شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ -  ۲ ژوئیه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

جريان بر عليه ولي فقيه

فارس

مناظره ذوالنور و كواكبيان در دانشگاه شهيد عباسپور - 1

كواكبيان: جريان بسيار خطرناك انحرافي به دنبال حذف علما و ولايت فقيه است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم سمنان در مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: جريان بسيار خطرناك انحرافي به دنبال حذف علما و ولايت فقيه است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس مناظره‌اي با موضوع «خط امام (ره)» با حضور حجت‌الاسلام ذوالنور جانشين نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و مصطفي كواكبيان نماينده مردم سمنان در مجلس شوراي اسلامي بعدازظهر امروز سه‌شنبه در آمفي‌تئاتر دانشگاه صنعت آب و برق (شهيد عباسپور) برگزار شد.

مصطفي كواكبيان در اين مناظره و در جلسه پرسش و پاسخ دانشجويي در خصوص جريان انحرافي كه در دولت نفوذ كرده است، گفت: خطري امروز ما را تهديد مي‌كند كه آن تفكر مدرن انجمن حجتيه است.

وي افزود: پيش از انقلاب اسلامي و در ابتداي پيروزي انقلاب عده‌اي معتقد بودند كه هر پرچمي پيش از غيبت امام زمان (عج) برپا شود طاغوت است و اين تفكر تفكر اعضاي انجمن حجتيه بود اما تفكر مدرن انجمن حجتيه امروز در زرق و برق است اما بسيار خطرناك است و اين تفكر همان تفكرات جريان انحرافي است.

اين نماينده مجلس خاطرنشان كرد: آقاي ذوالنور و افرادي كه حامي تفكر وي هستند پيش از اين از آقاي احمدي‌نژاد حمايت مي‌كردند اما بحمدالله جنبه اعتقادي آنان در خصوص اين جريان انحرافي نفوذ كرده در دولت را ديديم.

عضو اقليت مجلس شوراي اسلامي در ادامه تصريح كرد: بنده معتقدم رهبري مي‌تواند آزادانه در دوران انتخابات كانديداي خود را مطرح كند و به صراحت آن را اعلام كند اما مردم به دلخواه خود و آزادانه مي‌توانند در انتخابات شركت كنند و فرد اصلح خود را انتخاب كنند اما به شرطي كه متهم نشوند.

كواكبيان تأكيد كرد: آقاي احمدي‌نژاد در يكي از جلسات خود اعلام داشت كه امام زمان لحظه به لحظه ما را مديريت مي‌كند و اين نوع تفكر بسيار خطرناك است البته بنده اعتقاد ندارم كه احمدي‌نژاد جزء انجمن حجتيه است اما چرا بايد اين مسائل را مطرح كند كه در پاسخ به آن عده‌اي بگويند در كشور گوشت 15 هزار تومان شده است پس چون امام زمان ما را مديريت مي‌كند قيمت گوشت را نيز امام زمان (عج) گران كرده است؟

نماينده مردم سمنان در مجلس اظهار داشت: زماني كه بحث هاله نور مطرح شد و احمدي‌نژاد مدعي شد كه با ورود به سازمان ملل متحد هاله‌اي از نور وي را فرا گرفته بود بايد اين جريان خطرناك را كنترل مي‌كرديم و جلوي آن را مي‌گرفتيم و در آن زمان بايد مقابل رمالان و جنگير‌ها مي‌ايستاديم.

اين نماينده مجلس بيان داشت: اينگونه تفكرات انحرافي بسيار خطرناك است و آينده آن حذف روحانيت، علما و ولايت فقيه است.

وي افزود: متأسفانه آقايان معتقدند كه ما مستقيما با امام زمان در ارتباط هستيم و بنابراين با نائب امام زمان كاري نداريم.

كواكبيان خاطرنشان كرد: داماد آقاي احمدي نژاد، برادر ايشان و سردار صفوي اكنون اعلام مي‌كنند كه اين جريان انحرافي براي انتخابات مجلس نهم هزينه‌هاي ميلياردي در نظر گرفته است.

