شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ -  ۹ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

نقدي: حريف جديد بسيج حريفي مكتبي است

ایسنا

بسيج، سرمايه اصلي نظام براي پيشرفت است


                              


رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت: دشمن ما هر روز دين و عرفاني جديد را مي‌سازد و مسائل جاسوسي را با رمال‌بازي تلفيق مي‌كند.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، سردار محمدرضا نقدي در همايش مسوولين عقيدتي سياسي سپاه‌هاي استاني، با بيان اين‌كه «امروز دشمن هر كسي را كه از اسلام، روحانيت و ضداستكبار در كشور ما سيلي خورده جذب مي‌كند» افزود: ما امروز از همه طرف تهديد مي‌شويم، دشمن همه ابزار و تجهيزاتش را به كار گرفته؛ چراكه سيلي سختي خورده و همه بدنش زخمي است و هر چيزي كه بداند به كار مي‌گيرد براي اين‌كه مي‌بيند نمي‌تواند با زور اسلحه به اين كشور پيروز شود و بايد ايمان ما را ضعيف كند و تا وقتي كه ايمان داريم پيروز هستيم.


وي با بيان اين‌كه «علوم انساني غربي جهل‌اند نه علم» گفت: دشمنان ما در علوم انساني‌شان به خود استناد مي‌كنند و مي‌گويند هر چيزي كه تجربه شود و زير تيغ جراحي رفت علم است.


وي هم‌چنين با بيان اين‌كه «سرچشمه علوم انساني و پاك در دست ماست» افزود: نتيجه علوم غربي مثلا در آمريكا در چند قرن اخير اقتصاد ورشكسته، ‌سياست شكست خورده، جامعه فروپاشيده و روان انسان‌هاي مخدوش بوده است. پس تجربه شد كه علوم آن‌ها باطل بوده؛ چراكه اگر نبود طبق آمارهاي خودشان 40 درصد بچه‌هاي نامشروع، سه ميليون زنداني در زندان‌هاي آن‌ها و 60 درصد ازدواج‌ها به طلاق منتهي نمي‌شد و اين نتيجه علوم آن‌هاست.


رييس سازمان بسيج مستضعفين با بيان اين‌كه «اساس موضوع جنگ روحيه و اعتقادات است» تصريح كرد: ما در دفاع هشت ساله خودمان متكي بر نيروهاي انساني بوديم، برخلاف همه ارتش‌هاي دنيا كه ابزارمحور و متكي بر جنگ‌افزارها و سلاح‌هاي پيچيده خود بودند و بايد بدانيم كه الان در مرحله جنگ نرم با دشمن هستيم.


وي با اشاره به اين‌كه «انسان محور قدرت پروردگار است» افزود: همه تحولات عالم بر پايه وجود انسان شكل مي‌گيرد و اين تاثيرات آب و هوا و شرايط اقليمي و حيوانات نيستند كه سرنوشت را تغيير مي‌دهند، بلكه اين تغيير با تدبير خداي متعال و به دست جوامع بشري صورت مي‌گيرد.


وي در ادامه انسان را در جنگ فرهنگي هم هدف دانست و هم سلاح، اظهار كرد: نقش تعالي فكر، روح و معنويت در اين عرصه فوق‌العاده بالا و سرنوشت‌ساز است؛ چراكه قرآن كريم مي‌فرمايد " كه اگر شما 20 نفر انسان‌هاي با روحيه و مقاوم باشيد بر 200 نفر و اگر 100 نفر بر 1000 نفر پيروز مي‌شويد" ولي تفكر غربي مي‌گويد شما بايد سه برابر دشمن باشيد تا پيروز شويد.


نقدي با بيان اين‌كه «بسيج سرمايه اصلي نظام ما براي پيشرفت و توسعه است» خطاب به فرماندهان سپاه گفت: شما مي‌خواهيد كساني را آماده كنيد كه مي‌خواهند الگويي براي بسيجيان باشند اگر ما در دفاع مقدس بسيج را داشتيم كه آن ارزش‌هاي والا را شكل داد همچون پيروزي خرمشهر اين‌ها به بركت آن است كه وقتي بسيجي به بالاي سر خود نگاه مي‌كرد شهدايي چون شهيد بروجردي، ‌شهيد ميثمي و شهيد خرازي را مي‌ديد و وقتي فرماندهان و پاسداران را مي‌ديد برايش يك الگوي دست‌نيافتني بود.


وي با تاكيد بر اين‌كه «نيروهاي ما بايد در عرصه اعتقادي، تربيتي و اخلاقي تقويت شوند» تصريح كرد: براي اين‌كه چنين انسان‌هايي را بسازيم، بايد ياد خدا در دل‌هاي‌مان موج بزند و در برابر كج‌روي‌ها و گناهان سريع عكس‌العمل نشان دهيم؛ چراكه كاري كه امروز وظيفه ماست و ولي فقيه بر آن سفارش كردند تربيت انسان‌هاست.


وي گفت: حداقل انتظار از فرماندهان سازمان بسيج اين است كه هر كدام‌شان در يك مسجدي يك حلقه از صالحان به دورشان باشد؛ چراكه اين يك ارزش و توفيق است.


رييس سازمان بسيج مستضعفين با بيان اين‌كه «دفاع مقدس اثبات كرد هر كجا با هم باشيم و منيت را كنار بگذاريم پيروزي بزرگ با ماست» افزود: حريف جديد بسيج حريفي مكتبي است يعني هر بسيجي كه مي‌خواهد ارتقا پيدا كند بايد در اخلاق، معرفت ديني و بصيرت ايمان خود را بيشتر كند كه اين حركت كار ما را نيز سخت مي‌كند.


وي در پايان با پاسخگويي به سوالات فرماندهان سپاه مبني بر مشكلات حوزه‌هاي‌شان با لوح تقديري از پنج نفر از سپاهيان نمونه‌ استان‌هاي كشور تقدير و تشكر كرد.


منبع: ایسنا، 8 خرداد 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.