شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

فرقه‌های انحرافی دست‌پرورده انگلیس هستند

مهر

قم - خبرگزاری مهر: رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم ایجاد و گسترش فرقه‌های انحرافی وهابیت و بهائیت را در راستای سیاست تفرقه بین شیعی و سنی از سوی انگلستان دانست.


به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس اسکندری شامگاه سه شنبه در دیدار تعدادی از ائمه جمعه و جماعات و علمای اهل سنت سنندج با آیت‌الله العظمی جوادی آملی اظهار داشت: در دهه اخیر با پشتیبانی‌هایی که دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی از فرقه‌های انحرافی دارند، این فرقه‌ها شیرازه اعتقادات دینی و اسلامی مردم ما را مورد هدف قرار دادند تا آنها را از هم بپاشند.

وی اضافه کرد: فرقه‌های انحرافی در تلاشند که اذهان مردم ما خصوصاً نسل جوان را در معرض خطر و لغزش قرار دهند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم، وهابیت و بهائیت را دست‌پرورده سیاست‌های تفرقه‌افکنانه انگلیس عنوان کرد و یادآور شد: در سیاستگذاری‌های سازمان تبلیغات اسلامی به این نکته تاکید شده که به طور کلی مرز بین فرقه ضاله وهابیت که در حقیقت یک فرقه انحرافی مثل فرقه بهائیت است، با برادران اهل سنت مشخص شده باشد.

حجت‌الاسلام اسکندری تاکید کرد: خوشبختانه علمای اهل سنت در مناطق سنی‌نشین ایران اسلامی با هوشیاری و نگاه عمیق با این موضوع برخورد کرده‌اند و از نظر فکری مرزهایی ایجاد کرده‌اند که کسی تصور نکند این فرقه ضاله وهابیت می‌تواند از وجود چهره‌ها و شخصیت‌های فکری و اندیشه‌ای اهل سنت استفاده کند.

سیاست‌های انگلیسی در ایران اسلامی رنگی ندارد

وی با بیان اینکه خوشبختانه سیاست‌های تفرقه‌انگیز انگیسی‌ها در ایران اسلامی ما دیگر رنگی ندارد، تصریح کرد: با وجود اینکه در خطه قهرمان‌پرور کردستان، توطئه‌های زیادی از خارج و داخل کشور متوجه مردم این است، اما ما شاهد این معنا بوده‌ایم که روحانیون و علمای آن خطه تا مرز جان در برابر این توطئه‌ها ایستاده‌اند و نمونه آن شهدای گرانقدری است که از این استان تقدیم انقلاب اسلامی شده است.

حجت‌الاسلام اسکندری همکاری علمای اهل سنت کردستان با سازمان تبلیغات اسلامی را تحسین کرد و یادآور شد: روحانیون، مبلغین، ائمه جمعه و جماعات در خط مقدم مقابله با فرقه‌های انحرافی هستند و ما بحمدالله در استان کردستان عموما و در شهر سنندج به صورت خاص شاهد این معنا هستیم که روحانیون اهل سنت با همه توان در برابر این انحرافات ایستاده‌اند.

وی با بیان اینکه علمای اهل سنت کردستان نهایت همراهی و همکاری را با سازمان تبلیغات اسلامی دارند، گفت: در راستای تعاملاتی که وجود دارد، دوره‌های آموزشی برای این افراد در نظر گرفته شده که در حال اجراست.

وی یکی از این دوره‌ها را دوره آشنایی با نحله‌های انحرافی و فرقه‌های ضاله عنوان کرد و اظهار داشت: بخش عمومی این دوره در سنندج با موفقیت پشت سر گذاشته شد و در حال حاضر علمای سنندج برای گذراندن دوره تخصصی به شهر مقدس قم سفر کرده‌اند.


منبع: مهر، 10 خرداد 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مهر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.