وي با اشاره به اينكه شناخت ما از انجمن حجته نو جامعه را از اين دست مسائل انحرافي مي‌رهاند تصريح كرد: زماني بود كه سايت‌هاي خبري را مي‌خواندم و در اين سايت‌ها آمده بود برخي‌ها معتقدند كه در سفره خود براي امام زمان ظرف غذا مي‌گذارند و در آن هنگام به خود مي‌گفتم كه اين سايت‌ها خلاف واقع مي‌نويسند اما اكنون كه اين رمالان و جن‌گيرها پيدا شده‌اند فهميده‌ام كه قضيه از چه قرار است و اين موارد واقعيت داشته است.

كواكبيان در پاسخ به سؤال دانشجويي كه پرسيد اگر امام (ره) در سال 88 در قيد حيات بودند چه مي‌كردند گفت: اصول و مباني امام (ره) بر اين امر استوار بود كه اگر كسي مقابل ولي فقيه بايستد با انديشه و راه ايشان مخالفت كرده است و فرقي ندارد كه در اين خصوص كدام جريان بر عليه ولي فقيه بايستد خواه احمدي‌نژاد باشد و خواه غير از آن.

اين نماينده مجلس اظهار داشت: اگر جريان انحرافي از رمالاني استفاده كرده است كه اين رمالان در زمان اصلاح‌طلبان نيز به اقداماتي دست زده‌اند پس جرم اين جريان انحرافي دو تا مي‌شود.

كواكبيان بيان داشت: روز گذشته خدمت مقام معظم رهبري رسيديم و ايشان فرمودند كه اصرار ندارم كه مجلس از يك طبقه و يك جريان خاص باشد و بنابراين معتقدم اصلاحاتي را كه بر مبناي انديشيده امام باشد مي‌پسندم.

نماينده مردم سمنان در مجلس تصريح كرد: بنده معتقدم كه هيچ رئيس‌جمهوري تخلف نكرده است چون در راس كار رهبري حضور داشته است.

وي افزود: احمدي‌نژاد جرات عدم پذيرش حكم رهبري را داشت اما آيا خاتمي، هاشمي رفسنجاني و غيره از اين دست اقدامات انجام داده‌اند؟

كواكبيان تأكيد كرد: احمدي‌نژاد در جلسه‌اي با حضور اصولگرايان در خصوص بحث رهبري گفت: رابطه ما فرزند و پسري است و رابطه ما عاشق و معشوق است اما چطور مي‌شود كه از حكم رهبري سر باز مي‌زند. شما يك نمونه بياوريد كه در دوره اصلاحات چندين نامه رد و بدل شود تا يك وزير بر سر كار بماند اما باز هم رئيس جمهور اين وزير را به جلسه هيئت دولت راه ندهد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9003108039

 

مناظره ذوالنور و كواكبيان در دانشگاه شهيد عباسپور- 2

جريان انحرافي از انجمن حجتيه بسيار خطرناك‌تر است

خبرگزاري فارس: جانشين نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران گفت: معتقدم جريان انحرافي از انجمن حجتيه بسيار خطرناك‌تر است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، مناظره‌اي با موضوع «خط امام (ره)»‌ با حضور حجت‌الاسلام مجتبي ذوالنور جانشين نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و مجتبي كواكبيان نماينده مردم سمنان در مجلس شوراي اسلامي بعدازظهر امروز سه‌شنبه در آمفي‌تئاتر دانشگاه صنعت آب و برق (شهيد عباسپور) برگزار شد.

ذوالنور در جلسه پرسش و پاسخ دانشجويي درخصوص جريان انحرافي نفوذ كرده در بدنه دولت گفت:‌ مدعي نيستيم كه دولت اسلامي در كشور ما وجود دارد چون اگر دولت اسلامي در كشورمان وجود داشت اتفاقاتي كه در دوران هاشمي رفسنجاني، خاتمي و رئيس جمهور كنوني پيش آمد رخ نمي‌داد.

وي با اشاره به اينكه جامعه اسلامي فراتر از دولت اسلامي است، افزود‌: اكنون نيز در كشور ضعف‌هايي وجود دارد و فاصله ميان معصوم و غير معصوم بسيار زياد است.

