شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ -  ۳ اوت ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

به فضل خدا سوال از رئیس​جمهور با 90 امضا

خبر آن لاین

عضو فراکسیون اصولگرایان با بیان اینکه سؤال از رئیس جمهور را تاکنون به ملاحظات گوناگون مسکوت گذاشته بود، از امضای 90 نماینده برای این سوال خبر داد و گفت: به فضل خدا این سوال را به جریان خواهیم انداخت.

علی مطهری نماینده تهران در گفتوگو با خبرآنلاین، در پاسخ به سوالی که جویای نظر وی در خصوص نشست خبری دیروز رئیس جمهور بود، گفت: نظرات ایشان درباره سیاست خارجی و بیداری اسلامی منطقه و مسأله فلسطین و همچنین مسائل اقتصادی داخلی از جمله اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در مجموع خوب بود اما از بعضی جهات دیگر اشکالاتی داشت . مثلاً ایشان در پاسخ به سؤالی درباره انتقادات علما از دولت ، گفتند « ایران کشوری آزاد است و همه در آن حق اظهارنظر دارند » در حالی که وقتی تعداد قابل توجهی از علما نسبت به موضوعی انتقاد دارند ، دولت باید ترتیب اثر بدهد نه اینکه به کار خود ادامه دهد و بگوید همه حق اظهار نظر دارند . مفهوم آن این است که شما هرچه می خواهید بگویید ما کار خودمان را می کنیم . همین نحوه برخورد با روحانیت است که بسیاری از مراجع را با دولت مسأله دار کرده است .

وی افزود: در زمینه اجرای قانون نیز رئیس جمهور با پافشاری بر برداشت خود از قانون در واقع بر ادامه قانون گریزی تأکید کرد. در حالی که مرجع تفسیر قانون را قانون اساسی مشخص کرده است به این ترتیب که مفسر اصول قانون اساسی شورای نگهبان است، مفسر قوانین عادی مجلس شورای اسلامی است و مرجع تطبیق مصوبات دولت با قوانین عادی رئیس مجلس است . آقای رئیس جمهور گفتند « دولت موظف است برداشت خود از قانون را اجرا کند نه برداشت دیگران را » در حالی که در موارد اختلافی ، دولت موظف است تفسیر مرجع قانونی از قانون را اجرا کند .

مطهری با بیان اینکه رئیسجمهور جریان مشائی را نیز در پاسخ به سوالات خبرنگاران زیرکانه تأیید کرد، ادامه داد: البته هیچ نشانه ای از اینکه آقای احمدی نژاد از لیبرالیسم فرهنگی یا از مکتب ایران تبری جسته باشد و یا حساسیتی نسبت به تخلفات مالی و قانونی اطرافیان خود نشان داده باشد مشاهده نشد و آن نظریه که هیچ تفکیکی میان آن جریان و آقای احمدی نژاد نیست و در واقع یک جریان است تقویت گردید .

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور در مورد مقاومت 12 روزه خود در مقابل حکم حکومتی ابقای وزیر اطلاعات هم هیچ توضیحی نداد، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که آقای احمدی نژاد می خواهد به راه طی شده دولت از نظر فرهنگی و اعتقادی و سیاسی ادامه دهد . لذا لازم است که مجلس ایشان را به حرکت در مسیر درست چه از نظر اجرای قانون و چه در حوزه فرهنگ وادار کند .

مطهری تاکید کرد: به همین جهت سؤال از رئیس جمهور را که تاکنون به ملاحظات گوناگون از جمله امید به بازگشت رئیس جمهور به مسیر درست مسکوت گذاشته بودیم و نزدیک به 90 امضا دارد به فضل خدا به جریان خواهیم انداخت و فکر می کنم به صلاح کشور است و موجب تفاهم بیشتر دولت و مجلس و رفع بسیاری از سوء تفاهمات خواهد شد .

مطالب مرتبط

·                     علامت پیروزی نشان دادن احمدینژاد، دیروز و امروز /عکس

·                     تکرار مواضع رئیسجمهور اززبان معاونان حقوقی وپارلمانیش/تاخیردرابلاغ قوانین صحت ندارد+ارائه پاسخ مجلس

·                     حسین شریعتمداری: جریان انحرافی می خواهد باطرح مسائل فرعی،دولت رااز خدمت رسانی بازدارد

·                     علما هم حق حرف زدن دارند/«ونگ»نظام سلطه/معرفی312مفسد اقتصادی/درباره مشایی و مخالفت با اصول انسانی

·                     پاسخ احمدی نژاد به پرسشی درباره حرفهای مشایی:خواسته شما مخالف اصول اولیه انسانی است/9/

·                     علما هم حق حرف زدن دارند/ افتادن روسری خبرنگار زن هنگام سئوال از احمدی نژاد /3/

·                     مطهری:اینکه دولت نهم و دهم قانونمندترین دولت در تاریخ ایران است، بیشتر به شوخی شبیه است تا واقعیت

·                     خرافه گرایی، کوروش گرایی، مکتب ایرانی، مساله ظهور و اندیشه استادمطهری در گفت وگو با علی مطهری

 

 

منبع: خبرآنلاین، 18 خرداد 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
خبر آن لاین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.