شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ -  ۳ اوت ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

درخواست استیضاح صالحی به لاریجانی ارائه شد

خبر آن لاین

اسامی استیضاح کنندگان وزیر امور خارجه


سیاست > مجلس  - 22 نماینده متقاضی استیضاح وزیر امور خارجه معتقدند که انتصاب ملکزاده بدون توجه به سوابق مسالهدار وی، نظام را به خطر میاندازد.


 به گزارش خبرآنلاین در نامه این نمایندگان خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است: با استناد به ماده 220 قانون آئین نامه داخلی ما امضا کنندگان، متقاضی  استیضاح وزیر امور خارجه هستیم.


در این نامه که به امضای 22 نفر از نمایندگان رسیده است، چهرههایی که دیدگاههای متفاوتی در میان اصولگرایان دارند، دیده میشود. حسینیان، مطهری ،کاتوزیان، مصباحی مقدم و توکلی چهرههای شاخصی هستند که این نامه را امضا کردهاند.


در نامه استیضاح کنندگان درباره دلیل این اقدام،  آمده است: نصب محمد شریف ملکزاده کارمند انتقالی از سازمان میزاث فرهنگی و گردشگری به عنوان معاون اداری و مالی وزارتخانه، بدون توجه به سوابق مسالهدار  وی، مصالح خارجی نظام را به خطر میاندازد.


این نامه میافزاید: گرچه انتخاب  معاون از اختیارات وزیر است، ولی هیچ وزیری حق ندارد فردی را به معاونت خود منصوب کند که اکثریت  همکارانش در مدیرت قبلی یازداشت شدهاند و خود وی نیز با اتهامات متعدد مالی و غیر مالی در شرف بازداشت است. این امر را دادستان تهران به وزیر امور خارجه  هشدار داده  است، ولی وی اعتنایی نکرده است. با توجه به  نقشی که وزارت امور خارجه در تامین منافع ملی دارد و تمایل و تلاشی که سازمانهای جاسوسی برای نفوذ در این وزارتخانه دارند، و نیز جایگاه مهم معاون اداری و مالی در چیدمان نیروی انسانی سفارتخانهها، اهیمت موضوع دو چندان میشود.


امضا کنندگان این استیضاح عبارتند از: جواد جهانگیر زاده و قاضی پور نمایندگان ارومیه، یوسفنژاد نماینده ساری، توکلی، حسینیان، رسایی، باهنر، کاتوزیان، مطهری، الهیان، نجابت، مصباحی مقدم نمایندگان تهران، کامران و فولادگر نمایندگان اصفهان، احمد علی مقیمی نماینده بهشر و نکا، محمد دهقان نماینده طرقبه و چناران، محسنی ثانی نماینده سبزوار، سقایی نماینده نیریز و استهبان ، آشتیانی نماینده قم، ادیانی نماینده قائم شهر، رجایی نماینده اراک و دهدشتی نماینده آبادان .


مطالب مرتبط


·                     پرسش‌های نمایندگان و پاسخ‌های صالحی در مجلس/آنچه امروز درباره وزیرخارجه در معرض استیضاح مطرح شد


·                     دیدار نمایندگان استیضاح کننده صالحی با احمدی نژاد+استیضاح تحویل هیات رئیسه مجلس نشده


·                     صالحی هنگام طراحی استیضاحش در مجلس کجا بود؟/5 تذکر مکتوب به وزیر امورخارجه


·                     افزایش نمایندگان استیضاح کننده صالحی/ تقی رهبر: وزیر را برای این انتصاب تحت فشار قرار دادند


·                     باانتصاب ملکزاده، استیضاح صالحی با15 امضاکلید خورد/توکلی، حسینیان و کاتوزیان در صف استیضاح کنندگان


·                     عضو هیات رئیسه: پاسخ نمایندگان به انتصاب ملک‌زاده استیضاح وزیرخارجه است


 


 

منبع: خبرآنلاین، 29 خرداد 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
خبر آن لاین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.