحليل مذبذبي است كه خانوم كلينتون به عنوان وزير خارجه امريكا از حوادث منطقه مي‌كند.

جعفري با تاكيد بر اينكه اصلي‌ترين هدف انقلاب، همين بيداري اسلامي در سطح ملت‌هاي منطقه است، افزود: اين طبيعي است كه جريان انحرافي در داخل كشور توان تحليل درست اين اتفاقات را نداشته باشد.

* امريكايي دانستن خيزش‌هاي منطقه عمق فاجعه انحرافي را مي‌رساند

وي هدف اصلي ايران اسلامي را معرفي صحيح اسلام و ارزش‌هاي اسلامي به دنيا عنوان كرد و افزود: اينكه جريان انحرافي در داخل تحليل ديگري بكند و اين اراده الهي را كه بعد از تلاش و مجاهدت‌هاي سي ساله انقلاب در قالب خيزش‌هاي منطقه نمود پيدا كرده، منتسب به امريكا بداند، عمق فاجعه انحراف است و كسي كه چنين تحليلي داشته باشد قطعا مخالف انقلاب است و در آينده همين جريان در مقابل انقلاب اسلامي خواهد ايستاد.

عضو شوراي عالي امنيت ملي با اشاره به عملكرد سران فتنه در حوادث اخير گفت: جريانات قبلي از نظر مردم تمام شدند و دست آنها براي ملت رو شده اما جريان انحرافي جديد با سر دادن شعارها و بكارگيري ترفندهاي جديد قصد رويارويي با انقلاب را دارد و اين جريان در آينده به طور قطع به مقابله با انقلاب بلند خواهد شد.

جعفري ادامه داد: البته اينها موضوعات جديدي نيستند بلكه ما در صدر اسلام به خصوص در زمان حكومت اميرالمومنين(ع) نيز اين جريان را در قالب خوارج مي‌بينيم كه امام علي(ع) نيز بيشترين درگيري را با آنها داشت نه با دشمنان خارجي و جريان انحرافي امروز شبيه همان خوارج هستند.

وي بابيان اينكه البته هميشه بايد در كنار جريان حق، جريان باطل نيز وجود داشته باشد تا بتوان به ارزش و حقانيت مسير اصلي پي برد، خاطر نشان كرد: ان شاءالله با لطف خدا و با بصيرت و ايماني كه در ملت ايران نسبت به اسلام و ولايت سراغ داريم و با مستحكم‌تر شدن اين ريسمان الهي و رابطه ميان امت و امامت، اين انقلاب شتاب بيشتري خواهد گرفت هرچند بايد بدانيم كه در اين مسير دشمني‌ها نيز بيشتر خواهد شد.

* استفاده باطل جريان انحرافي از تابلو و شعارهاي حق خطرناك است

فرمانده كل سپاه با تاكيد بر اينكه امروز دور شكست دشمنان خارجي است، در خصوص وظيفه نيروهاي انقلاب در شرايطي كه اين جريان نانحرافي در بدنه اصولگرايي نفوذ كرده، گفت: البته در گذشته و در ايام اصلاحات يا فتنه اخير نيز دشمنان داخلي در ميان خودي‌ها و در داخل نظام نفوذ كرده بودند اما اين ماهيت انقلاب است كه هر چيز غير خودي را از خود دور مي‌كند.

جعفري تصريح كرد: اين طبيعي است كه ما امروز در جامعه و در كنار مسير اصلي انقلاب شاهد وجود يك جريان انحرافي باشيم اما اينكه اين جريان انحرافي بخواهد از تابلو و شعار حق استفاده باطل كند، خطرناك است.

وي درباره تفاوت خطر اين جريانات انحرافي با دشمنان خارجي گفت: تهديدخارجي هرچه بيشتر باشد انقلاب اسلامي را شفاف‌تر و رشد و توسعه آن را تسريع مي‌كند مانند آنچه در 8 سال جنگ تحميلي افتاد و مردم ما با تمامي دنياي استكبار جنگيدند.

