شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

در كنار گروه انحرافي جرياني با عنوان «اصول‌گراي ليبرال» فعاليت دارد

فارس

آيت‌الله علم‌الهدي در جمع دانشجويان:


خبرگزاري فارس: امام جمعه مشهد مقدس در جمع اعضاي جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه زابل گفت: نبايد از خطر جريان اصولگراي ليبرال كه هدفش بي‌تفاوت كردن نيروهاي حزب‌اللهي نسبت به ولايت فقيه است، غفلت كنيم.


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، آيت‌الله سيداحمد علم‌الهدي امام‌جمعه مشهد مقدس در جمع اعضاي جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه زابل، با اشاره به تلاش دشمن براي تسلط بر فضاي دانشگاه‌ها گفت: يكي از ترفندهايي كه امروزه بسيار توسط دشمن به كار گرفته مي‌شود، بي‌تفاوت كردن دانشجو نسبت به مسائل جامعه و ايجاد حس عافيت‌طلبي در دانشجويان است.

امام‌جمعه مشهد مقدس افزود: اگر نگاهي به دانشجويان و يا تشكل‌هايي كه در دام‌هاي دشمن اسير شده‌اند بيندازيم مي‌بينيم دانشجوياني كه در مسائلي چون فتنه 88 و يا جريان انحرافي وارد شده‌اند در دوراني از تحصيل خود قرار داشته‌اند كه نياز به اشتغال و درآمد داشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به اينكه زماني كه دانشجو نسبت به آرمان‌‌ها و مسائل جامعه بي‌تفاوت شده و فقط زندگي و عافيت خودش را در نظر بگيرد، به راحتي در دام اين گروه‌هاي منحرف قرار مي گيرد، تأكيد كرد: تشكل‌هاي دانشجويي ارزشي همانند جامعه اسلامي دانشجويان و بسيج دانشجويي موظفند حس مسئوليت و دغدغه نسبت به مسائل مملكت را در دانشجويان زنده كنند كه اگر اين كار صورت بگيرد قطعاً چه دشمنان خارجي و چه منحرفان داخلي نمي‌توانند كاري از پيش ببرند.

آيت‌الله علم‌الهدي در ادامه گفت: وظيفه تشكل‌هاي دانشجويي اين است كه با فعاليت گسترده و عمومي در دانشگاه‌ها اجازه ندهند فضاي خلأ به وجود بيايد كه دشمن بتواند از آن استفاده كند و به منافع خود در دانشگاه برسد. وقتي تمام فضاي دانشگاه در اختيار و در ديد نيروهاي حزب‌اللهي باشد جريانات معاند فضايي براي مانور پيدا نخواهند كرد.

وي اظهار داشت: تشكل‌هاي دانشجويي بايد علاوه بر انسان‌شناسي كه لازمه فعاليتشان است، جريان شناسي را نيز جزو برنامه‌هاي خود قرار دهند چرا كه بارها مشاهده شده حتي فردي سالم وقتي در يك جريان قرار مي‌گيرد، جريان خطرناك و منحرفي به وجود مي‌آورد. امروزه با توجه به شرايط كشور، جريان‌شناسي سياسي از هر چيزي براي دانشجويان مهمتر است كه با تكيه بر افراد تصميم‌گيري نكنند و جريانات پشت سر افراد را به خوبي بشناسند.

عضو مجلس خبرگان رهبري تصريح كرد: در مسائل و اتفاقاتي كه پيش مي‌آيد بايد به اين نگاه كنيم كه آيا اين يك اتفاق ساده است و يا افراد خاصي با اهداف خاص پشت اين موضوع هستند.

وي با اشاره به حادثه پيش آمده براي يك دختر دانشجو در دانشگاه فردوسي مشهد خاطرنشان كرد: در اين خصوص به وضوح ديده مي‌شود كه يك اتفاق ساده‌اي كه براي يك دانشجو افتاده است، توسط برخي جريانات سياسي با نام تجاوز به دانشجو در محيط دانشگاه مطرح مي‌شود تا بتوانند با تحريك عناصر حزب‌اللهي دانشگاه از يك سو و عناصر معاند از سوي ديگر به اهداف خود برسند، اما وقتي ماجرا بررسي مي‌شود متوجه مي‌شويم كه ماجرايي كه هيچ موضوع خاصي نبوده براي رسيدن به يك هدف سياسي و توسط جرياني خاص اين‌گونه منعكس مي‌شود.

آيت‌الله علم‌الهدي اظهار داشت: از آنجا كه جريانات معاند و ضدانقلاب امروزه جايگاه خود را در دانشگاه‌ها از دست داده‌اند، سعي مي‌كنند با اين‌گونه مسائل و با تحريك نيروهاي ارزشي به اهداف خود دست پيدا كنند و تشكل‌هاي دانشجويي بايد هوشيار باشند كه در پازل بازي دشمن قرار نگيرند.

امام‌جمعه مشهدمقدس با اشاره به فضاي ايجاد شده در جامعه پس از انتخابات 88 و حذف بسياري از نيروهاي مخالف گفت: با حذف اصلاح‌طلبان از صحنه سياسي كشور اكنون 2 جريان اصلي مشغول به فعاليت شده‌اند. يكي گروهي است كه به نام جريان انحرافي شناخته مي‌شود كه البته به عقيده من اين گروه را نمي‌توان يك جريان نام‌گذاري كرد، بلكه اتفاقي است كه به وسيله يك فرد كه مثل ويروس به رئيس‌جمهور چسبيده اتفاق افتاده و با استفاده از پول و قدرتي كه در اختيار دارد سعي در جذب نيروهايي دارد كه همان حس عافيت‌طلبي در آن‌ها وجود دارد و با وعده اشتغال و ... سريعاً در خدمت جريانات سياسي در مي‌آيند.

عضو مجلس خبرگان رهبري يادآور شد: جريان ديگري كه هم‌اكنون در حال فعاليت است، جرياني است كه در پوستين اصول‌گرايي فعاليت مي‌كند و نيروهاي ارزشي را جذب مي‌كند اما چون با روحيه عدالت‌خواهي نيروهاي اصول‌گرا نمي‌تواند كنار بيايد، سعي در بي خاصيت كردن آن‌ها يا حذف نيروهاي ارزشي و استفاده از نيروهاي بي‌خاصيت دارد. خطر بزرگ اين جريان هم ورود نيروهاي بي‌خاصيت و بي‌دغدغه به خصوص نسبت به ولايت‌فقيه است. اين جريان يك جريان "اصول‌گراي ليبرال " است كه بايد تشكل‌هاي دانشجويي نسبت به اين جريان نيز هوشيار باشند كه در دام جريان اصول‌گراي ليبرال هم گرفتار نشوند.

امام جمعه مشهدمقدس در پايان خاطرنشان كرد: بايد هميشه به هوش باشيم كه اگر بنا باشد جريان ضدارزشي در جامعه فعاليت كند، اصولگرا و اصلاح‌طلب براي ما فرقي نمي‌كند. بحث مهم براي ما ولايت‌فقيه است كه بايد هميشه مورد توجه باشد كه ذره‌اي از خط ولايت‌فقيه منحرف نشويم.

منبع: فارس، 6 تیر 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.