شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۴ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟! (بخش پنجم)
بهرام رحمانی

بهرام رحماني

«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟!

(بخش پنجم)

         بهرام رحمانی

bahram.rehmani@gmail.com

 

احمدی ‌نژاد هديه‌ خداست؟!

پیش از علنی شدن اختلاف بین احمدی نژاد و خامنه ای، استاندار سمنان، احمدی نژاد را چنین توصیف کرده بود: «احمدی ‌نژاد هديه خداست و با تمام وجود، پشتيبان ولايت ‌فقيه و رهبری است...»

بنا به گزارش خبرگزاری حکومتی «ایسنا»، جمعه 26 فروردین ماه 1390، استاندار سمنان گفت: «منافق از درون خانه، بيخ گوش و از كنار دست انسان بلند می شود و منافقين همان شياطين زمان هستند.»

عباس رهی، در مراسم برگزاری نمايشگاه «بصيرت» در فرهنگ سرای كومش سمنان، با بيان اين كه منافق در مقابل خدا ايستاده و خواهد ايستاد، افزود: «منافقين زمانی جلوه ‌های عمليات شان آشكار می ‌شود كه دين خدا جلوه‌ گر شود و اوج بگيرد. هرگاه اسلام ناب و پيامبر (ص) درخشش پيدا می كنند، منافقين نيز ظاهر می ‌شوند...»

او، با بيان اين ادعا كه احمدی ‌نژاد معصوم نيست اما پيرو معصوم است، گفت: «خداوند، راه را بر اين منافقان بست و انسانی را وارد صحنه كرد كه اين انسان با شعار عدالت ‌محوری، مهرورزی و خدمت گزاری وارد صحنه می ‌شود و در ركاب رهبر قرار می ‌گيرد.»

 

ولی فقيه جانشين امام زمان

هم زمان با انتشار سخنان رهبر حکومت ‌اسلامی، در  دیداری که او چندی پیش با  آیت ‌الله مصباح یزدی در شهر قم داشته و ادعای  خامنه ای، مبنی بر  کمک ‌های «خداوند»، احمد خاتمی امام جمعه تهران و از اعضای مجلس خبرگان، برای چندمین  بار اعلام  کرد که «آیت‌ الله خامنه‌ ای امام عادل است و میرحسین موسوی و مهدی کروبی بر وی خروج  کرده ‌اند.» او، «خروج کنندگان بر امام عادل» را  محارب و مفسد فی‌ الارض نامید که  مستحق اعدام هستند.

امام جمعه موقت تهران، پیش از این نیز، چنین درباره رهبر حکومت ‌اسلامی اظهارنظر کرده بود: «ما ولی فقيه خود را جانشين امام زمان می دانيم.»

از سوی دیگر، حجت ‌الاسلام مهدی طائب نیز با ادعای  این که «امام جانشين خود را می ‌شناخت و می ‌دانست كه پرچم  انقلاب بايد به دست چه كسی برسد اما سخنی نمی گفت تا رهبر معظم انقلاب در معرض خطر  قرار نگيرد» و اضافه کردن این نکته که «تقوا و بصيرت رهبر معظم انقلاب اسلامی  همواره بالادست تمام افراد بود و اطرافيان به همين خاطر به ايشان حسودی می كردند... باید دانست كه رهبر انقلاب، دومی ندارد و كس ديگری جای ولی امر مسلمين جهان را  نمی گيرد»، اعلام کرد: «مردم نيز در برهه كنونی و پس از رهبر انقلاب، به كسی  جز امام زمان (عج) برای زمامداری امت اسلام قانع نيستند.»

پیش از این نیز عبد‌النبی نمازی، امام جمعه کاشان و عضو مجلس خبرگان رهبری نیز در  سخنانی درباره خامنه ای چنین گفته بود: «دنیا در نظر ولی‌ فقیه حقیر است و تمام رهبران جهان به غیر از آیت ‌الله  خامنه ‌ای دارای پرونده‌ های اخلاقی و اقتصادی هستند. کارنامه ۲۱ ساله مقام معظم  رهبری کارنامه کاملا درخشانی است که در آینده کشف خواهد شد. از آن‌ جا که ولی ‌فقیه  نایب امام دوازدهم شیعیان است، نمی‌ توان برای آن حدود زمانی و مکانی تعیین کرد. همان‌ طور که حکومت امام، زمان‌ بردار نیست، حکومت ولی فقیه نیز زمان ‌بردار نیست . »

پیش از این و طی اعتراضات رخ داده در کشورهایی چون تونس و مصر نیز، بسیاری از  چهره‌ های اصول‌ گرا تلاش کرده بودند خامنه ای را در جایگاه ولی ‌امر مسلمین جهان قرار دهند و از مردم مصر و  تونس خواسته بودند که از او تبعیت کنند؟!

گفتنی است پیش از این، سایت دفتر آیت‌ الله خامنه‌ ای، پاسخ او به استفتایی پیرامون «التزام به ولایت فقیه» را منتشر  کرده بود که خامنه ای، التزام به این اصل را «واجب شرعی» دانسته و «ولی  فقیه» را «مجتهد جامع ‌الشرایط»، «جانشین امام زمان در زمان غیبت» و هم چنین «شعبه ‌ای از ولایت ائمه‌ اطهار» و «رسول‌ خدا» نامیده و خاطرنشان ساخته بود که  اطاعت از دستورات حکومتی، نشان گر «التزام کامل به ولایت فقیه» است.

 پاسخ خامنه ای، به طور گسترده در رسانه ‌های داخل و خارج از کشور منعکس  شد و برخی  آن را به عنوان نظر آیت ‌الله خامنه ‌ای درباره اختیارات نامحدود خود در  عرصه حکومتی و نفی اراده و خواست مردم در تاثیرگذاری بر سرنوشت خود مورد انتقاد  قرار دادند. در حالی که رسانه ‌های طرفدار حکومت نوشتند محور اصلی این پاسخ، لازم  ندانستن اعتقاد قلبی و شرعی به ولایت ‌فقیه به عنوان شرط التزام به این اصل بوده  است.

پس از این که سخنان آیت‌ الله خامنه ‌ای، در دیدار با علما و  مراجع ‌تقلید در قم منتشر شد، یک وب ‌سایت اصول‌ گرای متعلق به شاگردان آیت ‌الله  مصباح‌ یزدی، دست به انتشار جزییاتی از دیدار اخیر رهبر حکومت ‌اسلامی با آیت ‌الله  مصباح یزدی زد.

خامنه ای، طی چند ماه بیش از ۵ بار به قم سفر کرده و با برخی مراجع  تقلید، دیدار و گفتگو داشته است. متن و محور بسیاری از دیدار‌های وی با مراجع تقلید  تاکنون منتشر نشده و برای نخستین ‌بار، بخش‌ هایی از دیدار‌های او با  روحانیون قم به صورت گزینشی منتشر می شود.

یکی از مهم‌ ترین نکات مطرح شده در این دیدار  که توسط سایت «بی‌ باک  نیوز»، نقل شده،  این است که: «این را  الحمدلله من می ‌دانم و خداوند متعال نگذاشته من  اشتباه کنم و تصور کنم که این مربوط به شخص من است.»

او، هم چنین اضافه کرده است: «توقع ما از این مجموعه محترم و عزیز این است که دعا  کنند تا منشا این محبت ‌ها که توجه به خدا و پیمودن راه خداست در ما استمرار پیدا  کند و باقی بماند.»

خامنه ای، هم چنین در این دیدار، درباره مصباح‌ یزدی هم چنین سخن گفته است: «بنده هم به سهم خودم قدر آقای مصباح را می ‌دانم. واقعا می‌ دانم که ایشان در کشور و  برای اسلام چه وزنه ‌ای هستند و حقا و انصافا ما امروز نظیر ایشان را - حالا به این  تعبیر بگوییم - خیلی نادر نظیر آقای مصباح ممکن است وجود داشته باشد با این وزانت  علمی و عمق علمی و احاطه و وسعت و با این آگاهی و بینش و صفا.»

او، پیش از این نیز، در زمانی که بحث‌ های مصباح در نماز جمع با انتقادات  جناح اصلاح   طلبان حکومتی مواجه شده بود، او را «مطهری زمان» نام داده بود. 

