شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سقای بی ریا: جریان انحرافی اهدافی بزرگتر از انتخابات ریاست جمهوری و مجلس دارد

مهر

زنجان - خبرگزاری مهر: رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با بیان اینکه جریان انحرافی اهداف خاص را دنبال می کند گفت: برخی تصور می کنند هدف جریان انحرافی انتخابات آینده ریاست جمهوری و مجلس است در حالی که این گروه اهداف خاص و بزرگتر را دنبال می کند.


به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ناصر سقای بی ریا، ظهر شنبه در مراسم بزرگداشت بنیانگذار کبیر انقلاب با یادآوری جریانات اخیر ایجاد شده توسط جریان انحرافی، تدبیر مقام معظم رهبری را در جلوگیری از گسترش این فتنه مورد تاکید قرار داد و افزود: جریان انحرافی با اصل ولایت فقیه و روحانیت مخالف بوده و گاهی احساس می شود ملی مذهبی هابی هستند که در چهره جدید وارد شدند.


 


وی با بیان اینکه جریان انحرافی اهداف خاص را در کشور دنبال می کند، ادامه داد: برخی تصور می کنند هدف جریان انحرافی انتخابات آینده ریاست جمهوری و مجلس است در حالی که این گروه اهداف خاص و بزرگتر را دنبال می کند.


 


سقای بی ریا، هوشیاری و بیداری ملت را در خصوص جریان فتنه مورد تاکید قرار داد و با یادآوری قاطعیت و اقتدار و هوشیاری مقام معظم رهبری در شناسایی و جلوگیری از گسترش جریان انحرافی افزود: آنچه که در این میان مورد تاکید است، حفظ جایگاه والای ولایت فقیه به عنوان اصلی ترین عامل در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.


 


حجت الاسلام سقای بی ریا، در ادامه فتنه 88 را یادآور شد و گفت: اغلب افرادی که در این فتنه علیه نظام اسلامی دست به کار شده بودند در عمل نشان دادند که هیچ اعتقاد و باوری به ولایت فقیه در نظام اسلامی ندارند.


 


رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با یادآوری مسائل ایجاده شده در فتنه 88 گفت: این دسته از افراد علیرغم آنکه با ولی فقیه مخالفت اساسی دارند در تلاش برای حذف روحانیت از صفحه سیاست نظام اسلامی نیز تلاش می کنند.


 


حجت الاسلام سقای بی ریا، ولایت فقیه را نقطه مقابل دیکتاتوری دانست و ادامه داد: دیکتاتور در حکومت خود به فکر منافع شخصی خود بوده و این در حالیست که ولی فقیه خودبینی را از بین برده و فقط به فکر منافع ملی و اسلامی است.


 


سقای بی ریا در ادامه با تشریح جایگاه ولایت فقیه در جامعه تاکید کرد: هر مقام و سمتی در نظام جمهوری اسلامی ایران مشروعیت خود را از تائید ولایت فقیه دارد.


 


وی نظام جمهوری اسلامی ایران را از برکات ولایت فقیه دانست و با اشاره به سیر تاریخی شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، رهبری های پیامبرگونه حضرت امام خمینی(ره) را موجب شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود: در حال حاضر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سایه تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری روز به روز قله های اقتدار و عزت را کسب می کند.


 


رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، به جایگاه رفیع ولایت فقیه در نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: ولی فقیه جایگاه اطاعتی بسیار بالایی در جهان اسلام دارد
  
حجت الاسلام سقای بی ریا به خیزش مسلمان در برخی از کشورهای اسلامی طی ماه های اخیر اشاره کرد و افزود: این خیزش و قیام ها متاثر از انقلاب اسلامی ایران است و به زودی تمام جهان را فرا خواهد گرفت.


 


وی بیداری مسلمانان را از برکات انقلاب اسلامی ایران دانست و یادآور شد: ملت مسلمان ایران به رهبری امام خمینی(ره) و پیروی از خط ولایت فقیه در برابر طاغوت ایستادند و نظامی مبتنی بر ارزشها و آموزه های دین مبین اسلام را بنا نهادند و سایر مسلمانان جهان را با آزادی حقیقی اسلام آشنا کردند


 

منبع: مهر، 14 خرداد 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مهر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.