شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

انتقاد شدید علم‌الهدي از توقیف 9 دی

رجانیوز

امام جمعه مشهد گفت: در كشوري كه متدينين و در محور آنها نيروهاي حزب‌اللهي جريان غالب را تشكيل مي‌دهند، از دستگاه‌هاي مسئول انتظار مي‌رود به گونه‌اي برخورد نكنند كه نيروهاي انقلابي در حمايت از نظام و ولايت مأيوس شوند.

آيت‌الله سيداحمد علم‌الهدي نماينده ولي فقيه و امام جمعه مشهد در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس با ابراز ناخرسندي از توقيف "9دي " از اين هفته‌نامه به عنوان يك نشريه ولايي و از مديرمسئول آن به عنوان فردي شجاع و داراي غيرت ديني ياد كرد.

وي افزود: آنطور كه شنيدم، هفته‌نامه 9دي به خاطر انتشار كاريكاتور يكي از كارگزاران جريان فتنه توقيف شده است، ‌قبلاً هم در روزنامه‌هاي شرق و ايران نيز همين كاريكاتور منتشر شده و به دليل عدم مخالفت خاتمي با اين اقدام، با آنها برخوردي صورت نگرفته بود.

اين عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: براي توقيف 9دي بحث انتشار كاريكاتور خاتمي با لباس روحانيت مطرح شده اما اگر واقعاً دغدغه روحانيت مطرح بوده، بنده هم به عنوان يك روحاني و نماينده ولي فقيه و امام جمعه كلان‌شهر مذهبي دنيا در معرض انواع هجمه‌ها و دشنام‌ها واقع شدم و كسي به تظلم‌‌خواهي بنده رسيدگي نكرد.

آيت‌الله علم‌الهدي افزود: از ميان هتاكان به بنده دو نفر صريحاً به اينجانب افترا وارد كردند كه هم مصداق هتك روحانيت و هم مصداق دروغ و افترا بود كه يكي از آنها گفت من در قالب شركتي 2 هزار خودرو از ايران‌ خودرو گرفتم و ديگري مدعي شده كه از آقاي احمدي‌نژاد براي تبليغات رياست جمهوري يك ميليارد تومان دريافت كردم.

وي ادامه داد: بنده در مقابل اين افترا به عنوان يك شهروند مسلمان و نه يك روحاني از مراجع قضايي خواستم كه به اين موضوع رسيدگي كنند اما تاكنون جوابي به درخواست بنده داده نشده و اين موضوع پيگيري نشده است.

امام جمعه مشهد گفت: هفته‌نامه 9دي يك نشريه ولايي و مديرمسئول آن يك روحاني جوان و شجاع و داراي غير‌ت ديني است و انتظار نيروهاي متدين حمايت از ايشان در عرصه دفاع از اسلام و انقلاب است.

آيت‌الله علم‌الهدي افزود: نبايد دستگاه‌هاي مسئول در كشوري كه متدينين و در محور آنها نيروهاي حزب‌اللهي جريان غالب را تشكيل مي‌دهند، با نيروهاي انقلابي طوري برخورد كنند كه در حمايت از انقلاب، نظام، ولايت و آرمان‌ها و ارزش‌ها مأيوس شوند.

"اگر در كنار موضوع انتشار كاريكاتور در 9 دي مسائل جزئي ديگري هم درباره نحوه انتشار و مسائل اجرايي مطرح باشد، با توجه به شناختي كه از احترام گردانندگان اين هفته‌نامه به قانون در نظام اسلامي دارم، مي‌دانم كه آنها حتماً با تذكري ساده قانون را رعايت مي‌كنند و نياز به برخورد اينگونه نيست ".

نماينده ولي فقيه و امام جمعه مشهد در بخش پاياني سخنانش اظهار داشت: قصد ما دخالت در قضاوت و حكم دستگاه قضايي نيست اما از دستگاه قضايي و مسئولان فرهنگي توقع داريم با جريان حزب‌الله و نيروهاي ولايي بر اساس واقعيت رفتار كنند و خود را در دادگاه عدل الهي ببينند.

آيت‌الله علم‌الهدي بر همين اساس تصريح كرد: اگر كساني بخواهند جريان ولايي و حزب‌اللهي را مورد بي‌مهري قرار دهند، كار آنها مورد رضايت خدا و متدينين نيست و هر كس كه نسبت به اين موضوع بي‌تفاوت باشد، هم مورد مؤاخذه الهي قرار مي‌گيرد.

منبع: رجانیوز، 12 تیر 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رجانیوز:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.