پیش از این عبد‌النبی نمازی، امام جمعه کاشان و عضو مجلس خبرگان رهبری در سخنانی  درباره رهبرشان چنین گفته بود: «دنیا در نظر ولی‌ فقیه حقیر است و تمام  رهبران جهان به غیر از آیت الله خامنه ‌ای دارای پرونده‌ های اخلاقی و اقتصادی هستند. کارنامه ۲۱ ساله مقام معظم رهبری کارنامه کاملا درخشانی است که در آینده کشف خواهد  شد. از آن‌ جا که ولی‌ فقیه نایب امام دوازدهم شیعیان است، نمی‌ توان برای آن حدود  زمانی و مکانی تعیین کرد. همان‌ طور که حکومت امام، زمان‌ بردار نیست، حکومت ولی فقیه  نیز زمان‌ بردار نیست.»

احمد خاتمی، دیگر عضو مجلس خبرگان نیز  در نماز جمعه تهران، گفته بود: «ما ولی فقيه خود را جانشين امام زمان می ‌دانيم.»

رهبر، در قانون اساسی حکومت ‌اسلامی، بالاترین مقام رسمی کشور است که توسط مجلس  خبرگان برگزیده می ‌شود. براساس اصل 110 قانون اساسی، او دارای اختیارات مشخصی است که  باید در چارچوب آن عمل کند.

اما در حکومت اسلامی ایران، علاوه بر تبلیغات گسترده خرافات مذهبی، حتی قوانین نیز به حدی فرمایشی و کاغذی هستند به طوری که هیچ مقام و مسئول دولتی و در راس همه رهبر، به آن ها تره خورد نمی کنند.

رهبر مافوق قانون و بالاترین مرجع و قدرت مطلق در کشور است که فرمان هایش باید بدون چرا و چرا اجرا شوند و هر کسی نیز کوچک ترین انتقادی و یا مخالفتی با اوامر و فرمان های او داشته باشد بلافاصله مهر دشمن بر پیشانی او می خورد و راهی جز انزوا و کناره گیری از مسئولیت هایش ندارد. رهبر، علاوه بر نیروهای مسلح - سپاه، وزارت اطلاعات، ارتش و نیروی انتظامی - و مجمع تشخیص مصلحت نظام  که اعضای آن را مقام رهبری تعیین می‌ کند، دادگاه ویژه روحانیت، صدا و سیما، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ستاد  اجرایی فرمان امام، کمیته امداد امام خمینی، شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، شورای  هماهنگی تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان حج و زیارت و آستان قدس رضوی از دیگر نهادهایی  هستند که به طور مستقیم زیر نظر رهبر حکومت ‌اسلامی فعالیت دارند و هیچ مقام و نهادی نیز حق  تحقیق و تفحص در مورد عملکرد آن ها را ندارد. بنابراین، رهبر در حکومت اسلامی، قدرت مطلق است و بقیه نهادها و ارگان های حکومتی و قوانین آن چون قانون اساسی، تشریفاتی و مجری نظریات و سیاست های مطلق رهبری هستند.

بعلاوه  آیت ‌الله خامنه‌ ای، پای خود را از جامعه ایران فراتر گذاشته و خود را در جایگاه «ولی‌ امر مسلمین جهان» قرار داده و به نوعی از  مردم منطقه و مسلمانان جهان خواسته است از سیاست های او تبعیت کنند؟!

 

مردم مصر... باید از آیت ‌الله خامنه‌ ای تبعیت کنند   ؟!

برخی از مسئولان حکومت اسلامی، نخست مدعی شده بودند که  حرکت مردم مصر - و دیگر کشورهای عرب منطقه - ناشی از انقلاب  اسلامی در سال 57 است، اما سپس سخن از آن می‌ رود که مردم مصر، برای پیروزی در  مبارزات خود، باید از آیت ‌الله خامنه‌ ای تبعیت کنند.

در همین راستا محمد سعیدی، امام جمعه قم، در یک سخن رانی در شهر قم، با اشاره به این که «معترضان در تونس و مصر  رهبر ندارند» اضافه کرد: «مردم این دو کشور باید بدانند آیت ‌الله خامنه‌ ای رهبر  مسلمانان جهان است و باید مطیع وی باشند.»

او، هم چنین اضافه کرد: «اين كشورها از داشتن يك رهبری مقتدر چون رهبر عظيم الشان  انقلاب اسلامی رنج می برند و بايد بدانند كه رهبر مسلمين جهان امام خامنه ‌ای است و  همواره همه مسلمانان بايد مطيع ايشان باشند.»

این البته نخستین بار نیست که برخی مقامات حکومت ‌اسلامی، از تاثیر رهبرشان  بر حوادث جهان عرب سخن می‌ گویند. پیش از این سایت رسمی آیت ‌الله  خامنه‌ ای، با انتشار ویژه نامه ای، نقل از آیت‌ الله خامنه ‌ای نوشته بود: «شكى نيست  كه بر اساس حقايقى كه خداى متعال تقدير كرده است، خاورميانه‌ جديد شكل خواهد گرفت  و اين خاورميانه، خاورميانه‌ اسلام خواهد بود.»

 سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران و عضو مجلس خبرگان نیز گفته بود: «پس از گذشت 31 سال از انقلاب اسلامی این پدیده‌ ها بدیع است و منصفانه  باید گفت این تحرکات پس لرزه انقلاب اسلامی است که ملت ایران آن را به راه  انداختند.»

آیت ‌الله نوری ‌همدانی، از مراجع تقلید هم اعتراضات در مصر و تونس را چنین تحلیل کرده بود: «موج هایی از نور انقلاب اسلامی به کشورهايی هم چون تونس، مصر، اردن و يمن  رسيده و مردم بيدار شده ‌اند. به برکت انقلاب اسلامی در تونس بعد از 50 سال صدای  اذان شنيده شد و بعد از 25 سال نماز جمعه بر پا شد.» او، هم چنین در سخنان دیگری، این   حرکت ‌ها را از «نشانه‌ های ظهور» دانسته بود.

از سوی دیگر، علی سعیدی، نماینده ولی‌ فقیه در سپاه پاسداران نیز درباره اتفاقات  رخ داده در مصر و تونس، گفت: «هم‌ اكنون در کشور شاهد شكل‌ گيری انقلاب چهارم هستيم، اين  انقلاب از نوع توحيدی و خداگونه مانند گذشته است.»

او، با اشاره به اتفاقات اخير سياسی در كشورهای منطقه و به ويژه كشور تونس، اظهار  كرد: «اين امر و برخاستن مردم عليه حكومت ظلم و جور از دلايل وقوع انقلاب چهارم  است. اين جا يك سئوال پيش می ‌آيد كه چرا مردم تونس با توان اخراج كردن يك حاكم فاسق  و زورگو از كشور خود، تاكنون اين كار را نكرده ‌اند. علت استواری، شادابی و نشاط  انقلاب اسلامی ايران، درك درست مردم از واقعيت‌ های زمان خود و لبيك به امام حق ‌گو  بود.»  او، هم چنین وقایع تونس و مصر را «خداگونه» نامید.

از سوی دیگر، علی ‌اکبر صالحی، وزیر جدید امور خارجه در سخنانی، ضمن اعلام  حمایت از «نهضت بزرگ مردم مصر»، گفت: «با شناختی كه از مردم بزرگ، انقلابی و تاريخ ساز مصر  داريم، مطمئن هستيم كه آنان نقش خود را در ايجاد خاورميانه ‌ای اسلامی كه متعلق به  تمامی آحاد مردم آزاده، عدالت خواه و استقلال طلب منطقه است به خوبی ايفا خواهند كرد.»

در همین حال، رامین مهمان ‌پرست، سخن گوی وزارت امور خارجه نیز با اشاره به موج  اعتراضات در خاورمیانه، ضمن ابراز امیدواری از تشکیل «خاورمیانه اسلامی»، درباره  اعتراضات مردم مصر چنین اظهارنظر کرد: «به کار بردن كلمه اغتشاش برای حركت‌ های بزرگ  مردمی درست نيست. آن چه كه كشورهای غربی دنبال می ‌كنند اين است كه حركت‌ های مردم را  برای دسترسی به خواسته‌ های خود اغتشاش معرفی كنند و اين واقعيت را به شكل ديگری  نشان دهند. حركت‌ های بزرگی در سطح خاورميانه و شمال آفريقا شاهد هستيم.»

