شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ -  ۳ اوت ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

نوبت شما هم می​شود

خبر آن لاین

شعارهای حاشیه سخنرانی رئیسجمهور: مشایی حیا کن، احمدی رو رها کن/این همه لشگرآمده به عشق رهبر آمده

سخنرانی رئیسجمهور در حرم مطهر امام(ره) با شعار «مشایی حیا کن، احمدی رو رها کن» آغاز شد و با شعار «این همه لشگرآمده به عشق رهبر آمده» به پایان رسید.

به گزارش خبرآنلاین، عدهای نیز در خلال سخنرانی رئیس جمهور شعار «مرگ بر ضد ولایت فقیه» سر دادند. برخی دیگر نیز میگفتند «احمدی، احمدی، حمایتت میکنیم».

در حالی که محمود احمدینژاد مشغول بررسی وضعیت مستکبران در جامعه جهانی امروز بود، یکی از حاضران فریاد «مرگ بر آمریکا» را سر داد. تا این لحظه رئیسجمهور از آمریکا نامی نبرده بود و در واکنش به فریاد این فرد گفت: صبر کنید نوبت آمریکا هم میرسد! اما دقایقی بعد سخنان رئیسجمهور با «فریاد مرگ بر آمریکا» قطع شد.

واکنش رئیس جمهور به شعار دهندگان این بود که با لبخند به انها میگفت: «مخلص شما هم هستیم». وقتی شعارها کمی بیشتر شد، او بی آنکه به شخص خاصی اشاره داشته باشد، اظهار داشت: «مخلص آقای رئیس هم هستیم! نوبت شما هم میشود! من همه شما را دوست دارم و نوکر همه شما هم هستم».

احمدینژاد دقایقی بعد گفت: «حرفهایم به جایی می رسد که خیلی باید شعار بدهید». البته مشخص نشد که منظور رئیسجمهور کدام بخش از سخنانش بود.

گفتنی است، هنگامی که رئیسجمهور به چاپ اسکناسهای بدون پشتوانه در آمریکا انتقاد میکرد، خطاب به حضار گفت: «بگذارید مثالی بزنم که بیشتر متوجه شوید، هرچقدر بانک مرکزی اسکناس بی پشتوانه چاپ کند، معنایش این است که از جیب ملت برداشته است.»

رئیسجمهور در خلال سخنانش عبارتی را هم اصلاح کرد. او در بخشی از سخنانش گفت:  «تا زمانی که رژیم صهیونیستی در فلسطین باشد،منطقه روی آرامش نخواهد دید، پس همه ملت ها پیش به سوی رژیم صهیونیستی و محو آمریکا». حاضرین در حال سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» بودند که احمدی نژاد جمله پایانیاش را اصلاح کرد و گفت: «البته محو سلطه آمریکا در منطقه».

اگرچه سخنان رئیسجمهور با تاخیری حدود 15 دقیقه از شبکه خبر پخش شد اما مجری این شبکه اعلام کرد که سخنان وی به شکل مستقیم پخش شده است. این در حالی است که سخنرانی رئیسجمهورکه به طور زنده از رادیو ایران پخش میشد، یک ربع قبل به پایان رسیده بود.

سیدحسن و سیدعلی خمینی و محمد علی انصاری در خلال سخنرانی رئیسجمهور در حرم مطهر امام خمینی(ره) حضورداشتند.

 

پخش نشدن تلویزیونی سخنرانی رئیسجمهور/ احمدینژاد: امام با اشرافیگری مسئولین مخالف بود/1/

سیاست > دولت  -  سخنرانی رئیسجمهور دقایقی پیش در مراسم شب سالگرد بیست ودومین ارتحال امام خمینی در حرم امام (ره) آغاز شد.

به گزارش خبرآنلاین، سخنرانی محمود احمدینژاد از سوی شبکههای سیما پخش نمیشود اما رادیو ایران سخنان ریئس جمهور را به طور مستقیم منعکس میکند.

