شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

انتقاد شدید دایی از صداوسیما


انتقاد شدید دایی از صداوسیما/  برای صدا و سیما متاسفم که تمسخر می کند/ صبا تیم بزرگی است  سرمربی تیم فوتبال راه آهن شهر ری با انتقاد شدید از سازمان صدا و سیما گفت: متاسفم از سازمانی که خود را منتسب به اسلام می داند و در برنامه هایش به تمسخر مردم می پردازد. 

به گزارش خبرنگار مهر، علی دایی سرمربی تیم فوتبال راه آهن در نشست خبری  پیش از دیدار این تیم مقابل صبای قم گفت: در ابتدا درگذشت بابک معصومی را  تسلیت می گویم. بابک در این دو سال خیلی اذیت شد و زجر کشید. متاسفانه از  ابتدای سال تا به امروز شاهد درگذشت تعدادی از ورزشکاران بودیم که آخرین  آنها بابک معصومی عزیز بود. معصومی برای فوتسال ایران زحمات زیادی کشیده و  امیدوارم خداوند او را بیامرزد.

وی در خصوص بازی تیمش مقابل صبای قم گفت: صبا تیم خوبی است که در دو بازی  گذشته موفق به شکست تراکتور سازی تبریز شده و از سپاهان یک امتیاز گرفته  است. این تیم مربی جوانی چون عبدالله ویسی دارد که ترکیب خوبی را گرد هم  آورده و قطعا مقابل این تیم کار دشواری را خواهیم داشت.

دایی از شرایط نه چندان مساعد تیمش یاد کرد و گفت: به مانند دیدارهای  گذشته در شرایطی مقابل صبای قم بازی می کنیم که تحت فشار هستیم. متاسفانه  به دلیل دیر آغاز شدن تمرینات ناچاریم کارهای بدنسازی انجام دهیم که از این  بابت بازیکنان تحت فشار هستند.با این حال در مصاف با صبای قم به دنبال 3  امتیاز خواهیم بود.

سرمربی فصل گذشته تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به اظهارات علی کریمی که  گفته بود دایی به هیچ عنوان به هواداران پرسپولیس خط نمی دهد و اینکه  تشویقش در ورزشگاه آزادی ممنوع شده، گفت: از طرفداران پرسپولیس می خواهم که  به ورزشگاه بیایند و فقط پرسپولیس را تشویق کنند. اگر ممنوع بودن تشویق من  به موفقیت پرسپولیس کمک می کند خواهش می کنم نام مرا در ورزشگاه نیاورند.

دایی یادآور شد: من در مصاحبه های اخیرم گفته ام نه مسئولیت دارم و نه  "بن" که به اینها بدهم تا مرا تشویق کنند یا دیگری را تشویق نکنند. به هیچ  عنوان هم علاقه مند به انجام این کار نیستم.

وی تاکید کرد: اگر من کوچک ترین نگاهی به نیمکت مربیگری پرسپولیس داشتم  آیا الان مقابل شما به عنوان سرمربی راه آهن نشسته بودم. من همیشه برای  پرسپولیس آرزوی موفقیت کرده ام و به هیچ عنوان دوست ندارم مظهر اعتراض مردم  به کارهای آقایان من باشم.

دایی افزود: دوست دارم با آرامش کارم را در تیم راه آهن دنبال کنم و تیمم  نتیجه بگیرد. در عین حال به عنوان یک پرسپولیسی برای این تیم و هوادارانش  آرزوی موفقیت دارم.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن خاطر نشان کرد: آنهایی می توانند تماشاگران را  ترغیب به کارهایی که می خواهند بکنند که لیدرها را دور خود جمع کنند، آنها  را به مسافرت بفرستند، به آنها هدیه بدهند  و ... شما به هیچ عنوان نمی  توانید یک بار مرا در حالی ببینید که اطرافم را لیدرها گرفته باشند و یا  این اشخاص دنبال من راه بیفتند. من به هیچ عنوان اعتقاد به چنین کارهایی  ندارم چرا که اعتقادم فقط به آن بالایی است.

وی تاکید کرد: مردم اعتراض خود به آقایان را با آوردن نام من نشان می  دهند. مردم و هواداران پرسپولیس بسیار آگاه و باشعور هستند و در این مدت  خیلی از چیزها دستگیرشان شده و می فهمند که در باشگاه پرسپولیس چه ها گذشته  است.

دایی همچنین خطاب به هواداران پرسپولیس گفت: آنها نباید مرا تشویق کنند و تنها باید به حمایت و پشتیبانی از تیم خود بپردازند.