214 تن از نمایندگان مجلس نیز با صدور بیانیه ‌ای در حمایت از مبارزات مردم مصر، نوشتند: «همان گونه كه مسئوليت بيش از سه دهه ديكتاتوری در سرزمين نيل برعهده آمريكا و برخی قدرت‌ های غربی است، اكنون نيز مسئوليت خون شهدا و  مجروحان قيام مصر برعهده آن قدرت است، قدرتی كه تلاش می كند به هر قيمت ممكن، مانع  خروج مصر از درون قلمرو استراتژيكی خود شود. در نهايت ضمن تبريك به ملت عزيز مصر،  اميدواريم با هوش و ذكاوت هميشگی خود، مانع اجرای سياست‌ های غربی - صهيونيستی در  تحليل و افت فرسايشی قيام و يا انحراف آن از معيارهای اسلامی انتفاضه شود.»

در واقع پس از آن که آیت الله خامنه ای در نماز جمعه تهران، مدعی ماهیت اسلامی تحولات مصر و تاثیرپذیری آن از «الگوی انقلاب اسلامی» شد و دیکتاتورهای  تونس و مصر را به محمد رضا پهلوی تشبیه کرد، اخوان المسلمین هرگونه تشابه تحولات  این کشور با انقلاب اسلامی را رد کرد و هم زمان وزیر خارجه این کشور سخنان خامنه ای را نفرت انگیز  و خصمانه خواند.

با این وجود مقامات ریز و درشت حکومت راه افتادند و هر کدام از زبانش خود به تشریح شخنان امام خامنه ای برخاستند. محمدصادق کوشکی که از او به عنوان کارشناس مسایل سیاسی در صدا و سیما نام برده می شود، در یادداشتی با  عنوان «آیا انقلاب اسلامی در مصر و کشورهای عربی تکرار می ‌شود؟»، نوشت: «هرچند نگرش  احساسی به حوادث مصر، تونس، اردن و یمن برای ما حالت خوشایندی فراهم آورده تا آن جا  که خیال می کنیم میوه انقلاب اسلامی در این کشورها رسیده و ما بایستی صبر کنیم تا  میوه‌ های رسیده به دامان ما بیافتند، اما واقعیت حکایت از امور دیگری دارد... بعید  نیست مردم مصر با حذف مبارک و تشکیل یک حکومت دموکراتیک ساکت شوند (چون گزینه‌ ای  دیگر در دسترس خود نمی‌ بینند) و همین‌ گونه مردم تونس! شاه اردن هم بلافاصله پس از  اولین راه پیمایی تمام تلاش خود را برای جلب رضایت مردم به کار بسته است و حتی دولت  علی عبدالله صالح در یمن با صدور مجوز راه پیمایی و عدم سرکوب نظامی مردم معترض تلاش  می کند بر غضب مردم فائق آید.»

 ابوالحسن نواب، رییس دانشگاه‌ ادیان و مذاهب هم در گفتگویی درباره مردم مصر، ادعا کرد: «تمام مصری ها  به نوعی شیعه هستند، منتهی شیعه  محبتی نه شیعه ولایتی و این یعنی اینکه آن‌ها مانند ما شیعیان دستورپذیر و امرپذیر  از ولایت نیستند.»

او، هم چنین اضافه کرد: «مصر غوغا و محشری از محبت و دوست داشتن اهل بیت پیامبر  اسلام (ص) است و اگر این بال تشیع، به بال دیگر تشیع که همان تشیع ولایتی است،  بپیوندد، یک تاریخ عجیب و غریب در جهان اسلام رقم خواهد خورد.»

علیرضا پناهیان، از رهبر حکومت اسلامی، با عنوان «قدرت مند‌ترین  فرد خاورمیانه» یاد کرد. پناهیان که مسئول اتاق فكر نهاد رهبری در دانشگاه ‌ها است، در سخنان خود،  هم چنین گفت: «وقتی سیدحسن نصرالله بر دست ایشان بوسه  می‌ زند در واقع راه را به دیگران نشان می‌ دهد و حضرت آیت‌ الله سیستانی نیز همیشه  پشتیان ایشان بوده‌اند.»

او، پیش از این نیز در سخنانی اعلام کرده بود که در زندگی خامنه ای، حتی یک نقطه  تاریک وجود ندارد و همین مساله هم باعث شد تا او، به رهبری حکومت اسلامی برسد.

همین سخنان پناهیان را به نوعی مهاجرانی، وزیر ارشاد دولت «اصلاح طلب» محمد خاتمی که اکنون در لندن زندگی می کند نیز در نشستی تکرار کرده بود و خامنه ای را «پاک ترین» نامیده بود.

 

امام زمان (عج) به ‏طور منطقی صاحب پرچم انقلاب است

حجت‌ الاسلام مهدی طائب، گفت: بايد دانست كه امام زمان عجل الله تعالی فرجه به طور منطقی صاحب پرچم انقلاب است و اين مساله را بايد با منطق و استدلال پذيرفت.

طائب، ادامه داد: به طور يقين، صاحب اصلی پرچم عدالت ‌خواهی كسی جز مهدی موعود (عج) نيست چرا كه از زمان آدم تا خاتم و آخرين امام همه كسی را وعده داده‌ اند كه می ‌آيد و عدالت را به ‏روی زمين برپا می كند و همه مردم نيز در همه اديان اعتقاد به فردی داشته ‌اند كه می ‌آيد و عدالت گستری می كند.

او، افزود: همه پيامبران و حتی پيامبر گرامی اسلام صلی الله عليه و آله نيز به دنبال اين بودند كه فرزندی از آن ها می ‌آيد و عدالت را در جهان برپا می ‌كند و اين نشان می ‌دهد كه امام زمان (عج) به طور منطقی صاحب پرچم انقلاب است.

طائب، ادامه داد: اين پرچم متاسفانه در برهه ‌ای از زمان به ‏روی زمين افتاده بود اما امام راحل آن را بلند كردند تا به دستان مبارك صاحب اصلی ‌اش داده شود.

او، تصريح كرد: انقلاب اسلامی در حقيقت انقلاب عدالت‌ خواهی بوده و به همين خاطر امروز در حال صادرشدن به نقاط مختلف جهان است.

او، اضافه كرد: طبيعی است زمانی كه همه ملت‌ ها اين پرچم را بخواهند، خيلی زودتر به دست صاحب اصلی ‌اش می رسد و عدالت‌ خواهی در سراسر جهان بايد علنی شود تا امام ظهور كنند.

طائب، افزود: امروز اگر در مصر، تونس، يمن، بحرين، كويت، عمان و ساير كشورها نهضت ‌های آزادی ‌خواهی به راه افتاده است، اين نشانه اين است که همه خواستار عدالت هستند و اين زمينه ظهور حضرت ولی ‌عصر (عج) را فراهم می ‌كند.

او، در رابطه با مساله ظهور نیز گفت که با آموزه ‌های مسيحيت و اهل سنت منافاتی ندارد، گفت: برخی ‌ها دائم اين را مطرح می كنند كه در باب ظهور حضرت ولی ‌عصر (عج) مشكل ما با جهان مسيحيت و اهل سنت چگونه برطرف می شود، و ما می گوييم كه اصلا مشكلی وجود ندارد.

طائب، ادامه داد: جهان مسيحيت منتظر منجی ‌ای هستند و اعتقاد دارند كه حضرت عيسی (ع) دوباره بازمی گردد و ايشان منجی مسيحيت هستند و اين طبيعی است كه پس از ظهور حضرت ولی ‌عصر (عج)، حضرت عيسی (ع) امام را مورد تاييد قرار می دهند و به اين ترتيب تمام مسيحيان از پيروان امام دوازدهم هستند.

او، افزود: درباره اهل سنت نيز طبق كتب آن ها، حضرت ولی عصر (عج) بين شيعه و سنی مشترك است و اهل سنت نيز منتظر همان كسی است كه شيعيان در انتظار ظهورش هستند.

