شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

محمد بن‌همام به دلیل پرداخت رشوه تعلیق شد

محمد بن‌همام به دلیل پرداخت رشوه تعلیق شد!

 

محمد بن‌همام به دلیل پرداخت رشوه تعلیق شد/ آبروی فوتبال آسیا رفت!                                             کمیته اخلاقی فدراسیون جهانی فوتبال - فیفا - سپ بلاتر را در خصوص اتهامات اخیر بیگناه اعلام کرد، در حالی که محمد بن همام رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا موقتا به حال تعلیق درآمد و حق هیچگونه فعالیتی را نخواهد داشت تا فوتبال آسیا با آبروریزی بزرگی مواجه شود. 

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد بن همام که  تنها چند ساعت پیش از حضور در کمیته اخلاقی فیفا از نامزدی انتخابات اول  ژوئن ریاست این فدراسیون بین المللی اعلام انصراف کرده بود، روز گذشته به  همراه جک وارنر، رئیس منطقه کونکاکاف (آمریکای مرکزی و حوزه دریای کاراییب ) متهم شناخته شدند و فعالیت آنها موقتا به حالت تعلیق درآمد.

بر پایه گزارش رویترز، در این بررسی مشخص  شد که بلاتر در هیچ مورد دچار نقض قوانین نشده و این بدین معنی است که وی  از روز چهارشنبه به مدت چهار سال دیگر ریاست فدراسیون بین المللی فوتبال را  برعهده خواهد داشت.

این در حالی است که بن همام و جک وارنر  متهم شدند که به نمایندگان اتحادیه فوتبال کاراییب نفری 40 هزار دلار رشوه  پرداخت کرده‌اند تا در انتخابات فیفا به تنها رقیب بلاتر رای دهند.

بن همام و وارنر جزو 24 عضو هیئت اجرایی  فیفا هستند. 10 تن از این افراد سال گذشته متهم به ارتشا شده بودند. با این  حساب محمد بن همام، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و وارنر، وزیر ورزش کشور  ترینیداد و توباگو به طور موقت از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم شدند.

بن همام و وارنر که هر گونه پرداخت رشوه  را تکذیب کرده‌اند در ماه ژوییه می توانند فرجام خواهی کنند. قاضی دادگاه  روز یکشنبه "پتروس داماسب" از نامیبیا بود.

وارنر که از نتیجه اعلام شده توسط کمیته  اخلاقی فیفا بشدت ناراحت بود، به رویترز گفت: بلاتر باید دست بردارد. آنها  با قصد قبلی آمده بودند و آماده شنیدن دفاعیات ما نبودند. آنها دستچین شده  بودند تا وظیفه خود را انجام دهند و آن را هم به انجام رساندند. بلاتر آنها  را دستچین کرده بود و من اسم این دادگاه را می گذارم دادگاه کانگورو      . http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1324084

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.