رئیس جمهور با بیان اینکه بیست و دو سال از فراق امام راحل و رحلت امام عزیز می گذرد لیکن امروز نام، یاد و راه او برجسته تر، روشن تر و زنده تر فرا روی جامعه بشری قرار دارد، افزود: ابعاد حرکت و انقلاب امام خمینی(ره) هر روز گسترده تر می شود. به رغم صف بندی همه مستکبران و شیاطین عالم و همه شیطنت های آنان، اهداف و آرمانهای امام جهانی می شود.

گزیده سخنان محمود احمدی نژاد به این قرار است:

·                     انسانها از هر قوم و مللی به دور از رنگها و سلایق، هر روز با امام احساس اشنایی و علاقه ی بیشتر می کنند و امام خمینی(ره) را از خودشان و خودشان را از امام می دانند.

·                     سوال اساسی این است که علت زنده بودن و عظمت امام خمینی (ره) پس از 22 سال چیست که اگر بخواهیم به این سوال در یک کلمه پاسخ دهیم باید بگوییم امام انسانی بود که حقیقت انسانی را شناخت.

·                     امام با اشرافی گری بویژه اشرافی گری مسئولین مخالف بود. امام هرگز اشرافی گری را به رسمیت نشناخت.

·                     برخی استکان چای حاج آقا مصطفی را آب میکشیدند تا به امام فشار بیاورند.

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می شود

پخش تلویزیونی سخنان رئیس جمهور با تاخیر /احمدینژاد در حرم امام(ره): آمریکا به زودی ساقط خواهد شد/2/

سیاست > دولت  - رییسجمهور گفت: سوخت تاریخی مستکبران تمام شده است.

به گزارش خبرآنلاین محمود احمدی نژاد که در جمع عزاداران مراسم رحلت امام(ره) و در حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) سخن می گفت، در ادامه سخنانش ضمن تبیین ویژگی دیگر امام به نگاه جهانی ایشان اشاره کرد و گفت: امام(ره) پرچمدار حمایت از محرومان در جهان بود. امام می فرمود خیر دنیا و آخرت در خدمت به محرومان است. تنها کسی بود که از مردمان به عنوان ولی نعمتان مسئولین نام برد امام بود.

مهمترین آموزه امام، احیای اندیشه ولایت و امامت است
وی ادامه داد: مهمترین آموزه امام، احیای اندیشه ولایت و امامت است. خداوند متعال برای تحقق عدالت کامل ولایت انسان کامل را به بشریت هدیه کرده است. ولیکن بشریت باید تلاش و مجاهدت کند و به او برسد و ولایت اش را مستقر کند. پایه این ولایت عشق و ماموریت اش اجرای عدالت است. این ولایت از ولایت الهی سرچشمه می گیرد و سلسله مراتب از صادر اول تا امام عصر(عج) ادامه دارد. امام عزیز ما با طرح تئوری ولایت فقیه و استقرار آن راه شناختن و رسیدن به ولایت الهی را ترسیم کرد و جامعه ما را در این مسیر روحانی هدایت کرد. این مهم ترین کار امام است. اما در خدمت شما می خواهم به شرایط امروز جهان اشاره کنم.

احمدی نژاد گفت: عزیزان من! کسانی که با تاریخ و سیر تاریخی انسان آشنا هستند می دانند که در برابر حرکت توحیدی همواره مستکبران، خودخواهان قد علم کردند و پیکار حق و باطل در طول تاریخ ادامه داشته است. امروز مستکبران دنیا قوی ترین مستکبران طول تاریخ اند. مستکبران و استعمارگران امروز را با استعمارگران طول تاریخ را مقایسه کنید. این ها هم مجهز تر هستند و هم دایره سلطه آن ها گسترده تر است. بزرگترین طاغوت های تاریخ تنها بر منطقه ای از دینا حاکم بودند. بخشی از مردم را تحت ظلم قرار می دادند. اما به مستکبران امروز نگاه کنید. دایره سلطه آن ها همه دنیا را در بر گرفته است. اگر کشتارهای طول تاریخ مستکبران را جمع بزنید به یک دهم کشتارهای این ها نمی رسد. کدام ملت است که از آزار و اذیت و توطئه و چپاول این ها در امان باشد.

