شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

نماینده مجلس: «نود» محصول مافیا است!

 

نماینده مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما: «نود» محصول مافیا است!

خبرآنلاین , 29 تير 1390 ساعت 10:19

رمضان شجاعی کیاسری نماینده مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما در گفت  وگویی با ماه نامه«نسیم بیداری» نسبت به نفوذ مافیا در صدا وسیما هشدار  داد.


آفتاب : رمضان شجاعی کیاسری نماینده مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما در گفت  وگویی با ماه نامه«نسیم بیداری» نسبت به نفوذ مافیا در صدا وسیما هشدار  داد

اهم مطالب طرح شده در این گفت‌وگو به این شرح است:

*
بر  اساس اصل 175 قانون اساسی شورای نظارت بر صدا وسیما مرکب از دو نماینده از  قوای سه­گانه کشور به منظور نظارت بر عملکرد صدا و سیما انتخاب  می­شوند.اما اساسنامه صدا و سیما به گونه­ای تنظیم شده­است که نظارت­های  این شورا هیچ­گونه ضمانت اجرایی ندارد و با وجود اعتراضات و انتقادات  فراوانی که از طرف این شورا صورت می­گیرد، این امکان وجود ندارد که  نظارت­های این شورا در صداوسیما اعمال شود.همین مساله نشانگر لزوم اصلاح  اساسنامه سازمان صدا و سیما است. باید شورای نظارت بر صدا و سیما قدرت  بیشتری برای اعمال نظارت خود براین رسانه بزرگ داشته­باشد.

*
به  اعتقاد من شورای نظارت باید در سیاست­ها و اهداف سازمان صدا و سیما ورود  داشته باشد، اما متاسفانه این شورا در حال حاضر چنین اختیاراتی ندارد.

*
نمایندگان  در حال حاضر انتقادات فراوانی نسبت به عملکرد سازمان صدا و سیما دارند،  چراکه سهم مجلس در برنامه­های صدا و سیما بسیار نازل است. همین طور سازمان  صدا و سیما در پرداختن به اخبار مجلس و برنامه­های آن تا به حال بسیار ضعیف  و جانبدارانه عمل کرده­است. این اقدامات در برخی مواقع در جهت تضعیف  جایگاه مجلس هم بوده­است.اینگونه موارد انتقادات نمایندگان مجلس است که به  ما هم منتقل شده و ما هم این انتقادات را به اطلاع اعضای شورا و ریاست  سازمان رسانده­ایم. همین راستا بنا شده­است در آینده­ای نزدیک گزارش مفصلی  از عملکرد صدا و سیما در بخش­های مختلف در تولید و مسائل فنی و مالی تنظیم  شود تا در صحن علنی قرائت شود.

*
متاسفانه یکی از اشکالاتی که هم  اکنون به صدا و سیما وارد است این است که باندهای مافیاگونه در بدنه این  سازمان در محتوا،شکل،کمیت و کیفیت برنامه­ها خود را نفوذ داده­است. این  موضوع برای صدا و سیما بسیار خطرناک است،چراکه آنچه که باید دنبال شود  اهداف و خاستگاه نظام و برنامه­های خود ریاست سازمان باشد.اماتهیه کننده  برنامه­ای همچون «نود» فردی است که تا به حال بسیاری از خطوط قرمز و اصول  عقاید ملی و دینی ما را زیر سوال برده­است،اما تاکنون هیچ کس با آن برخوردی  هم نکرده­است. این برنامه هم کاملا تقلید از شبکه­های برون مرزی است که با  سوالات بسیار سطح پایین فضایی را به وجود آورده­است که در شان مردم ما  نیست.

*
مسئولین سازمان صدا و سیما باید با انبوهی از ماهواره­ها و  سایت­های اینترنتی که در فضای کشور ما فعال است متوجه شده باشند که چقدر  نقش آفرین هستند. این امر سبب می­شود که بازنگری در فعالیت­های این سازمان  به یکی از مهم­ترین نیازهای این سازمان بدل شود.


آدرس مطلب: http://aftabnews.ir/vdcf1ydyjw6dmxa.igiw.html

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.