شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ -  ۲ ژوئیه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

نقدی: آمادگي بسيج را براي اعزام اين نيروها

فارس

سردار نقدي در واكنش به سركوب وحشيانه معترضان در انگليس:


گردان‌هاي عاشوراي بسيج آماده‌اند به عنوان نيروي پاسدار صلح به لندن اعزام شوند


خبرگزاري فارس: رئيس سازمان بسيج مستضعفين گفت: گردان‌هاي عاشوراي بسيج آماده‌اند به عنوان نيروي پاسدار صلح به لندن اعزام شوند.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اينترنتي بسيج، سردار نقدي كه در جمع فرمانده‌هان حوزه‌ها و پايگاه‌هاي ناحيه كربلاي تهران سخن مي‌گفت؛ با انتقاد شديد از دزد و غارتگر خوانده شدن معترضان در انگلستان توسط مسئولين اين كشور، تصريح كرد: با كمال تاسف، جنايت ها و خشونت هاي رژيم مستبد پادشاهي انگليس عليه محرومان اين كشور با شدت ادامه دارد و نه تنها نصايح دلسوزان در رفتار و عملكرد مسئولين و پليس سركوب گر اين رژيم هيچ تاثيري ندارد، بلكه شاهد اين هستيم كه محرومان اين كشور، مشتي دزد و غارتگر لقب مي‌گيرند.

وي با اشاره به فضاي بسته و امنيتي شهرهاي انگلستان خاطرنشان كرد: و معلوم نيست با وجود چهار ميليون و ششصد هزار دوربين مدار بسته در اين كشور كه فقط يك ميليون آن در شهر لندن است چرا نمي تواند اين دزدها را شناسايي و دستگير كند؟

رئيس سازمان بسيج مستضعفين ضمن انتقاد شديد از عملكرد شوراي امنيت سازمان ملل متحد در بي توجهي به آزادي خواهان انگلستان و حمايت از حكومت مستكبر اين كشور گفت: از شوراي به اصطلاح امنيت سازمان ملل هم كه كاركردش فقط حمايت از مستكبران و تصويب قطعنامه عليه آزادي خواهان است انتظاري نيست كه از محرومان انگليس دفاع كند. اما اگر مجمع عمومي سازمان ملل تصويب كند سازمان بسيج آماده است تعدادي از گردان هاي عاشورا و الزهرا (س) را به عنوان نيروي پاسدار صلح و حائل ميان نيروهاي سركوبگر رژيم پادشاهي و مردم انگليس به لندن ليورپول و بيرمنگام اعزام كند تا ناظر بر اجراي حقوق بشر و به عنوان نيروي بازدارنده از اعمال خشونت انجام وظيفه كند.

نقدي با سياه خواندن كارنامه رژيم سلطنتي انگلستان گفت: تاريخ رژيم پادشاهي انگليس پر است از جنايت هاي استعمارگرانه، تجاوزها، كشتارهاي جمعي، اختلاف افكني و به جان هم انداختن كشورها كه ميليون ها كشته و فلاكت ها و بدبختي هاي زيادي را به دنبال داشته است.

وي با اشاره به وعده الهي مبني بر انتقام از مستكبران و جنايت كاران افزود: خداوند عادل است و حتم تاوان اين همه استعمارگري را از اين رژيم خواهند ستاند و اين آغاز راه است. مردم انگليس عدالت ميخواهند و اين حق آنهاست. چند ماه پيش مردم مظلوم انگلستان شاهد يكي از پر خرج ترين و تشريفاتي ترين عروسي هاي جهان بودند. چرا در قرن 21 بايد عروسي ولي عهد انگلستان مثل عروسي هاي قرون وسطي برگزار شود و آن هزينه هاي سنگين به مردم تحميل شود؟ چرا بايد پول ماليات دهندگان انگليسي صرف راه اندازي شبكه تفرقه افكن بي بي سي فارسي و هدايت و حمايت فتنه گران 88 شود؟

رئيس سازمان بسيج مستضعفين ادامه داد: نتيجه اين خطاهاي بزرگ رژيم پادشاهي انگليس همين قيام‌هاي مردمي است و اين رژيم بايد منتظر عواقبي سخت‌تر از اين باشد. اين آغاز راه است و رژيم انگليس بايد تاوان قتل‌عام‌هاي آفريقا، جنگ‌ها و خون‌ريزي‌هاي شبه قاره هند، جنايات‌هاي چين، فروپاشي دولت عثماني، راه‌اندازي جنگ‌هاي خونين ميان مسلمانان و ساير فرق را بدهد.

نقدي با عميق خواندن آرمان عدالت‌خواهي و جنبش اعتراضي محرومان انگلستان تصريح كرد: قيام عدالت‌خواهانه مردم انگليس حتي اگر در اين مرحله سركوب شود؛ خيلي عميق‌تر از آن است كه از بين برود و اين زخم از جاي ديگر سر باز خواهد كرد. موضوع اين جنبش يك موضوع سياسي و يا دعواي انتخاباتي نيست. اختلاف قومي هم نيست كه به سادگي فروكش كند بلكه مطالبه عدالت است از سوي انبوه محرومان. مردم انگلستان بيدار شده‌اند و قطعا حق خود را خواهند گرفت.

وي با ابراز تاسف شديد از قتل يكي معترضان به دست پليس انگلستان، وزارت خارجه را به تكاپوي بيشتر براي جلوگيري از تكرار اين جنايات دلخراش فراخواند و گفت: كشته اين حادثه يك جوان شرور نيست بلكه يك مرد مسن و صاحب چهار فرزند است. از آنجايي كه ما تكرار اين خشونت‌ها را پيش‌بيني مي‌كنيم، از وزارت خارجه مي‌خواهيم با مجمع عمومي سازمان ملل براي اعزام نيروهاي حافظ صلح و ديده‌بان حقوق بشر و استقرار آنها در لندن رايزني كند و آمادگي بسيج را براي اعزام اين نيروها اعلام مي‌كنيم.

رئيس سازمان بسيج مستضعفين در پايان با اشاره به پيش‌بيني حكيمانه و الهي امام خامنه‌اي (حفظه‌الله) در خصوص نفوذ پديده بيداري اسلامي به عمق اروپا تاكيد كرد: پيش‌بيني امام خامنه‌اي (حفظه الله) در مورد بيداري اروپا هم مانند پيش‌بيني امام خميني (ره) در مورد فروپاشي شوروي بسيار دقيق و واقع‌بينانه بود و امروز كه ايشان حركت مردمي در آمريكا را پيش‌بيني مي‌كنند بايد زنگ خطر براي آمريكايي‌ها هم به صدا درآمده باشد. احتمالا تاثير اين بيدار در كشورهاي تحت استعمار انگليس مثل كانادا و استراليا هم زياد است. جهان رو به آزادي است و هيچ قدرتي نمي‌تواند جلوي اين حركت بزرگ مردمي به سوي عبوديت خدا را بگيرد.

منبع: فارس، 20 مرداد 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.