شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ديدار هيات مذهبي فدراسيون فوتبال با دبير شوراي نگهبان

 

ديدار اعضاي هيات مذهبي جامعه اسلامي فوتبال و  فدراسيون فوتبال با دبير شوراي نگهبان

آيت‌الله‌جنتي: اگر شكست خورديد بايد آن را بپذيريد

خبرگزاري فارس : هيات مذهبي جامعه اسلامي فوتبال جمعيت حاميان هواداران و اعضاي فدراسيون  فوتبال صبح امروز با آيت الله جنتي دبير شوراي نگهبان ديدار و گفت‌و‌گو  كردند .

به گزارش خبرگزاري  فارس و به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، در اين نشست كه مهدي محمد نبي، سيد  هادي آيت اللهي، حاجي خاني، مقدس، ملامحمد، تهراني، ايلكا، حسيني، زمان  آبادي، مالك، مهدي ملك آباد، مبشري، تيموري، حصاري و احمدي حضور داشتند  اعضا در خصوص موارد مختلف به بحث و بررسي پرداختند.
مهدي محمد نبي دبير كل فدراسيون در اين ديدار گفت: خوشحالم كه مجموعه  فدراسيون فوتبال و هيات جامعه مذهبي فوتبال در اين ديدار حضور دارند.با  توجه به اينكه ورزش و خصوصا فوتبال در دو بخش قهرماني و حرفه اي فعاليت مي  كنند و خلا ءاصلي موجود در اين زمينه توجه ويژه به امور فرهنگي و رسيدگي به  مسائل معنوي ورزشكاران است و همچنين با توجه به اينكه فدراسيون اين امر  مهم را به صورت ويژه مورد اهتمام قرار داده و اين خلاء را احساس كرده بر آن  شديم تا هيات مذهبي جامعه اسلامي فوتبال متوسلين به امام حسن مجتبي (ع) را  تشكيل بدهيم كه توجه ويژه اي به فوتباليست ها، ملي پوشان و به خصوص باشگاه  ها و در مجموع كل جامعه فوتبال كشور دارد.
وي افزود: خوشبختانه تشكيل اين هيات مذهبي آثار بسيار خوب و مثبتي را  در بر داشت و با وجود امكانات محدودي كه در اختيار داشتيم توانستيم از  پتانسيل بالاي ورزش فوتبال استفاده كنيم و در 32 استان كشور نيز با همكاري  باشگاه ها و هيات هاي فوتبال استان ها نيز اين امر محقق شده است و  خوشبختانه اين اقدام فدراسيون فوتبال الگويي براي ساير بخش هاي ورزش شده و  به برخي از فدراسيون ها نيز تسري پيدا كرده است.
دبير كل فدراسيون فوتبال در پايان گفت: بحث بعدي حضور جوانان در سكوها و  همچنين حضور گروهي از همين جوان ها در زمين مسابقه است كه بايد توجه ويژه  اي به مسائل فرهنگي اين جوانان داشته باشيم و البته از اقدامات خوب اين  جامعه  سازماندهي و ساماندهي حضور هواداران در استاديوم ها و نمايندگان اين  جمعيت در مسابقات ملي و بين المللي است كه خوشبختانه آثار مثبتي داشته  است.
در ادامه جلسه محمد رضا ملا محمد مسئول امور فرهنگي فدراسيون گفت: هيات  جامعه اسلامي  ورزش فوتبال كشور در حالي تشكيل شد كه تاكنون 16 جلسه را  برگزار كرده است  و حداقل 1000 نفر در هر مراسم شركت مي كنند و باشگاه ها  نيز مشاركت خوبي در مراسم ها دارند. در واقع با وجود مسئولان فرهنگي در  تمامي باشگاه ها سعي كرديم تا بستر  فرهنگ سازي را فراهم كنيم و در نهايت  طرح ساماندهي مشوقين فوتبال را پيش روي خود داريم تا بتوانيم با اجراي  برنامه هاي مختلف فرهنگي شرايط را براي تيم هاي ملي به بهترين نحو  فراهم  سازيم.
آيت الله جنتي در اين جلسه با عنوان اينكه اولين ديدار من با ورزشي ها  نيست، گفت: متاسفانه مشاغل ما اجازه نمي دهد بيشتر از اين با شما دوستان  ورزشي نشست داشته باشيم اما اين فرصت بسيار خوبي براي ما است تا بتوانيم  عملكرد و گزارشات شما را مورد بررسي قرار دهيم.