علی دایی در واکنش به برنامه خنده بازار که در یکی از بخش های خود به  تقلید از او می پردازد، گفت: نظر خاصی ندارم و فقط می توانم از این مسئله  ابراز تاسف کنم. متاسفم برای سازمان صدا و سیما که در آن چنین اتفاقاتی می  افتد و یک فرد را تمسخر می کند. شخصی که تقلید صدا و رفتار مرا می کند کاره  ای نیست سازمان صدا و سیما در این خصوص مسئول است.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن با تاکید بر این نکته که طنز با مسخره کردن فرق  دارد،  گفت: آیا آقایان صدا و سیما جرات دارند برای بزرگان سیاست کشور و  افراد کله گنده چنین برنامه طنزی بسازند؟

وی با انتقاد از فضای حاکم بر ورزش کشور گفت: وقتی ما ورزشی ها حرمت خود  را نگه نمی داریم متاسفانه چنین افرادی به خود اجازه می دهند به من و امثال  من توهین کنند.

دایی با ابراز تاسف از اینکه طی سال های گذشته خیلی از افراد و چیزها مورد  تمسخر قرار گرفته، افزود: متاسفم از اینکه بگویم خیلی از حرمت ها شکسته  شده و شان و منزلت افراد رعایت نمی شود.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن از افرادی که به ترویج کار زشت مسخره کردن در  بین مردم می پردازند انتقاد کرد و گفت: مردم از خیلی چیزها آگاهند و می  دانند آقایان با ساختن چنین برنامه هایی دنبال چه چیزی هستند. مگر همین  سازمان صدا و سیما در زمان جام جهانی کارشناسان مختلفی را نیاورد که مرا  تخریب کنند؟ آیا من خراب شدم؟

وی افزود: خراب کردن دست خداست نه بنده خدا. متاسفم برای صدا و سیمای  جمهوری اسلامی ایران که  پسوند "اسلامی" دارد. مطمئن باشید که اگر صدا و  سیما چنین پیشوندی و داعیه اسلامی بودن را  نداشت به هیچ عنوان حرف نمی  زدم. اعتراض من به این خاطر است که چرا صدا و سیمایی که خود را منتسب به  اسلام می داند اجازه می دهد که زیر مجموعه اش مردم را مسخره کند.

علی دایی گفت: اگر این کار برای خوشحالی مردم باشد من حرفی ندارم اما  آقایان با این کارها قصد تخریب و تمسخر را دارند. من فرق طنز و مسخره را  بخوبی می دانم.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن  خاطر نشان کرد: آقایان با این کارها اسم  اسلام  و همه چیز را خراب می کنند. کجای اسلام گفته است کسی که برای این  مملکت زحمت کشیده باید تمسخر شود؟ یکی به من بگوید؟!

دایی خاطر نشان کرد: همه چیزهایی که من دارم را خدا داده به خاطر چیزهایی  که خدا به ما داده و یا نداده که نمی توانم با او بجنگیم. شاید نعمت هایی  که خدا به من داده به دیگر نداده باشد و بر عکس از نعمت هایی که خدا به  آنها داده من محروم باشم.

وی افزود: تا به امروز دیده اید صدا و سیما فردی که از نظر سیاسی و جنبه  های دیگر در کشور مطرح باشد را مسخره کند؟ چرا فقط ورزشکاران و هنرمندان را  مسخره می کنند؟ چون ما قدرت سیاسی نداریم؟ چون ما لابی بلد نیستیم؟ چون  سرمان در بغل کسی نیست؟ و ...

سرمربی تیم فوتبال راه آهن با انتقاد شدید از صدا و سیما گفت: صدا و سیمای  ایران کوچک ترین نگاهی به اسلام ندارد و همین کارها را کرده اند که جوانان  از اسلام دور شده اند.

خبرنگاری به دایی گفت آقای کاشانی بر خلاف وی از این برنامه طنز تلویزیونی  ناراحت نیست که دایی در واکنش به این خبرنگار گفت: اولا هزار بار گفته ام  کسی را با من مقایسه نکنید چرا که جایگاه افراد با هم فرق دارد. شاید کسی  باشد که با مسخره کردنش در تلویزیون مطرح شود و حتی با چنین برنامه هایی  معروفیتش بیشتر شود. طبیعتا این فرد اگر او را مسخره هم کنند ناراحت نمی  شود اما شرایط من فرق می کند.

