شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

فعال‌شدن گروه ضربت

ایسنا

رئيس پليس مشهد خبر داد:
فعال‌شدن گروه ضربت جهت برخورد با جرايم خشن
دستگيري 52 سارق و زورگير
اصرار پليس بر استفاده از قانون "بكارگيري سلاح" بدون تعارف


فرمانده انتظامي مشهد از دستگيري 52 سارق و زورگير در سطح شهر طي 24 ساعت گذشته خبر داد.


به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه خراسان، سرهنگ "احد كريمي"، در يك نشست خبري در كلانتري نجفي مشهد، گفت: اين افراد توسط كليه كلانتري‌هاي شهر شناسايي و دستگير شده‌اند.


وي تصريح كرد: حدود 95 درصد اين افراد معتاد به مواد مخدر هستند و تقريبا تمام 16 زورگير دستگير شده به مواد مخدر اعتياد دارند.


وي همچنين از فعال شدن گروه ضربت در پليس مشهد خبر داد و گفت: اين گروه از 15 روز پيش و صرفا جهت برخورد با جرايم خشن تشكيل شده كه در اين مدت با استفاده از قانون به كارگيري سلاح، پنج نفر از مجرمان زمين‌گير شده‌اند؛ اين افراد به فرمان "ايست" پليس توجه نكردند و به همين دليل از قانون به كارگيري اسلحه استفاده شده است.


وي تاكيد كرد: مجرمان بدانند در استفاده از اين قانون مصر هستيم و هيچ تعارفي با هيچ مجرمي نداريم.


رييس پليس مشهد خاطرنشان كرد: گروه ضربت را در دو بخش محسوس و غيرمحسوس پيش‌بيني كرده‌ايم كه تجزيه و تحليل اطلاعات كلانتري‌ها به آن‌ها داده شده و اين گروه دستگيري مجرمان و به خصوص مجرمان جرايم خشن و در راس آن زورگيران را در برنامه دارند.


وي ادامه داد: در اين 15 روز بيش از 200 دستگاه موتورسيكلت توسط اين گروه شناسايي و به پاركينگ منتقل شده است.


سرهنگ كريمي خاطرنشان كرد: سعي داريم گروه ضربت را از داوطلبان انتخاب كنيم و در اين انتخاب جواني و ورزيدگي را مدنظر داريم ضمن اينكه براي ماموران خود در صورت دستگيري زورگيران، پاداش در نظر گرفته‌ايم.


وي با اشاره به شرايط امنيتي مشهد، گفت: در حالي كه به دليل افزايش جمعيت، بيكاري و اعتياد، زمينه‌ها براي جرم در شهر مشهد افزايش يافته است اما با تلاش‌هاي صورت گرفته و همكاري و هماهنگي دستگاه قضايي و مردم، شاهد كاهش 27 درصدي جرايم خشن در شهر هستيم.


وي همچنين از كاهش 2 درصدي كل جرايم طي 2 ماه ابتدايي سال جاري در مقايسه با دو ماه اول سال گذشته خبر داد و گفت: با توجه به شرايط موجود، نيروي انتظامي واقعا هنرنمايي كرده است و بايد از ماموران خود در سطح شهر تشكر كنم.


به گزارش ايسنا، منطقه خراسان، رييس پليس مشهد با بيان اينكه در حال حاضر ديگر كتمان جرم نداريم، افزود: مصمم هستيم كه روز به روز برخورد جدي‌ و قاطعانه‌اي با مجرمان داشته باشيم و در همين راستا از قانون به‌كارگيري سلاح استفاده خواهيم كرد.


وي خطاب به شهروندان و والدين، گفت: مراقب فرزندان خود باشيد چرا كه رفت‌وآمد آنها با افراد ناباب مي‌تواند منجر به مشكلاتي شود.


سرهنگ كريمي همچنين به سارقان و به خصوص مجرمان سرقت‌هاي خشن هشدار داد و تصريح كرد: مجرمان از عاقبت دوستان خود عبرت گرفته، دست از اين كار بردارند و بدانند اگر به رويه خود ادامه دهند با استفاده از گروه ضربت كه صرفا براي سركوب و شكار اين زورگيرها تشكيل شده است، به سزاي اعمال خود خواهند رسيد.


وي در پاسخ به سوال خبرنگاري در خصوص تاخير پليس 110 در رسيدن به محل حادثه، اظهار داشت: استاندارد حضور در محل حادثه 15 دقيقه است اما با توجه به ترافيك و مشكلات سطح شهر گاهي اين زمان بيشتر مي‌شود ولي از مردم مي‌خواهيم كه تاخيرها را به پليس 110 گزارش دهند و ما هم سعي داريم روز به روز اين زمان را كاهش دهيم.


وي ادامه داد: طي چند شب گذشته، خودم به صورت نامحسوس در ساعات 12 شب تا 4 صبح ماموريت‌هاي 110 ايجاد كرده‌ام كه ماموران در كمتر از 5 دقيقه در محل حادثه حضور داشتند.


سرهنگ كريمي با بيان اينكه موفقيت‌هاي پليس در شهر مشهد روز به روز بيشتر مي‌شود، به وقوع 31 مورد سرقت مسلحانه در سال 87 اشاره كرد و گفت: اين جرم در سال‌هاي 88 و 89 به 11 و يك مورد رسيده است و اين نشان دهنده پيشرفت كار است.


وي افزود: سارقاني كه از سال 82 در مشهد اقدام به سرقت مسلحانه مي‌كردند، در نيمه دوم سال 89 توسط پليس شناسايي و دستگير شدند كه گروه آنها به سرقت‌هاي مسلحانه زيادي در سطح كشور اعتراف كرده‌اند.


به گزارش ايسنا، رييس پليس مشهد همچنين به انجام يك كار مشترك با پليس مبارزه با مواد مخدر اشاره كرد و گفت: در اين طرح 150 باب منزل كه در آن توزيع مواد مخدر صورت مي‌گرفت، پلمپ و براي 50 باب حكم تخريب گرفته شده است كه اين موضوع انصافا تحول ايجاد كرده و شاهد كاهش توزيع هستيم.


وي در پاسخ به سوال خبرنگاري در خصوص شايعه استفاده پليس از موتورهاي بالاي 250 سي‌سي، گفت: ما در يك مقطع در سال 88 از اين موتورها استفاده كرديم ولي به علت تبعاتي كه داشت، الان استفاده از آن ممنوع است و هيچ واحد پليسي حق استفاده از آنها را ندارد.


 


 

منبع: ایسنا، 18 خرداد 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.