شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ -  ۳ اوت ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دستاورد بزرگ دولت مالکی

خبر آن لاین

مهر نوشت:


سرانجام تلاشهای گسترده و بی وقفه دولت نوری المالکی برای خلع سلاح گروههای مسلح و پیوستن آنها به روند سیاسی به نتیجه رسید و امروز کنفرانس آشتی با حضور نمایندگان صدها گروه مسلح در بغداد برگزار می شود.


شبکه العربیه گزارش داد : گروههای مسلح عراق امروز سلاحهای خود را کنار می گذارند و به روند سیاسی می پیوندند.


منتظر الرشید خبرنگار این شبکه در گزارش مستقیم از بغداد اعلام کرد : کنفرانس نتایج آشتی ملی امروز با حضور نوری المالکی نخست وزیر عراق برگزار می شود.


در این کنفرانس، نمایندگان صدها گروه مسلح از استانهایی که دست به فعالیت مسلحانه می زدند، به ویژه از الانبار، موصل و دیاله شرکت خواهند کرد.


دولت نوری المالکی از یک سال پیش تلاشهای گسترده و بی وقفه ای را برای برقراری آشتی ملی و پایان دادن به تحرکات گروههای مسلحانه و متقاعد کردن آنها برای زمین گذاشتن سلاح آغاز کرده بود و در این زمینه دهها کنفرانس در شهرها و استانهای مختلف در زمینه آشتی ملی برگزار شد.


به گفته خبرنگار العربیه، در کنفرانس آشتی ملی در بغداد که امروز برگزار می شود، اکثریت گروههای مسلح شرکت می کنند که گفته می شود نمایندگان حدود هفتصد گروه مسلح به بغداد می آیند.


شرکت تعداد زیادی از گروههای مسلح بر اهمیت کنفرانس آشتی ملی که امروز در بغداد برگزار می شود، افزوده است.


خبرنگار این شبکه عربی با اعتراف به اینکه برگزاری این کنفرانس بزرگ با حضور نمایندگان صدها گروه مسلح یک موفقیت و دستاورد بزرگ برای دولت نوری المالکی به شمار می رود، اعلام کرد در این کنفرانس اعلام خواهد شد که گروههای مسلح، سلاحهای خود را زمین گذاشته و به روند سیاسی می پیوندند.


البته منتظر الرشید اعلام کرد برخی از گروههای مسلح از ترس بازداشت، در کنفرانس امروز شرکت نکرده اند، با این حال آنها نیز برای کنار گذاشتن سلاحهای خود چراغ سبز نشان داده اند.


نکته مهم این است که باید برای گروههای مسلح که عزم خود را برای کنار گذاشتن سلاح و پیوستن به روند سیاسی اعلام کرده اند، فرصتهای شغلی فراهم شود و هر گونه بهانه از آنها برای ازسرگیری فعالیتهای مسلحانه گرفته شود.


برای اولین بار، کنفرانسی با این حجم و گستردگی با حضور نمایندگان گروههای مسلح عراق برگزار می شود که امید می رود با عزم جدی این گروهها برای کنار گذاشتن سلاح و پیوستن به روند سیاسی، تنها بهانه آمریکایی ها برای ادامه نظامی گری در عراق از آنها گرفته شود و آنها دیگر هیچ توجیه و دستاویزی برای ماندن در عراق نداشته باشند.

منبع: خبرآنلاین، 19 خرداد 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
خبر آن لاین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.