وی یادآور شد: من 18 سال در فوتبال این مملکت زحمت کشیده ام اما آقایانی  که شما اسمشان را می آورید تازه به فوتبال آمده اند. من در این مدت زحمات  فراوانی را کشیده ام. خیلی چیزها را از دست داده ام. تن و بدنم پر از بخیه  است و ... واقعا از اینکه مرا با اینها مقایسه می کنید برای خودم متاسفم.

دایی تصریح کرد: من نمی گویم جایگاهم از این افراد بالاتر است اما تاکید  می کنم شاید خیلی ها دوست داشته باشند به هر نحوی مطرح شوند اما دایی این  کار را دوست ندارد. شاید خیلی ها دوست داشته باشند دعوا راه بیندازند و جار  و جنجال به پا کنند تا مطرح شوند اما من به دنبال این حرف ها نیستم.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن همچنین از اینکه به اعتراضش مبنی بر پایان  تمسخر او در صدا و سیما توجهی نشده ، ابراز تاسف کرد و گفت: در این مملکت  خیلی ها دوست داشتند دایی خراب شود و خیلی ها هنوز هم  دوست دارند چنین  اتفاقی برای من بیفتد. اما آنها نمی دانند شعور مردم ما خیلی بالاست و با  تمسخر این و آن دایی در بین مردم جایگاهش را از دست نمی دهد و تخریب نمی  شود.

وی افزود: اگر من 900 ایراد دارم برخی از مسئولان صدا و سیما 1000 ایراد دارند. از نظر شکل ظاهری، قیافه و همه لحاظ.

دایی خاطر نشان کرد: طنز با تمسخر چیزهایی که خدا به ما داده فرق می کند  خیلی از همین آقایان مسائلی دارند که اگر بگویم و مطرح کنم واویلا می شود.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن همچنین اظهار داشت: موقعی که از آدم های بزرگ  بترسند و از بزرگ شدن آدم ها هراس داشته باشند سرانجامش همین می شود که می  بینید. آقایان هزار کار می کنند و دست به هر کاری می زنند که این و آن را  تخریب کنند و جلوی بزرگ شدن آدم ها را بگیرند اما نتیجه عکس می گیرند.

وی تاکید کرد: شما ببینید جایگاه من طی چند ماه گذشته بین مردم بهتر شده  یا بدتر؟ آقایان هر کاری که می خواهند بکنند اما بدانند کسی که با مردم  باشد هیچ وقت خراب نمی شود. من همین جا تاکید می کنم با مردم بودن چنان  غروری به من می دهد که از کنار آقایان بودن نصیب من نمی شود.

دایی خاطر نشان کرد: واقعا نمی دانم آقایان از چه می ترسند؟ من نه سیاسی  هستم و نه دوست دارم وارد سیاست شوم. پدرم به من وصیت کرده دنبال سیاست  نروم و من تا وقتی که زنده هستم به وصیت او عمل می کنم. من به هیچ عنوان  علاقه ای به ورود به کارهای سیاسی ندارم و تنها دوست دارم به مرد خدمت کنم و  زندگی راحتی داشته باشم. به هیچ عنوان دنبال پست و جایگاه سیاسی نبوده و  نیستم و در آینده نیز دنبال این کارها نخواهم رفت.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن همچنین تاکید کرد: من اصلا دوست نداشتم در این  مورد حرف بزنم چرا که اگر بخواهم در خصوص هر چیز و هر شخص کوچکی حرف بزنم  واویلا می شود. شما از من پرسیدید و بنده نیز ناچار شدم جواب بدهم.

وی همچنین در واکنش به این پرسش که آیا شخصی که به تقلید از شما می پردازد  برای کارش کسب اجازه کرده است که وی در پاسخ گفت: اینها دروغ است. همه جای  دنیا دلقک زیاد است. ایراد از دلقک ها نیست ایراد از افرادی است که به  دلقک ها بها می دهند. در گذشته در برنامه ها ملیجک و دلقک زیاد بوده  متاسفانه امروز برخی ها کارهایی می کنند که ما را یاد چیزهایی که نباید  بیفتیم می اندازند.

دایی خاطر نشان کرد: اینکه در یک برنامه تلویزیونی مرا مسخره می کنند یا  از روی سوء نیت است یا در این خصوص کارشناسی صورت نگرفته است. اگر آنها  الان پی برده باشند که کارشان اشتباه بوده هیچ فایده ای ندارد و نوش دارویی  بعد از مرگ سهراب است چرا که کاری که نباید انجام شده است.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن همچنین تاکید کرد: آقای بازیگر، کارگردان و  مدیری که چنین برنامه ای را تولید کرده اید آیا در اسلام گفته اند که چنین  کاری را انجام دهید؟ اگر در اسلام مسخره کردن دیگران درست است ایرادی ندارد  به کار خود ادامه دهید. آقایانی که از مسخره کردن دیگران خوشحال می شوند  دیگر نباید اسم اسلام را هم بیاورند.