* خط نفاق جديد در حال رشد است

عضو شوراي عالي امنيت ملي با بيان اينكه براي زدن جريان حق بايد مانند منافقين صدر اسلام ابتدا در درون آن نفوذ كرد و از داخل به آن ضربه زد، ادامه داد: براي همين است كه مي‌گوييم منافقين، دشمنان اصلي انقلاب هستند كه البته اين منافقين در هر مقطع با شكل و ظاهر متفاوتي بروز پيدا مي‌كنند.

جعفري اظهار داشت: سازمان تروريستي منافقين وقتي از ايران خارج شدند همه مردم به ماهيت اصلي آنها پي بردند و ديگر تهديد جدي براي ما محسوب نمي‌شوند اما خط نفاق تمام نشد و امروز اين خط در حال رشد است و سعي دارد تا واقعيت خود را پنهان كند.

وي با تاكيد بر اينكه البته هنوز افرادي هستند كه مخالفت خود با اصل نظام و ولايت را مخفي مي‌كنند، تصريح كرد: اگر اين افراد بيايند و به صراحت عقايد خود را بيان كنند، آن وقت مردم براحتي آنها را كنار خواهند گذاشت.

فرمانده كل سپاه در خصوص پيش‌بيني اينده اين جريانات انحرافي نيز با بيان اينكه اين جريان پيچيدگي‌هاي خاص خود را دارد، تاكيد كرد: البته اينها در آينده حتما شكست خواهند خورد اما اينكه اين اتفاق چطور و با چه حوادثي همراه باشد، معلوم نيست.

جعفري خاطرنشان كرد: انقلاب اسلامي مبتني بر اراده الهي شكل گرفته و مي‌خواهد زمينه‌ساز ظهور باشد لذا اين حركت حق به اين راحتي ها و توسط چنين افراد ضعيفي منحرف نخواهد شد.

وي با اشاره به گذشت بيش از سه دهه از عمر انقلاب اسلامي گفت: در طول اين سالها دشمن علي رغم توطئه‌ها و دشمني‌هاي پي در پي خود در برابر اعتقاد و ايمان ملت ايران جواب عكس گرفته و امروز حتي مردم غير مسلمان منطقه نيز ديگر فريب تبليغات استكبار عليه جمهوري اسللامي را نمي‌خورند و دست دشمن براي آنها رو شده است.

* جريان انحرافي جديد پشت سر چهره‌هاي موجه و محبوب مردم پنهان شده است

عضو شوراي عالي امنيت ملي در خصوص اينكه اين جريان انحرافي امروز پشت سر برخي افراد محبوب در جريان اصولگرايي مواضع خود را دنبال مي‌كند، گفت: يكي از مهمترين تفاوت‌هاي اين جريان و فتنه آينده با گذشته اين است كه جريان انحرافي جديد خودش را پشت يك چهره موجه، مقبول و محبوب مردم پنهان كرده و البته اينكه چطور اين اتفاق افتاده و چرا اين شخصيت‌هاي اصلي و محبوب اجازه مي‌دهند جريان باطل از آنها سوءاستفاده كنند نيز طبيعي نبوده و يك موضوع خارج از روال است.

جعفري با اشاره به آخرين سوره قرآن كريم گفت: همه ما در معرض وسوسه شيطان هستيم و براي همين بايد هم براي خود و هم براي انقلاب و مسئولين خدوم مردم به درگاه خدا دعا كنيم تا از شر شيطان در امان باشند.

وي با بيان اينكه افرادي كه كارهاي بزرگ مي‌كنند مانند مسئولين بيشتر در خطر وسوسه‌هاي شيطان قرار دارند، تصريح كرد: توصيه دائم حضرت آقا به مسئولين در ارتباط با خدا و توجه به خودسازي معنوي نيز به همين خاطر است.

* مشكلات بزرگتري در مسير انقلاب خواهيم داشت

فرمانده كل سپاه در عين حال افزود: البته نبايد فكر كنيم كه با حل اين معضل، خطر ديگري متوجه انقلاب نخواهد بود بلكه مشكلات بزرگتري در مسير انقلاب قرار خواهد گرفت و اصولا اين انقلاب بدون مشكل نخواهد ماند هرچند در همين آزمايش‌هاست كه جامعه ساخته مي‌شود و براي مثال اگر دوران اصلاحات و يا فتنه 88 نبود، مردم به اين سطح از آگاهي سياسي و بصيرت نسبت به برخي افراد و جريانات منحرف نمي‌رسيدند.