برخی به اصطلاح عالمان خواسته های مستکبران را به زبان بومی ترجمه کرده و جا می اندازند
وی ادامه داد: مع الاسف در برخی از جاها، برخی به اصطلاح عالمان خواسته های مستکبران را به زبان بومی ترجمه کرده و جا می اندازند. امروز شما به کشورهای آفریقایی، آمریکای جنوبی سفر کنید. در اکثر آن ها فقر موج می زند. من به کشورهایی سفر کردم که از ذخایر معدنی سرشار اند اما در خیابان ها مردم پابرهنه و گرسته اند. فقر، بی سوادی، عدم بهداشت است. در بسیاری از شهرها و روستا ها آب سالم و آشامیدنی نیست. اما هم زمان سرمایه داران آمریکایی و اروپایی تمام آن معادن را غارت می کنند و می برند و حتی یک درصد از آن ها را در اختیار ملت ها قرار نمی دهند.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: بحث سیطره دلار بر اقتصادی جهانی مطرح است. بعد از جنگ دوم جهانی قراردادی به نام برتن ورز بسته شد. در این قرارداد کشورها پذیرفته اند که دلار پول جهانی شود. رابطه تجارت و معادلات بین الملی شود. اما برای جلوگیری از چاپ دلارهای تقلبی دولت آمریکا متعهد شد که به ازای چاپ دلار طلا ذخیره کند. در سال 71 میلادی دولت آمریکا یک جانبه این قرارداد را زیر پا گذاشت. دولت های متوالی آمریکا کسری بودجه ها، هزینه های لشکرکشی خود را با چاپ دلارهای بدون پشتوانه قرار دادند.

احمدی نژاد همچنین گفت: امام علی(ع) فرمود در هیچ کجا ثروت انباشته ای نمی بینی مگر اینکه در کنار آن حق تضعیف شده ای از مظلومین ببینی. ما آدم داریم که دو هزار میلیارد دلار ثروت دارد. از کجا آمده است؟! حاصل غارت ملت ها است. جنگ می کنند ولی خرج اش را از کجا می آورند. پنجاه تومان خرج می کنند و یک کاغذ چاپ می کنند و روی آن می نویستند صد دلار و آن را به کشورهای دیگر می دهد و جنس می خرند.

وی گفت: کدام مستکبر در طول تاریخ تواسته جنایتکاران صهیونیست را صلح طلب معرفی کرده و عده ای هم کف بزنند؟! هیچ طاغوتی در طول تاریخ به اندازه شیطان بزرگ قدرت فریبکاری نداشته است. در حالی که همه دیکتاتوری ها مولود آن ها است. اما شعار آزادی می دهند. شعار دمکراسی و حقوق بشر داده و ملت های آزاده را به اتهام عدم رعایت حقوق بشر متهم می کنند. در کشورهای خودشان دیکتاتوری در اوج است ولی به ملت های آزاده خرده می گیرند.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: راجع به هولوکاست کتاب می نویسند ولی قبل از چاپ نویسنده در زندان است ولی همین ها می شوند پرچم دار آزادی. باور ما این است که استکبار مانع آخر مقابل جبهه توحید است و اگر مقابل این مانع حرکت کنیم حرکت برای سعادت بشر سرازیری است.

احمدی نژاد ادامه داد: به فضل الهی این استکبار در پایان راه است. سوخت تاریخی مستکبران تمام شدها ست. تئوری آن ها با شکسست مواجه شده است. مارکسیست که یک بال این اندیشه بود در هم شکست و به تاریخ پیوست. به لطف شما بال دیگر جبهه استکبار که اومانیست و لیبرالیست و در راس آن آمریکا است رفتنی و به زودی ساقط خواهد شد.