وی در انتقاد از فضای حاکم بر جامعه گفت: متاسفانه در یک دهه اخیر خیلی از  کارها مثل آب خوردن شده. متاسفانه مثل آب خوردن دروغ می گوییم، سر هم کلاه  می گذاریم، با فرهنگ مردم بازی می کنیم و ... بس است! باید یک جایی این  کارها متوقف شود.

دایی در خصوص شایعه شکایتش از فردی که به تقلید از او می پردازد گفت: من  بروم شکایت کنم 3 سال دوندگی کنم و دست آخر 200 نفر از رفقا واسطه شوند که  او را ببخشم واقعا این کارها فایده دارد؟

وی در واکنش به خبرنگاری که گفت ظاهرا آن فردی که به تقلید از شما می  پردازد قصد دارد به دستبوستان بیاید که علی دایی گفت: من در زندگیم از این  کارها نکرده ام. ملیجک ها به دنبال دست بوسی اند. من نیازی به دست بوسی این  آقا ندارم. این آقا به جای دست بوسی بهتر است دیگران را تمسخر نکند.

دایی خاطر نشان کرد: اگر آقایان به کار خود ادامه دهند قطعا برخورد می  کنم. من در این مملکت و در خارج از کشور یک جایگاهی دارم و با خیلی از صحبت  هایی که می توانم داشته باشم جواب اینها را خواهم داد.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن همچنین در خصوص تسویه حسابش با باشگاه پرسپولیس  گفت: من تا امروز منتظر مانده ام که این باشگاه با من تسویه حساب کنند  ظاهرا مسئولان باشگاه با تمام عوامل تیم در فصل گذشته تسویه حساب کرده اند و  هنوز مطالبات من پرداخت نشده، اگر به موقع طلبم پرداخت نشود به صورت  قانونی اقدام خواهم کرد.

دایی همچنین در خصوص بازی با صبا گفت: متاسفانه با توجه به شرایط تیم خیلی  ضعف ها داریم که باید برطرف شود. هنوز خیلی از کارهای آماده سازی را انجام  نداده ایم چرا که فرصت انجام این کارها را نداشته ایم. دیروز یک تمرین  تاکتیکی را برای اولین بار انجام دادیم حال آنکه جا افتادن این کار تاکتیکی  حداقل به 3 ماه تمرین نیاز دارد.

وی همچنین به تعریف و تمجید از تیم صبا پرداخت و گفت: آقای ویسی یک تیم  خوب را جمع کرده؛ یک تیم گردن کلفت و قوی. تیمی که موفق شده تراکتور سازی  را در تبریز شکست داده و از سپاهان امتیاز بگیرد تیم کوچکی نیست.

دایی در ادامه افزود: ما در زمین خود بازی می کنیم و با شرایط و امکاناتی  که در اختیارمان است به دنبال پیروزی خواهیم بود تا به امروز نتایج بدی  نگرفته ایم اما بازی جمعه شب فرق می کند و باید در آن برنده شویم.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن با بیان اینکه روحیه برد باید در تیمش القا شود  گفت: بازیکنانم باید بردن را یاد بگیرند و در این مقطع به پیروزی دست  یابیم.

وی همچنین در خصوص انتخاب بهمن دهقان، نماینده تام الاختیارش به عنوان  مدیر عامل باشگاه شاهین، گفت: من نمی دانم منظور سازمان لیگ از اینکه دهقان  وجاهت قانونی ندارد چیست اما اعتقاد دارم وجاهت قانونی او از خیلی از  مدیران بیشتر است. انتخاب دهقان به عنوان مدیر عامل باشگاه شاهین به من  مربوط نمی شود اما باید بگویم ایشان از دوستان نزدیک من است که در تیم های  سایپا، پرسپولیس و تیم ملی به صورت مستقیم و غیر مستقیم خیلی به من کمک  کرده است.

دایی در خاتمه تصریح کرد: اینکه می گویند دهقان وجاهت قانونی ندارد نمی  دانم به چه دلیل است اما از نظر اینکه کارش را بلد است و در فوتبال کارهای  اجرایی انجام داده بر خیلی از مدیرانی که فوتبال را نمی دانند ارجحیت  دارد و قانونی تر است.

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1381100

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.