* امريكا به دنبال مهار انقلاب اسلامي در منطقه است

وي در ادامه اين گفتگو به وضعيت امريكا در منطقه اشاره كرد و افزود: ماجراي عراق به وضوح نشان داد كه هدف اصلي امريكايي‌ها در منطقه، مهار انقلاب اسلامي ايران بود و قصد داشتند اين هدف را با ايجاد رعب و ترس براي نظام جمهوري اسلامي محقق كنند.

عضو شوراي عالي امنيت ملي با بيان اينكه آنها نياز به حضور فيزيكي در نزديكي ايران داشتند، تصريح كرد: البته امريكايي‌ها فكر مي‌كردند در صورت عدم كنترل عراق و افغانستان، در اين دو كشور دچار مشكل خواهند شد كه در عمل ديديم آنها در اين هدف خود نيز شكست خوردند و امروز به شكر خدا در عراق شاهد روي كار آمدن دولتي اسلامي و مردمي هستيم كه همين امر براي امريكايي‌ها مشكل‌زا شده است.

جعفري با تاكيد بر اينكه وجود مشكلات عديده اقتصادي در امريكا قدرت اين كشور براي پرداختن به جنگ را كم مي‌كند، تصريح كرد: وقتي چيزي قرار است بر اساس اراده الهي تغيير كند، اين كار به بهانه‌هاي مختلف روي خواهد داد و اين حوادث نيز در حقيقت مكر خدا در برابر مكر دشمنان انقلاب و اسلام است.

وي با بيان اينكه ما توان تجزيه و تحليل تمامي اين حوادث را نداريم، تاكيد كرد: ولي اگر باور داشته باشيم كه اين انقلاب يك انقلاب حق و الهي است، بنابراين بايد اين عامل را در تمامي تحليل‌ها دخالت دهيم هرچند اين موضوع براي خيلي‌ها قابل درك نخواهد بود و اين زمان است كه به تدريج، حقانيت اين انقلاب را اثبات خواهد كرد.

* نتايج بهتري در آينده منطقه رقم خواهد خورد

فرمانده كل سپاه در بخش پاياني گفتگوي تفصيلي خود با فارس به موضوع خاورميانه جديد بودن حضور امريكا و رژيم صهيونيستي اشاره كرد و گفت: حضرت آقا در ديدار نوروزي با نيروهاي مسلح فرمودند كه يك روزي امريكا به دنبال كدخدايي بر دهكده جهاني بود و فكر مي‌كرد با فروپاشي شوروي تبديل به قدرت اول جهان خواهد شد اما امروز آنها حتي از تكرار همان حرف‌ها هم خجالت مي‌كشند چراكه براي آنها توسعه اسراييل و تضعيف و وابستگي بيشتر كشورهاي منطقه در اولويت قرار داشت.

جعفري با بيان اينكه امروز آنها در منطقه و در تمامي زمينه‌ها نتيجه عكس گرفته‌اند، افزود: كشورها يكي يكي در حال خارج شدن از زير سلطه امريكا و افتادن حكومت‌ها به دست مردم است و اين يك روند طبيعي و در راستاي اهداف انقلاب اسلامي است.

وي تصريح كرد: اين تغيير در وضعيت منطقه و اثرگذاري رو به افول امريكا بر امور كشورها شتاب بيشتري خواهد داشت و مردم منطقه قدرت را به دست گرفته و با جريانات فاسد داخل كشور خودمبارزه مي‌كنند.

عضو شوراي عالي امنيت ملي يادآور شد: اين روند مبتني بر اراده الهي است و اگر به دستورات الهي درست عمل شود، خدا نيز نصرت خود را شامل حال ما كرده و در آينده نتايج بهتري كسب خواهد شد.
گفتگو از مهدي بختياري
انتهاي پيام/

منبع: فارس، 3 اردیبهشت 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.