دبير شوراي نگهبان ادامه داد: گزارش شما از اقدامات انجام شده در زمينه  هاي فرهنگي بسيار خوب و اميد بخش بوده و از اينكه تلاش مي كنيد تا روح  تدين در اقشار جامعه فوتبال نفوذ كند بسيار خرسندم چرا كه همانگونه كه يك  بدن سالم به خون و اعضاي سالم نيازمند است بايد خون پاك و معنويات در همه  جامعه به خصوص قشر ورزشكار جامعه نفوذ كند و فرقي نمي كند كه جامعه با سواد  يا بي سواد، پيشرفته، شرقي يا غربي و از هر صنف و صنعتي كه باشند نياز به  دين و اخلاق دارند.
آيت الله جنتي افزود: مشكل اصلي تمدن جديد جدا كردن راه خود از دين است  و درست است كه اين تمدن ها، رشد هايي هم داشتند اما عقب ماندگي هاي اساسي  در راه معنويات و اخلاقيات احساس كرده و اين پيشرفت ها نتوانسته جلوي بد  اخلاقي ها و كج مداري هاي آنها را بگيرد اما پيام نظام جمهوري اسلامي ايران  اين بود كه علم و دانش ،صنعت ،كشاورزي و همه شرايط براي زندگي افراد بايد  در بالاترين جايگاه خود باشد ولي همه آنها بايد پاك و طاهر باشند و كرامت و  شرافت انسان در آن محفوظ باشد و در جايگاه انسانيت قرار گيرند چرا كه  انسان تافته جدا بافته اي است كه خلقتش با هر موجودي متفاوت است و روح الهي  در آن دميده است. پس بايد با يكديگر متضاد باشند چرا كه انسان ها آينده اي  دارند كه ما بايد به آن توجه كنيم و آينده را بسازيم و بهتر كنيم.
دبير شوراي نگهبان عنوان كرد: معتقدم پيام نظام مقدس جمهوري اسلامي  ايران حضور در بالاترين و والاترين جايگاه است و با تمام مشكلاتي كه داشتيم  به اين جايگاه والا رسيديم و توانستيم روح شهادت طلبي، ايثارگري، توجه به  محرومان و پيشرفت هاي علمي و صنعتي را در سه دهه انقلاب اسلامي بدست  بياوريم.
آيت الله جنتي با اشاره به فعاليت هاي انجام شده در زمينه اقدامات  فرهنگي در ورزش فوتبال گفت: گزارش شما باعث خوشحالي است و برايم تازگي دارد  و اين بخش كه علاقه مندان و طرفداران زيادي را به خود اختصاص داده و بايد  به معنويات و اخلاقيات توجه بيشتري كند و آنگاه كه چهره ايمان دراين  بازيكنان توسط تماشاگران ديده مي شود؛ تاثير بسيار خوبي در جامعه گذاشته و  تبليغ خوبي براي اسلام و معنويات است و ديگر برد و باخت باعث درگيري نمي  شود و هواداران را از اين رشته ورزشي متنفر نمي كند و همچنين ديگر بعد از  بازي ها به اموال عمومي تعرض نمي شود.
دبير شوراي نگهبان قانون اساسي در ادامه ضمن تاكيد بر استفاده از  پتانسيل موجود در ميادين ورزشي اعم از بازيكنان و تماشاگران گفت: در محل  برگزاري مسابقات شاهد جوانان و شادابي آنها هستيم و شما بايد معلم اخلاق  براي آنها باشيد و در عمل اخلاقيات را به آنها آموزش دهيد و اگر شكست  خورديد بايد آن را بپذيريد چرا كه طبيعي است اگر يك طرف ببرد، طرف ديگر  بازنده است و بايد تلاش كند تا نقاط ضعفش را جبران كند.
دبير شوراي نگهبان در پايان ضمن تشكر ويژه از حسن خلق ورزشكاران و  مسئولين ورزش كشورمان در كليه موارد از جمله تدین، اخلاق، معنويت و ولايت  مداري و حضور پر شور در صحنه هاي مختلف اجتماعي،فرهنگي و ورزشي كشور حاكم  به عمل باشند.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9002040911

 

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.