طائب، ادامه داد: اين امر مساله چندانی نيست كه بخواهد سبب اختلاف شود چرا كه پس از ظهور حضرت ولی ‌عصر (عج) همه چيز تمام می ‌شود و همه از پيروان ايشان هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، مهدی طائب ‌در همايش بصيرت سياسی كه در سمنان برگزار شد، این سخنان را در میان صدها بسیجی اظهار داشت.

 

 «ولايت فقيه» مترقی ‌ترين نظام سياسی است

آيت ‌الله نمازی، عضو مجلس خبرگان رهبری در مراسم عزاداری دهه آخر صفر حزب موتلفه اسلامی گفت: بهترين و مترقی ‌ترين نظام سياسی، نظام سياسی ولايت فقيه است.

او، اضافه كرد: معصومين (ع) در احاديث و روايات می ‌گويند، در عصر غيبت كه امت اسلامي از دست ‌يابی به وجود حضرت مهدی (عج) محرومند، به شاگردان ما و كسانی كه در مكتب ما رشد كرده ‌اند و فقيه و مجتهدند مراجعه كنيد.

آيت الله نمازی، گفت: فقيه درباره همه مسائل جامعه آگاهی و بصيرت دارد و اولويت در رهبری جامعه با كسی است كه اعلم از همه باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با بيان اين كه بسياری از فقها می گويند در موضوع ولي فقيه احتياجی به اثبات نيست، چراكه حكم عقل است تاكيد كرد: برهان حكومت فقيه عادل نيازی به آيه و روايت ندارد بلكه برهان عقلی است.

او، افزود: در عصر غيبت اداره جامعه اسلامی به ولی فقيه واگذار شده است و اين حكم خداست و ولايت فقيه در طول ولايت امام زمان (عج) قرار دارد.

آيت الله نمازی، سلسله مراتب ولايت را ولايت خدا، ولايت پيامبر (س)، ولايت ائمه معصومين (ع) و ولايت فقيه دانست و گفت: ولايت فقيه عادل حكم خداست و توليد فكر بشر نيست.

عضو مجلس خبرگان رهبری در خصوص انتخابی و يا انتصابی بودن ولايت فقيه عنوان كرد: مجلس خبرگان، ولی فقيه واجدالشرايط رهبری را از بين كسانی كه هستند انتخاب می ‌كند نه نصب، چرا كه حق نصب ندارد، نصب ولی فقيه از سوی خداست.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با هدف تبرئه خامنه ای از انبوه جنایت هایی که در راس حکومت علیه بشریت مرتکب شده است، گفت: من به عنوان عضو كميسيون تحقيق در مجلس خبرگان كه وظيفه آن نظارت بر عملكرد رهبری است و مهم ترين كميسيون نيز هست می ‌گويم، يكی از وظايف خبرگان تعيين كارنامه 21 ساله مقام معظم رهبری است كه كارنامه كاملا درخشانی است، زهد و سادگی، شجاعت، پاكی و قدرت روح از ويژگی ‌هاي ايشان است و همه اين ها در آينده كشف خواهد شد.

آيت ‌الله نمازی، با اشاره به كلمه مطلقه گفت: برای مجتهد عادل واجد شرايط سه منصب وجود دارد؛ يك ولايت تشريعی يعنی شخص مجتهد مجاز است درباره شريعت فتوا بدهد، دوم منصب قضاء يعنی رای شخص در منازعات و اختلاف ‌ها نافذ است و سوم حكومت يعنی اداره امور عامه است.

او، تاکید كرد: كسانی دنبال اين هستند كه براي ولايت فقيه زمان تعيين كنند، نمی دانند كه ولايت فقيه با رياست جمهوری فرق دارد. فقيه عادل منتخب مردم، واسطه و نايب امام زمان (عج) است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، در پايان اظهار داشت: مگر می ‌شود گفت امامت امام (عج) تاريخ دارد فقيه عادل نايب امام است و همان طور كه حكومت امام، زمان بردار نيست حكومت ولی فقيه نيز زمان‌ بردار نيست. ولايت فقيه مكان ‌بردار هم نبوده و مرزهای جغرافيايی مانع نيست و امام همه مومنين در تمام دنيا بوده و حكم ولی فقيه لازم ‌الاطاعه است.

 

ما ولی فقيه خود را جانشين امام زمان (عج) می ‌دانيم

آيت ‌الله خاتمی، در خطبه‌ های یکی از نماز جمعه ها اخیر تهران، ادعا کرد: «حوادث امروز جهان عرب پس ‌لرزه‌ های انقلاب اسلامی است.»

خبرگزاری فارس، در این مورد نوشت: «خطيب نماز جمعه تهران با اشاره به حوادث اخير دنيای عرب، اين حوادث را از پس ‌لرزه‌ های انقلاب اسلامی مردم ايران دانست.»

عضو هيئت ریيسه مجلس خبرگان رهبری، خاطرنشان كرد: «يكی ديگر از عناصر مهم در داشتن آينده ‌ای درخشان برای انقلاب اسلامی، رهبری است. انقلاب اسلامی ايران خلا رهبری را نداشته و همواره فقيهی عالم 32 سال انقلاب اسلامی را به پيش برده است.»

اين استاد حوزه علميه قم، ادعا کرد كه «ما ولی فقيه خود را جانشين امام زمان (عج) می ‌دانيم»، تصريح كرد: «جريان فتنه در طول 8 ماه تلاش خود سعی داشت قداست رهبری را بشكند. اما ديديم كه خودشان شكسته شدند.»

او، افزود: «در فتنه سال گذشته آن چه مطرح بود، شكستن قداست ولايت بود اما ملت ايران با بصيرت خود به محبوبيت رهبری اضافه كردند.»

خاتمی، در ادامه گفت: «ملت ايران در طول انقلاب اسلامی بصيرت داشتند كه همراه امام خمينی (ره) بودند و 8 سال جنگ را اداره كرده و كشور را بيمه كردند. بصيرت ملت ايران حماسه 9 دی را آفريد و كشور را در مقابل ضدانقلاب داخلی بيمه كرد.»

امام جمعه موقت تهران، تاكيد كرد: «اطاعت از ولايت فقيه واجب است اما اين اطاعت برای مسئولان كشور اوجب است و از جهت اصل 57 قانون اساسی سه قوه بايد شنونده سخنان ولايت فقيه باشند و در اين عرصه تخطی از هيچ  كسی پذيرفته نيست...»

 

به یاد داریم هنگامی که سیدعلی خامنه ای، در رابطه با تحولات تونس و مصر، ادعا کرد که این تحولات تحت تاثیر «انقلاب اسلامی» بوده و اسلامی است بلافاصله هم رهبر حزب اسلامی تونس و هم اخوان المسلمین مصر، به طور جداگانه اطلاعیه دادند و اعلام کردند که تحولات منطقه نه تحت تاثیر انقلاب اسلامی است و نه آن ها در پی ایجاد حکومت اسلامی هستند. حتی رهبر حرکت اسلامی تونس، در گفتگویی با رسانه ها، در جواب سئوال خبرنگاری گفت که چرا مرا با خمینی و خامنه ای مقایسه می کنید ما حکومت اسلامی نمی خواهیم و حتی قصد نداریم در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنیم. البته این مواضع گروه های اسلامی، خواست قلبی شان نبوده و تحولات سیاسی - اجتماعی جاری در شمال آفریقا و خاورمیانه و بی آبرویی و جنایت کاری های بی شمار گروه های اسلامی و در راس همه ورشکستگی اقتصادی و سیاسی و دیپلماتیک حکومت اسلامی و جنایت های بی شمار این حکومت، هم فکران آن ها را مجبور به عقب نشینی از مواضع سیاسی قبلی شان کرده است.

بنابراین، بر خلاف ادعاهای کاذب و دروغین سران و مقامات حکومت اسلامی، تحولات منطقه برای نان و آزادی و عدالت بر علیه حکومت های مستبد ستم گر و استثمارگر منطقه در جریان است نه برای تحقق سیاست های غیرانسانی و ارتجاعی گروه های اسلامی و خرافی و جنایت کار. تحولاتی که دیر یا زود در ایران نیز با خیزش تازه مردم آزادی خواه و برابری طلب، چپ و سکولار، با هدف سرنگونی حکومت جهل و جنایت و ترور اسلامی و برپایی یک جامعه آزاد و برابر و انسانی، اوج خواهد گرفت!