ذوالنور خاطرنشان كرد: آيا آقاي كواكبيان از جريان اصلاحات اعلام انزجار كرده است كه در پاسخ بايد گفت، خير اما ما از احمدي‌نژاد حمايت كرديم به اين دليل كه ملاك‌هايي براي حمايت خود داشتيم اما بايد توجه داشت اولين تريبوني كه عليه جريان انحرافي موضع نشان داد حاميان احمدي‌نژاد بودند و اين امر به دليل عدم دلدادگي ما است و نشان مي‌دهد فقط به دنبال ارزش‌هاي اسلامي هستيم و اين صداقت ما را نشان مي‌دهيم.

جاشين نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران در ادامه تصريح كرد: اعترافات عباس غفاري يكي از رمالان و جن‌گيرهاي دستگير شده به زودي پخش مي‌شود اما بايد توجه داشت كه وي قبل از دولت فعلي نيز فعاليت داشته است و حتي در دوران دولت خاتمي در دفتر رياست جمهوري دفتري داشته است و اكنون به روشني مي‌دانيم كه وي از كجا فعاليت خود را آغاز كرده است.

وي با اشاره به اينكه عباس غفاري اعترافات بسيار گسترده‌اي داشته است، تأكيد كرد: بنده با نظر آقاي كواكبيان كه جريان انحرافي در دولت وجود دارد و آن حجتي مدرن است هم‌نظر هستم. اما معتقدم جريان انحرافي از انجمن حجتيه بسيار خطرناك‌تر است.

ذوالنور بيان داشت: انجمن حجتيه معتقد بود كه در زمان غيبت امام زمان (ع) نبايد حكومتي ايجاد شود اما جريان انحرافي مي‌خواهد با چسبيدن به حكومت و استفاده از منابع ثروت و قدرت نظرات و اعتقادات انجمن حجتيه را پياده كند.

وي با اشاره به اينكه جريان انحرافي حتي از اصلاح‌طلباني كه مخالف نظام بودند و در واقع ستاره‌دار بودن خطرناك‌تر است، اظهار داشت: برخي از اصلاح‌طلبان عليه ولايت فقيه و برخي از ارزش‌هاي اسلامي مانند حدود، قصاص و ديات مطالبي را مطرح كردند اما جريان انحرافي قصد دارد كاملاً با نقاب دين مسير ارزش‌هاي اسلامي را منحرف كند.

ذوالنور در خصوص وظيفه ملت در مقابل جريان انحرافي گفت: وظيفه ما بسيار معلوم است. حمايت از دولت به اين معني نيست كه به رئيس جمهور آن رأي داده‌ايم.

وي افزود: اگر جريان اكثريت مردم و اصولگرايان به احمدي‌نژاد رأي داده‌اند به اين معني نيست كه در مقابل انحرافات آنان سكوت اختيار كنند.

جانشين نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران اظهار داشت:‌ آقاي كواكبيان اعلام مي‌كند كه 3 سال پيش نفوذ جريان انحرافي را گوشزد كرده بود اما نمي‌دانم چرا در ستاد آقاي كروبي حضور داشت و فعاليت كرد اما ندانست كه وي تا آخرين لحظه با فتنه‌گران بود و از دشمنان خارجي حمايت كرد.

ذوالنور بيان داشت: آقاي احمدي‌نژاد به قول شما 11 روز در خانه ماند و دوركاري داشت اما اگر اين اتفاق در دوران خاتمي يا در دوره‌اي كه كروبي و ميرحسين موسوي مسئوليت داشتند رخ مي‌داد مملكت به آشوب كشيده مي‌شد اما ديديم كه در اين دوره خبري از آشوب نبود.

وي افزود: احمدي‌نژاد ماشين انقلاب را با راهنمايي مشايي به چالش انداخته است اما جهت كلي وي 80 درصد همان بود كه انقلاب اسلامي به دنبالش مي‌گشت اما اگر فرمان انقلاب به دست موسوي و كروبي مي‌افتاد تماماً مسير انقلاب منحرف مي‌شود همانطور كه مي‌بينيم اكنون از منافقان و معاندان نظام حمايت مي‌كنند.

ذوالنور در پايان خاطرنشان كرد: احمدي‌نژاد در برخي موارد خطا كرده است و به اين دليل است كه ما از وي انتقاد مي‌كنيم اما بايد توجه داشته باشيد كه در دوره احمدي‌نژاد سخني از حاكميت دوگانه زده نشد اما در زمان خاتمي شعار آنان ايجاد حاكميت دوگانه بود.

منبع: فارس، 10 خرداد 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.