شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

نتيجه خشك شدن كامل درياچه اروميه

ایلنا

بارش 10 ميليارد تن نمك، كشور را فرا مي‌گيرد


 


با خشك شدن درياچه اروميه زندگي شش ميليون نفر در منطقه به خطر مي افتد و ريزگردهايي كه اكنون از كشورهاي همسايه مي‌آيند و كشورما را دچار بحران كرده است اين بار به صورت ريزگرد زندگي را در اين نواحي نابود خواهند كرد.ایلنا: معاون محيط طبيعي سازمان حفاظت محيط زيست درباره خطرات ناشي از خشك شدن درياچه اروميه هشدار داد: با كاغذبازي و مصوبه به جايي نمي رسيم و با روند فعلي درياچه خشك مي‌شود.

"محمد باقر صدوق"، معاون محيط طبيعي سازمان حفاظت محيط زيست در نشست خبري بررسي آخرين وضعيت درياچه اروميه در پاسخ به سوال خبرنگار ايلنا كه تا چه حد به نجات درياچه اروميه اميدوارهستيد گفت: واقعيت اين است كه طبيعت با كسي شوخي ندارد و درياچه اروميه در صورتي كه اقدام جدي براي نجان آن صورت نگيرد خشك مي شود.
او ادامه داد: با خشك شدن درياچه اروميه زندگي شش ميليون نفر در منطقه به خطر مي‌افتد و ريزگردهايي كه اكنون از كشورهاي همسايه مي‌آيند و كشورما را دچار بحران كرده اين بار به صورت ريزگرد نمك قسمت اعظمي از كشور ما را تحت تاثير قرار مي‌دهد و زندگي را در اين نواحي نابود مي كند.

بارش نمك بر سر مردم
معاون محيط طبيعي سازمان حفاظت محيط زيست تصريح كرد: با خشك شدن درياچه اروميه بيش از 10 ميليارد تن نمك به صورت گردوغبار و طوفان بر سر مردم اين ناحيه خواهد ريخت و اين بحران تنها گريبان آذربايجان را نمي گيرد بلكه تمامي مناطق كشور را تحت تاثير خود قرار خواهدداد.
صدوق تاكيد كرد: پديده‌هاي زيست محيطي پديدهايي تدريجي است و 10 سال است كه روند خشك‌شدن درياچه اروميه آن آغاز شده است و امروز هم كم‌آبي آن بيش از پيش مشاهده مي‌شود.
او با انتقاد از عملكرد دستگاه هاي اجرايي در نجات درياچه اروميه تصريح كرد: با كاغذبازي و مصوبه به جايي نمي رسيم و با شرايط فعلي اگر عزمي جدي صورت نگيرد و مصوبات ما اجرايي نشود شرايط روز به روز بحراني تر مي شود.
صدوق تاكيد كرد: كاري نكنيم كه درياچه اروميه خشك شود و آيندگان ما را به خاطر اين كم كاري نفرين كنند.


 

منبع: ایلنا، 14 تیر 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.