 

جلوگیری از ورود ابرهای باران زا به آسمان ایران

در حالی که سران حکومت اسلامی خود را نمایندگان خدا در زمین می نامند و با امام زمان و نیروهای مافوق بشر نیز رابطه دارند پس چطور غربی های بی خدا و بی اطلاع از امام زمان، مانع حرکت ابرهای باران زا به آسمان ایران می شوند؟!

محمود احمدی نژاد، رییس حکومت اسلامی ایران که به بزرگ ترین دروغگو نه تنها در ایران، بلکه ختی در جهان نیز معروف است روز بروز ادعاهای سفیحانه و حیرت آورتری، به زبان می آورد. او، طی سخن رانی در مراسم گشایش سد «کمال صالح» در استان مرکزی ایرن، واقع در نزدیکی اراک، دولت های غربی را متهم کرد که به منظور تحمیل خشک سالی به ایران شرایط جوی و آب و هوایی ایران را تغییر داده اند.

طبق ادعای محمود احمدی نژاد، براساس اطلاعات تایید شده و اخبار موثقی که او در دست دارد، اوپایی ها تجهیزات خاصی را اختراع نموده و به مرحله عمل گذاشته اند که جلوی ورود ابرهای باران زا، به آسمان ایران را می گیرند و نمی گذارند در ایران باران ببارد.

به گزارش خبرگزاری ايرنا، محمود احمدی نژاد كه برای افتتاح سد و سامانه انتقال آب كمال صالح به اراك سفر كرده است، با اشاره به مقاله يك سياست مدار غربی كه از بحران آب در 30 سال آينده خبر داده و در آن از خشك شدن مناطقی از كره زمين از سمت تركيه و ايران تا شرق آسيا سخن گفته است، افزود: محدوده ترسيم شده در مقاله اين سياست مدار غربی بخش هایی را شامل می شود كه آن ها از تمدن سازی و فرهنگ آفرينی كشورهای اين محدوده در هراسند.

احمدی نژاد، با بررسی وضعيت بارش و تغييرات آب و هوايی در يك سال اخير در منطقه آسيا و اروپا، ادعاكرد: بر اساس اخباری كه صحت آن در مورد وضعيت آب و هوا مورد تاييد قرار گرفته است، كشورهای اروپايی با استفاده از تجهيزاتی خاص، به گونه ای عمل كرده اند كه ابرها تخليه شده و ابرهای بارش زا به كشوری های منطقه از جمله ايران نرسد.

او، با بيان اين كه اين يك حادثه طراحی شده است، گفت: اين موضوع از طريق مراجع حقوقی كشورمان پيگيری خواهد شد و اين كار زشت نبايد ادامه پيدا كند.

او، هدف كشورهای اروپايی را از انجام اين اقدامات، ايجاد تنش و تخاصم در آب های مرزي كشورها عنوان كرد و افزود: اعتقاد دارم همان طور كه پيش از اين نيز اعلام شده بود، جنگ آينده جنگ آب است.

البته احمدی نژاد، برای اثبات ادعای خود، هیچ اشاره ای به «اطلاعات تایید شده و اخبار موثقی که او در دست دارد»، نکرد.

 

ادامه اختلافات سران حکومت اسلامی

برپایه اخبار و گزارشات در جریان بازجویی از یکی از این جن گیرها به نام «عباس غفاری» بازجوی او به طور مشکوکی کشته شده است.

یا این که روزنامه جوان (سپاه پاسداران)، یک شنبه 1 خرداد 1390، نوشت: «یکی از بازداشت شدگان اخیر که مرتبط با جریان انحرافی بوده اقدام به خودکشی نافرجام کرده است. «ع.تبر» که از اعضای حلقه یک جریان انحرافی بوده و وظیفه انشقاق در برخی تشکل های ارزشی را برعهده داشت چندی پیش به اتهاماتی چند دستگیر شده بود که اخیرا در زندان پارچ پلاستیکی را به صورت چاقو درآورده و اقدام به خودکشی کرده بود که با هوشیاری ماموران نجات پیدا کرده است. گفته می شود دلیل این اقدام وی، عملی نشدن وعده های عناصر موثر جریان انحرافی برای آزادی وی بوده است.

با ادامه حملات سیستماتیک طرفداران خامنه ای به طرفداران احمدی نژاد و دستگیری جن گیر و معلم اخلاق دولت، در روزهای آخر اردیبهشت ماه 90، سایت نزدیک به تیم محمود احمدی نژاد - اسفندیار رحیم مشایی، در مطلبی با استناد به قرآن و روایات اسلامی از وجود «جن بد» و «جن خوب» خبر داد. به نوشته «محرمانه آنلاین»، بعضی «افراد» قادرند جن بد را طرد کنند و جن خوب را «به خدمت» بگیرند.

این مطلب پس از آن نوشته شد که در هفته های گذشته اخبار و گزارش های فراوانی درباره ارتباط میان تعدادی «جن گیر» با مقامات دولت احمدی نژاد،  به ویژه مشایی، رییس دفتر ریاست جمهوری و محمدرضا رحیمی، معاون اول رییس جمهور منتشر شد.

اگرچه احمدی نژاد در گفتگوی تلویزیونی خود و هم چنین جلسات اخیر هیات دولت این مسائل را رد کرد و گفت که بیان آن ها باعث «انبساط خاطر» شده اما سایت های نزدیک به خامنه ای و اصول گرایان منتقد دولت، با انتشار گزارش هایی مدعی وجود ارتباط دولت با «جن گیران» هستند.

استناد آن ها، به سخنان امام جمعه ها و و روحانیون بلندپایه حکومتی و فرماندهان سپاه و غیره است که در هفته های گذشته از ارتباط میان «جریان انحرافی» در دولت اصول گرا با «مسائل شیطانی و اجنه»، مطرح شده است.

آیت الله محمدتقی مصباح یزدی، غلامعلی حدادعادل و حسین فدایی، از جمله این افراد هستند که به عنوان چهره های شاخص اصول گرا مدعی «تسخیر» دولت احمدی نژاد، توسط اجنه شده اند. 

«محرمانه آنلاین» که پس از حذف سایت «محرمانه نیوز» جایگزین این سایت نزدیک به رحیم مشایی شده، هم چنین افزوده است که به باور مسلمانان جن به «عالم نامحسوس» تعلق دارد و اعتقاد به وجود آن نیازمند «استدلال عقلی و علمی» نیست.

این سایت، نوشته است که به باور مسلمانان، باید این امکان را پذیرفت که افرادی قادرند «جن بد» را طرد کنند و «جن خوب» را به خدمت بگیرند.

رسانه نزدیک به رحیم مشایی، در اثبات این مساله به «علمای اسلام» استناد کرده است که می گویند: «چون جن می‌ تواند فاصله ‌های زمانی و مکانی را در چشم برهم زدنی طی کند، امکان آگاهی از خبرهایی را دارد که انسان از آن بی ‌اطلاع است.»

محرمانه آنلاین، می نویسد جن، هم می‌ تواند انسان را تسخیر کند هم ممکن است توسط او تسخیر شده و به خدمت گرفته شود بنابراین، «در چارچوب اعتقادات مذهبی مسلمانان» و «برخلاف آن چه در ادبیات سیاسی ماه‌ های اخیر رایج شده»، «جن‌ گیری» الزاما مترادف «شیادی و کلاهبرداری» نیست.

به نظر می آید این بخش از مطلب در پاسخ به آن دسته از اصول گرایان و چهره های وابسته به جریان حاکم باشد که در روزهای اخیر با اشاره به ارتباطات میان دولت با جن گیرها، این کارهای منصوبان احمدی نژاد و شخص او را شیادی و کلاهبرداری معرفی کرده اند.

