شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

یحیی‌زاده: شایعه نیست، کروش واقعاً تهدید به رفتن کرده

 

مرد پرتغالی در آستانه ترک ایران

 

یحیی‌زاده: شایعه نیست، کروش واقعاً تهدید به رفتن کرده

 

علی سعیدلو رئیس سازمان تربیت‌بدنی و علی  کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال هنوز باور نکرده‌اند که کارلوس کروش و  دستیارانش اگر پول نگیرند عطای تیم‌ملی را به لقایش می‌بخشند و می‌روند.

آفتاب- علیرضا فتاحی(خبرآنلاین ): ظاهراً کفاشیان نمی‌خواهد این موضوع را جدی بگیرد و همچنان اصرار می‌کند : «این مشکل حل می‌شود.» کروش تهدید به جدایی کرده و شکایت اما حتی این تهدید  علنی هم نتوانسته نوع تفکرات علی کفاشیان را تغییر دهد چون او همچنان با  خنده کار را پیش می‌برد و می‌گوید: «سازمان رمز و رموزی دارد و پولش را  می‌دهد!» ولی این‌بار نباید مقابل حرف‌های علی کفاشیان لبخند زد. باید میمک  صورت او را فراموش کرد و به چهره جدی کارلوس کروش نگاه کرد. این مربی روز  گذشته و در راه اصفهان با عباس ترابیان اتمام حجت کرد و این پیام مهم خیلی  زود به گوش علی کفاشیان نیز رسید. با این‌همه رئیس فدراسیون فوتبال که  همچنان چشم به جیب رئیس سازمان تربیت‌بدنی دارد البته این سازمان دیگر وجود  خارجی ندارد - دوخته تا به قول خودش «همین یکی، دو روزه پول کروش» را  بدهند.

اما کفاشیان زیاد قول این یکی، دو روزها را داده و فوتبال  ایران در آستانه یک اتفاق گنگ و تلخ است. ماه‌ها مذاکره با کروش با آن  سختی‌های عجیب و غریبش که عباس ترابیان و عوامل فدراسیون متحمل آن شدند،  ظاهراً از نظر برخی ارزشی ندارد و اگر هم این مربی عطای کار را به لقایش  ببخشد و برود، ایرادی ندارد. بی‌شک در چند روز آینده علی کفاشیان نیز  نگرانی را در وجودش احساس می‌کند، وقتی کروش واقعاً ایران را ترک کرد. مرد  پرتغالی تهدید نهایی خود را انجام داده و گفته تا پایان هفته منتظر  می‌ماند. یکی از مقامات بلندپایه فدراسیون فوتبال با جدی خواندن این موضوع  به خبرورزشی می‌گوید: «به خدا دیگر نمی‌دانیم باید چه‌کار کنیم. ظاهراً  مسئولان سازمان هم نمی‌خواهند یک اقدام درست و حسابی کنند و دست ما را  بگیرند.» 

او معتقد است وقتی سازمان قول داده باید به این قولش عمل  کند: «چند میلیارد برای برگزاری یک مسابقه معمولی هزینه می‌شود ولی برای  چنین پروژه‌ای چند میلیون هم هزینه نمی‌کنند. به خدا دیگر نمی‌دانیم باید  چه‌کار کنیم. هر روز یک قولی می‌دهیم و فردا دوباره قولی دیگر. اگر یک روز  گذاشت و رفت دیگر شوکه نشوید. اصلاً می‌دانید اگر او برود برای ما چه تبعات  منفی زیادی دارد؟ به خدا دیگر مربی خارجی نمی‌آید و باید کلی هم ضرر  بدهیم.» 

این مقام بلندپایه فدراسیون فوتبال حرف‌های خود را با این  جمله تمام می‌کند: «فقط می‌خواهم به مسئولان بگویم حواسشان باشد، بعدها  پشیمان نشوند.‍»

یحیی‌زاده: بله، کروش تهدید کرده 

اما  مشکل از کجا آب می‌خورد؟ مجلس با تصویب وزارت ورزش دست سعیدلو از بودجه  ورزش را قطع کرد اما دولت نزدیک 3 ماه وقت داشت سرپرست وزارتخانه را معرفی  کند تا این فرد به رتق و فتق امور ورزش ایران بپردازد تا در صورت حضور  وزیر، این‌قدر کارها و برنامه‌ها انباشته نشوند. اما کوتاهی، ورزش را عملاً  روی زمین گذاشت تا امروز مشکل عدیده‌ای به نام «تهدید کروش» به جدایی وجود  داشته باشد. البته حجت‌الاسلام یحیی‌زاده نماینده تفت و میبد و رئیس سابق  کمیته تربیت‌بدنی مجلس کمی موضوع را باز می‌کند و توضیحات جالبی می‌دهد

شایعه جدی است، می‌گویند کروش تهدید به استعفا داده .

این  که شایعه نیست، اتفاقاً یک موضوع بسیار جدی است. من اطلاع موثق دارم که او  تهدید به جدایی کرده، در صورتی که قسط اولش پرداخت نشود. این یک واقعیت  است که ما هم آن‌را اعلام می‌کنیم.

سازمان که نمی‌تواند این پول را بدهد می‌دانید که؟ 

خب  طبیعتاً باید هر چه زودتر پول کروش را بدهند. به نظر ما حتماً نباید این  پول را سازمان بدهد. طبق قانون فدراسیون فوتبال یک  ‌NGO است و تنها از  سازمان تربیت‌بدنی پول نمی‌گیرد. خود آنها می‌توانند این مشکل را حل کنند.

آقای یحیی‌زاده اگر پول داشتند که تا الان می‌دادند . 

فدراسیون مدیریت توانمندی دارد و می‌تواند این پول را بدهد. باید از پسش بربیاید.

اما اگر برنیاد  کروش می‌رود، آیا مجلس می‌تواند در این زمینه کمکی کند؟ 

اتفاقاً  ما دوست داریم کمک کنیم. همه نمایندگان می‌خواهند مشکل حل شود. منتها وقتی  خودشان به ما مراجعه نمی‌کنند، گناه مجلس چیست؟ اگر بیایند حتماً این مشکل  را حل می‌کنیم، اما نمی‌آیند. ظاهراً آقایان متوجه نیستند دارد چه اتفاقی  می‌افتد. ما هم که نمی‌توانیم به آنها القا کنیم مشکل دارند.

http://www.aftabnews.ir/vdcezn8zojh8woi.b9bj.html

 

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.