احمدینژاد: ای امام بدان که پشت ولایت و رهبری ایستادهام/هدف آمریکا پس ازعراق،حمله به ایران بود/3/

سیاست > چهره ها  - رئیس جمهور بخش آخر سخنرانی خود در حرم امام خمینی (ره) را به گفتوگوبا امام راحل و تجدید بیعت با ایشان اختصاص داد.

به گزارش خبرآنلاین، احمدی نژاد که بخشی از سخنان خود را به تشریح عملکرد استکبار جهانی اختصاص داده بود، گفت: میخواهم بشارت دهم که استکبار در پایان راه است و سوخت تاریخی مستکبران تمام شده و تئوری آنها با شکست مواجه شده است. مارکسسیم به تاریخ پیوست و به لطف خدا با ایستادگی آزادی خواهان دنیا امانیسم و آمریکا نیز رفتنی است و به زودی ساقط خواهد شد.

وی با بیان اینکه آمریکا در حلقه آخر و بن بست کامل است، افزود: آنها برای نجات رژیم جعلی صهیونیستی و خودشان، طراحیهایی چون 11 سپتامبر را انجام دادند و مثل ماجرای هولوکاست اجازه تحقیق درباره آن را نمیدهند. آنها این بهانه را برای نجات اقتصاد خودشان دارند که اول افغانستان، بعد عراق و بعد ایران را در دستور کارشان داشتند اما با هوشیاری ملت و رهبری ما شکست خوردند.

گزیده سخنان رئیس جمهور به این شرح است:

·                     هنوز برنامه آمریکا تغییر نکرده است. اوباما هم ماسک حمایت از حقوق ملتها را به چهره زده اما هدفش نجات رژیم صهیونیستی و نجات رژیم سرمایه داری است. اما در پایان راه است.

·                     امام عزیز ما فرموده بودند که جهان در انتظار است و تشنه فرهنگ اسلام ناب محمدی است و همه ملتها باید هوشیار باشند که جهت و خط اصلی مبارزه با آمریکا و موجودیت رژیم صهیونیستی است. تا زمانی که رژیم صهیونیستی در فلسطین باشد،منطقه روی آرامش نخواهد دید، پس همه ملت ها پیش به سوی رژیم صهیونیستی و محو سلطه آمریکا در منطقه.

·                     راه امام راه محو رژیم صهیونیستی است که تنها راه حقیقت است.

·                     حکومت عدالت وعده همه انبیاء وامام ونقطه آزاد خدایی شدن است که میعاد همه فطرت ها و جان های الهی و تئوری حقیقت است. این جایگزین تئوری های سرمایه داری و مادی گرایی است.

·                     می خواهیم با امام تجدید بیعت کنیم که تا آخر و تا آخرین قطره خون از میراث گران قدر امام پاسداری خواهیم کرد و با خوی اشرافیت که خطر اصلی در درون است مبارزه کنیم. عهد می بنیدم که از فشار و تهمت وجو سازی های بین المللی نهراسیم و تا آخر پای مطالبات انقلاب می ایستیم.

·                     ای امام بدان که با همه ملت، متحد و یک دل پشت سر رهبری عزیز و ولایت فقیه ایستاده ایم. ای امام اندیشه پاکی و ساده زیستی را پاس خواهیم داشتو در راه ساختن ایران و بر پایه جامعهای الگو و پیشرفته تا آخر از پای نخواهیم نشست.

·                     ای امام همه یاران تو در تمامی جهان برای برافراشتن پرچم عدالت و پرچم لا اله الا الله راهت را ادامه خواهند داد و لحظه ای از پا نخواهند نشست.

 

منبع: خبرآنلاین، 13 خرداد 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
خبر آن لاین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.