سایت حامی مشایی، پس از ذکر برخی خصوصیات اجنه مانند این که این مخلوق از آتش آفریده شده، به نقل از اساتید دین آورده اند که «از آن جا که در قرآن بر وجود جن تاکید شده، خرافات خواندن آن نفی قرآن و شرک محسوب می ‌شود.»

 

این مطلب محرمانه آنلاین، با واکنش سریع سایت اصول گرای «جهان نیوز» مواجه شد که در  نوشته ای، آن را «دفاع سایت نزدیک به مشایی از جن گیری» عنوان کرد.

این سایت نزدیک به علیرضا زاکانی، نماینده تهران از جمله سایت های اصول گرا است که در ماجراهای اخیر اخبار و اطلاعات زیادی درباره ارتباط میان جن گیرها با دولت احمدی نژاد منتشر کرده است.

اما در واکنش به این گزارش سایت جهان، محرمانه آنلاین در مطلبی جداگانه نوشت که «سایت های ضددولتی و منتسب به جریان نفاق که این روزها برای تخریب و تضعیف دولت خدمت گزار گوی سبقت از رسانه های ضداتقلاب را ربوده اند این بار نیز با تاسی از مرام بی اخلاقی و دروغ پردازی های خود در عرصه رسانه پیرامون یک خبر علیه محرمانه آنلاین اقدام به انتشار اخبار دروغ و کذب کردند.»

«جریان نفاق» نیز عنوانی است که سایت های نزدیک به دولت و حامی رحیم مشایی در واکنش به «انحرافی» خوانده شدن خود به اصول گرایان منتقد اطلاق می کنند.

سایت نزدیک به مشایی، با اشاره به مطلبی در سایت فردا که نزدیک به محمدباقر قالیباف شهردار تهران شناخته می شود، نوشت: «جریان نفاق با این اقدام آماتوری خود نشان داد که از طرح مباحث تحلیلی و تفسیری و پر مغز فارغ از جنبه های سیاسی و جناحی به شدت عصبانی می شود.»

محرمانه آنلاین، در پایان از این که «زمینه ساز عصبانیت این جریان مشکوک» شده ابراز خوشحالی کرده است.

مطلب مورد اشاره سایت نزدیک به مشایی، در وب سایت فردا در واقع باز نشر بخشی از کتاب «معارف قرآن» نوشته مصباح یزدی است که در آن، او از «امکان تسخیر جن» برای «کسانی که به اذن الله ولایتی دارند» خبر داده است.

فردا، به نقل از مصباح یزدی نوشته است که این افراد می توانند «جنیان کافر را تحت فرمان خویش درآورند.»

این عضو مجلس خبرگان رهبری که نخست از حامیان اصلی و سرسخت محمود احمدی نژاد بود، اما در دعوای اخیر به مخالف او تبدیل شده است، پیش از این در ملاقات با تعدادی از اعضای سپاه پاسداران گفته بود: «دین را باید از علما و فقها یاد گرفت نه از مرتاض و جن گیر به استناد این که آن ها کارهایی انجام می دهند که دیگران از انجام آن عاجزند.»

او سپس در سخنانی با اشاره به بعضی از رفتارهای صورت گرفته با افراد، از «رفتارهای سبک» در عزل بعضی از وزیران توسط احمدی نژاد انتقاد کرد.

مصباح یزدی، با انتقاد از احمدی نژاد گفت: «این که آدم جوری رفتار کند که نزدیک‌ ترین دوستان و صمیمی ‌ترین همکارانش هم آزرده و با او مخالف شوند و توی روی او بایستند، این رفتار برای یک سیاست مدار در هیچ منطقی پذیرفته نیست.»

عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به نفوذ رحیم مشایی بر او پرسید: «پس چگونه (احمدی نژاد) شیفته یک شخص عادی می‌ شود؟ آن هم شیفتگی ‌ای که چنین حرکات نامعقولی از او سر بزند! یک وقتی به برخی از دوستان نزدیکم گفتم که بیش از ۹۰ درصد معتقدم که او سحر شده است.»

تا این جا غیره از این که تنی چند از نزدیکان احمدی نژاد را دستگیر و زندانی کرده اند و گفته می شود برای دومین بار از مشایی نیز بازجویی نموده اند؛ حمید بقایی، معاون اجرایی احمدی نژاد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و... با حکم دیوان عدالت اداری به چهار سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شد. به گزارش سایت «تابناک»، وی حکم دیوان عدالت اداری درباره خود، مبنی بر چهار سال انفصال از خدمات دولتی را تایید کرده و در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس، که پرسید: شنیده شده دیوان عدالت اداری، شما را به مدت چهار سال از خدمات دولتی محروم کرده است؛ آیا تایید می‌ کنید، گفت: درست است. بنا بر این گزارش، حمید بقایی به دنبال تخلفاتی که در دوره ای که ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را بر عهده داشته، در دیوان عدالت اداری محکوم شده است، اما پس از صدور رای دیوان درباره تخلفات بقایی و صدور حکم قطعی، وی از اجرای آن خودداری می کند و همین موضوع، باعث می شود که او به چهار سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شود.

شکافی که بين احمدی نژاد و خامنه ای در هفته های اخیر بروز کرد، سپاه بيش تر طرف ولی فقيه را گرفته است. اما به اين معنی نيست که احمدی نژاد و مشايی در بين نيروهای سپاه و بسيج طرفدار ندارند. گرایشاتی در این این ارگاه های سرکوب هستند که از اين ها دفاع می‌ کنند، ولی در شرايط کنونی اظهارنظر نمی کنند. زیرا در سال های اخیر دولت احمد نژاد بسیاری از منابغ نفت و پتروشیمی و مخابرات و غیره را در اختیار سپاه قرار داده است. 

به گزارش روز جمعه ۳۰ اردیبهشت 1390، سایت «خبر‌ آنلاین»، حسین همدانی فرمانده سپاه تهران گفته است که سپاه در واکنش به اختلاف‌ ها میان خامنه‌ ای و احمدی‌ نژاد اقدام به برگزاری رزمایشی به نام «فاطمیون» کرد که هدف از این رزمایش اعلام حمایت از علی خامنه ‌ای بود.

سپاه پاسداران در اختلاف ‌ها، طرف رهبر حکومت اسلامی را گرفته و بار‌ها نسبت به مقاومت احمدی ‌نژاد در برابر خامنه ای هشدار داده است.

فرمانده فرمانده سپاه تهران در تازه ‌ترین موضع‌ گیری خود در برابر تیم احمدی ‌نژاد گفته است: «۲۳ ناحیه بسیج در طول چند ماه آینده خود را آماده می ‌کنند تا یک اقدام پیشگیرانه انجام دهند.»

همدانی به این اقدام پیشگیرانه اشاره ‌ای نکرده٬ اما به نظر می ‌رسد فرماندهان سپاه خود را برای وقایع احتمالی انتخابات آینده مجلس، آماده می ‌کنند.

از یک سو، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات در گفتگوی تازه ای با خبرنگاران اعلام کرده است که برخورد با جریانی که وی آن را «جریان انحرافی» نامیده است، در دستور کار وزارت اطلاعات قرار گرفته است. از سوی دیگر، علی اکبر جوانفکر، مشاور رییس جمهوری و مدیرعامل خبرگزاری ایرنا، اعلام داشته که جریانی که آنان از آن به عنوان «جریان انحرافی» یاد می کنند، به هیچ وجه واقعیت نداشته و تمامی قسمت های آن ساخته و پرداخته اقتدارگرایان است.

سخنان حیدر مصلحی در حالی بیان شده که خبرگزاری های داخلی گزارش داده اند که حمید بقایی، معاون اجرایی رییس جمهوری بر اساس رای دیوان عدالت اداری به چهار سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شده است.

در حکومت اسلامی، همگان فکر می کردند که محمود احمدی نژاد به عنوان فردی که مطیع خواسته های رهبری است، اکنون از فرمان های او سر باز زده است. این وضعیت در مجموع تعادل سیاسی در میان سران حکومت را به هم زده است و عملا حاکمیت خود را هر چه بیش تر رسوا شده می بیند.

یک روز پس از اعلام وزارت اطلاعات ایران مبنی بر دستگیری «۳۰ جاسوس وابسته به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا»، خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع آگاه از این پرونده نوشته است که نام چندین مدیر دولتی در میان دستگیرشدگان است.

وزارت اطلاعات حکومت اسلامی، روز شنبه در بیانیه‌ ای ادعا کرد که موفق به انهدام یک شبکه جاسوسی وابسته به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا شده است و تعداد ۳۰ تن از افراد مرتبط با این شبکه را بازداشت کرده است. اکنون این مقام آگاه از پرونده به خبرگزاری فارس گفته است که یک مدیر دولتی در یکی از وزارتخانه‌ های کشور که سابقه ۲۵ سال فعالیت برای این وزارتخانه را داشته، در میان دستگیرشدگان است. به گفته این منبع آگاه مهم‌ ترین انگیزه این مقام دولتی از تلاش برای جمع‌ آوری اطلاعات و انتقال آن را به خارج از کشور، «دریافت اقامت از آمریکا یا یک کشور اروپایی و سپری کردن ایام بازنشستگی در خارج کشور» بوده است. این منبع آگاه هم چنین فاش کرده است که نام چند مدیر نهادهای خدماتی کشور نیز در میان بازداشت شدگان است.
یک  از این افراد که گفته شده با هدف دریافت ویزا همکاری کرده است، متهم است که «بسته بسيار مهمی از ريز فعاليت ‌ها» در نهاد خدماتی حوزه فعالیت خود و نیز «شيوه‌ های خرابكاری در اين نهاد» را آماده ارسال كرده بود كه «دقايقی قبل از ارسال اين بسته مهم به سرپل های اطلاعاتی، بازداشت شده است.»

ادعا شده که این مدیر خدماتی هم چنین در مورد «میزان نفوذ دستگاه ‌های ایکس‌ ری و چگونگی دریافت این تجهیزات از سوی ایران» اطلاعات جامعی را تهیه کرده بود. همین گزارش اضافه می‌ کند که یک مدیر بازداشت شده دیگر نیز که در حوزه پولی و مالی فعالیت داشته، اطلاعات جامعه را در مورد «شیوه دور زدن تحریم‌ ها» و «شیوه مبادلات اخیر» جمهوری اسلامی تهیه کرده است.

اعلام بازداشت ۳۰ متهم جاسوسی برای آمریکا، در حالی از سوی دستگاه امنیتی ایران صورت گرفت که پیش تر در اسفند ماه گذشته و اندکی پس از بازدید رهبر حکومت اسلامی از وزارت اطلاعات، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات از برنامه تهاجمی دستگاه امنیتی ایران علیه سرویس‌ ها اطلاعاتی بیگانه خبر داده بود.
در بیانیه وزارت اطلاعات در این مورد، هم چنین ادعا شده که برای فریب سرویس اطلاعاتی آمریکا، ایران تعدادی جاسوس دوجانبه به کار گرفته است و با خنثی کردن تهاجم سنگین اطلاعاتی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، ۴۲ تن از افسران اطلاعاتی و عملیاتی آن سازمان در کشورهای مختلف شناسایی کرده است.
جمهوری اسلامی هر از چندی بیانیه‌ های مشابهی را در مورد بازداشت عوامل مرتبط با سازمان‌ های جاسوسی بیگانه منتشر می‌ کند اما این نخستین بار است که از چنین بازداشت گسترده ‌ای در این زمینه خبر می‌ دهد.

روز ۱۹ اردیبهشت هیات وزیران اعلام کرد که انحلال وزارت نیرو و ادغام آن در وزارت نفت را تصویب کرده ‌است. ابتدا مجلس و سپس شورای نگهبان اعلام کردند که این ادغام قانونی نیست و باید ابتدا در مجلس تصویب می‌ شده است اما احمدی ‌نژاد بدون توجه به این مخالفت‌ ها وزیر نفت را با عنوان «پایان ماموریت» به خانه فرستاد. یک ‌شنبه ۲۵ اردیبهشت نیز در گفتگوی تلویزیونی خود در پاسخ به این که تکلیف وزارت جدیدالتاسیس نفت و نیرو چه خواهد شد پاسخ داد خودش به طور موقت سرپرست وزارت نفت خواهد بود.

خبرگزاری فارس، روز ۳۰ اردیبهشت گزارش داد تعدادی از اعضای شورای نگهبان استفساریه ‌ای را از اعضای این شورا درباره سرپرستی رییس ‌جمهور بر وزارت نفت مطرح کردند. در پاسخ به این سئوال، اعضای شورای نگهبان سرپرستی رییس‌ جمهور بر وزارت نفت را مغایر با اصل ۱۳۵ قانون اساسی تشخیص دادند. این اصل می‌ گوید وزرا تا زمانی که عزل نشده‌اند و یا بر اثر استیضاح یا درخواست رای اعتماد، مجلس به آنان رای عدم اعتماد نداده است در سمت خود باقی می ‌مانند.

ادغام شتاب ‌زده‌‌ وزرات ‌خانه‌ های نفت و نیرو و سپس نشستن بر صندلی سرپرستی وزرات نفت توسط احمدی ‌نژاد در حالی صورت می‌ گیرد که کم تر از یک ماه به تعیین ریاست جدید سازمان اوپک باقی مانده و ایران شانس بالایی برای ریاست یک‌ ساله این سازمان مهم را داراست.

برخی از اصول ‌گرایان می‌ گویند احمدی ‌نژاد قصد دارد زمان ریاست ایران بر اوپک خودش مسئول وزارت نفت باشد تا از این طریق بر ریاست اوپک نیز تکیه کند.

احمد توکلی نماینده منتقد دولت در گفتگو با خبرگزاری فارس گفته صبر گذشته‌ مجلس در برابر قانون‌ شکنی‌ ها تکرار نخواهد شد. او، ادامه داد: «هم آقای احمدی‌ نژاد دیگر آن احمدی ‌نژاد سابق نیست و هم کشور بیش از این تحمل برخی قانون ‌شکنی‌ ها را ندارد.»

قدرت مطلق خامنه ای، آیت الله های حکومتی و برخی از فرماندهان سپاه، امام جمعه ها و غیره هرگز تحمل انتقاد خودی هایشان را نیز ندارند تا چه برسد به تمرد از فرمان رهبری.

استاد اخلاق حوزه علمیه، آیت‌ الله سیدرحیم توکل، احمدی نژاد را تلویحا طبق منطق قرآنی با ابلیس مقایسه کرده است که پس از ۴۰۰۰ سال عبادات چون از فرمان الله مبنی بر سجده در برابر آدم سرباز زد، خدماتش زایل و از بهشت رانده شد. او، می گوید: «نمونه ابلیس می گوید انحراف، خدمات‌ افراد را محو می‌ کند.» یعنی مهم نیست که احمدی نژاد چه «خدماتی» برای بقای حکومت اسلامی انجام داده است. نافرمانی او از رهبر، هم چون «نافرمانی ابلیس تمام خدمات او را محو و ناپدید» می سازد.

خبرگزاری فارس گزارش داده است که: «یکی دیگر از استادان اخلاق، آیت الله قرهی، هشدار داده که «سرپیچی از امر خدا هم در این دنیا هلاکت دارد و هم در سرای دیگر...» او، می گوید: «یکی از هلکات بشری در دنیا که از عوامل هلاکت ابدی در آخرت است، یعنی مخالفت با فرمان خدا، هلاکت در دنیا را در پی دارد و انسان را از مقام رفیع انسانیت به زیر می‌ کشاند و طبیعی است که وقتی کسی این مقام را از دست داد، در عالم اخری چیزی عائد و نصیب او نمی ‌شود.» باین ترتیب، «استادان اخلاق»، هشدار می دهند که تخلف از امر ولایت، همه گونه هلاکتی در پی خواهد داشت.

تاکید بر اطاعت بی چون و چرای رییس جمهور از رهبر، این پیام را به مردم می دهد که عدم تسلیم و اطاعت و سکوت در مقابل رهبر، نافرمانی در مقابل خدا، پیامبر، امام زمان و قرآن است که حکم مرگ در پی دارد.

وقتی امام جمعه موقت تهران، حجت الاسلام کاظم صدیقی، در خطبه های نماز چمعه اش فریاد می زند: «کسی که در مقابل ولایت ‌فقیه بایستد در مقابل خدا ایستاده است...»

یا حجت الاسلام سعیدی، نماینده ولی رهبر در سپاه خاطرنشان می سازد که: «در حاکمیت اسلامی، هماهنگ کننده و سیاست گذار اصلی نظام طبق قانون اساسی، ولی‌ فقیه است و تخلف از فرمان او نیز در حکم تخلف از فرمان خدا و امام زمان (عج) محسوب می ‌شود.»

هم چنین در مجلس سوگواری فاطمیه که در بارگاه خلیفه مسلمین «جهان؟» امام خامنه ای، برگزار شده بود، رییس جمهور نیز در کنار ولی فقیه بر روی زمین زانو زده بود، هم چون علام حلقه به گوش حضور داشت حجت الاسلام سعیدی در حضور همگان به به ریاست جمهوری هشدار می دهد. به او، یادآوری می کند که: «عدالت بدون ولایت امکان پذیر نیست.» او، تاکید می کند که «ولایت بر عدالت مقدم است، و اول باید ولایت در جامعه تثبیت شود.» او، می گوید: «در صلح حدیبیه به بهانه عدالت مقابل پیامبر ایستادند.» بنابراین، هیچ کس نباید خداوند را در آسمان ها و در دنیای غیبی جستجو کند خداوند در روی زمان، جز خامنه ای کس دیگری نیست.

«آینده» می نویسد، طی هفته های اخیر تغییر موضع مکرر برخی مسئولان نسبت به موضوعات مختلف، این پرسش را ایجاد کرده که هدف این جریان از وقت کشی چیست؟ و چرا جریان مذکور با تغییر موضع مکرر و عقب نشینی، هزینه های سنگینی را بدون به دست آوردن دستاوردی مشخص پرداخت می کند؟ در این شرایط اطلاع از خبری موجب رمزگشایی از علت این رفتارها شد.

یکی از سران جریان انحرافی به برخی نزدیکان خود گفته است به زودی اتفاق مهمی رخ خواهد داد که روند حوادث را در کشور به سود این جریان تغییر خواهد داد، ظاهرا وی این خبر را از منابع خاص و متصل به غیب خود به دست آورده است. اما این که از نظر این جریان چه اتفاقی قرار است طی چند هفته آینده رخ بدهد، محل پرسش است.

یکی از پاسخ ها می تواند وقوع حادثه ای برای یکی از مسئولان ارشد باشد که توازن قوا را برای این جریان بر هم زند و پاسخ دوم به موضوع ظهور خفی باز می گردد که چند ماهی است توسط این جریان مطرح می شود.

آینده، ادامه می دهد: بر اساس برخی روایات -که هم چون بسیاری از اخبار و احادیث مرتبط با ظهور چندان قابل اتکا نیستند- قبل از ظهور امام زمان، ایشان به صورت مخفیانه در مدینه ظهور کرده و بین یک تا سه سال مقدمات خروج خود و اعلام علنی ظهور را فراهم خواهند کرد.

بر این اساس، «ظهور خفی در مدینه رخ داده و تنها اصحاب خاص حضرت از آن مطلع و به بهانه حج به حجاز رفته، با حضرت بیعت می کنند. حاکم حجاز نیز از ظهور خفی آگاه شده و برای تضعیف آثار آن، تعداد زیادی (بیش از ۲۰ نفر) را به عنوان مهدی جعلی مطرح می کند.»

فارغ از صحت و سقم این روایات، گویا سران جریان انحرافی معتقدند که ظهور خفی در حال انجام است و در ماه رجب امسال (۱۴ خرداد امسال) شاهد ظهور خفی خواهیم بود.

مطابق با دیدگاه جریان انحرافی، پس از ظهور خفی، نواب امام زمان (عج) (از جمله ولی فقیه) از نیابت ساقط می شوند.

 

در چنین وضعیتی، همگان می دانند که این حکومت سی و سه سال است با اتکا به قوانین وحشیانه الهی و قرآنی، جنایت پشت جنایت می آفریند و گروه گروه انسان ها بی گناه را به عنوان «محارب با خدا»، به خوجه های مرگ می سپارد. به عبارتی، رهبر خود خداست و سرپیچی از فرمان های او و اعتراض به او نیز اعتراض به خداست. از این رو، سربازان گمنام و با نام امام زمان موظفند مخالفین و معترضین را به وحشیانه ترین شکلی سرکوب کنند تا خدای «عادل و مهربان» شان با راه انداختن حمام خود در جامعه، آرامش بگیرد.

در چنین موقعیتی، حتی متوهم ترین و خرافی ترین انسان ها باید متوجه باشند که نه خدای در کار است و نه امام و پیامبری. پیامبران و امامان در تاریخ در و دوران قدرت قدرتی و حاکمیت شان کسانی چون امام خمینی، امام خامنه ای بودند که با تبلیغ خرافاتی چون امام زمان و بهشت و جهنم و اجنه و ابلیس و حوری و قلمان و خرافاتی از این قبیل، سعی می کردند مردم ر ابه اطاعت بی چون و چرا از خود وادار سازند.

باین ترتیب، فریب کاری در اسلام و همه مذاهب، اساسا در جهت بقای حاکمیت و حفظ منافع قشر مفت خور و متجاوز روحانیون و کشیش ها و خاخام ها و غیره بازتولید شده است. اما امروز بسیاری از مردم جهان و ایران نیز این خداوندگار مکار و دروغین و کتاب ها و پیامبران آدم کش او را خوب شناخته اند و به جای تمکین و اطلاعات دست به شورش زده اند و عزم و اراده کرده اند بهشت را در همین روی زمین از چنگ مشتی مفت خور سرمایه دار خارج کنند و آن را عمومیت دهند. چون که وعده بهشت و جهمنی که این مفتخورها در کلیساها، مساجد و امام زاده ها و دیگر مکان های به اصطلاح مقدس شان، در آن دنیا می دهند دروغی بیش نیست. آن ها در همین دنیای خاکی برای خودشان بهشت و برای اکثریت مردم مزدبگیر و فقیر جهنم سوزانی درست کرده اند. این همه کاخ ها، آپارتمان های لوکس و کلیساها و مساجد و ماشین های ضدگلوله و هواپیماها و هلیکوپترهای خصوصی و صروت های کلان در دست چه کسانی است؟ چرا بخش عظیم مردم دنیا در فقر و فلاکت زندگی می کنند؟

خوشبختانه انسان امروز به یمن تکنولوژی مدرن و دسترسی به اطلاعات آخرین دستاوردهای علمی در سطح جهانی، دیگر هیچ خدا و پیامبر و کتاب مقدسی را به رسمیت نمی شناسند. چرا که مردم آگاه می دانند که دنیای دیگری پس از مرگ وجود ندارد و به همین دلیل، در این دنیا جنگ طبقاتی بین فقیر و غنی در جریان است و خدا و پیامبر و مسجد و کلیسا و صومعه سرا و غیره نیز به عنوان ابزارهایی در خدمت سرمایه داران و حکومت های آن هاست تا هم از طریق تبلیغ خرافات و هم با نیروهای قهری خود، مردم حق طب و آزادی خواه را به سکوت و تمکین وادار سازند. از این رو، کارگران و مردم محروم و آزاده جهان و منطقه و ایران، برای بیرون کشیدن حق خود ار حلقوم سرمایه داران و دولت های سرمایه داری، جنبش های سیاسی - اجتماعی راه انداخته اند و آن ها را یکی پس از دیگری به سقوط می کشانند تا جهان دیگری بسازند. جهانی که در آن از جنگ و تروریسم دولتی و غیردولتی، سرکوب و کشتار، فقر و بی کاری خبری نباشد؛ دنیایی که در آن، هیچ انسانی بر انسان دیگر، برتر نباشد و همه شهروندان جهان بدون در نظر گفتن ملیت، جنسیت و باورهایشان، به طور برابر و یک سان و با فراغت و آزادی کامل از آخرین دستاوردهای بشری در همه زمینه های علمی، تکنولوژیکی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برخوردار گردند.

یک شنبه یکم خرداد 1390 - بیست و دوم می 2011

 

ادامه دارد

 

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بهرام رحماني:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.