شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

درگیری لفظی شدید مایلی‌كهن و فتح‌الله‌زاده روی آنتن زنده ورزش و مردم

 

حرمت‌هایی که از بین رفت

درگیری لفظی شدید مایلی‌كهن و فتح‌الله‌زاده روی آنتن زنده ورزش و مردم

خبرگزاری مهر , 21 مرداد 1390 ساعت 14:35

محمد مایلی‌کهن که برای ارائه توضیحاتی در مورد نتایج پرسپولیس روی خط  ارتباطی یک برنامه تلویزیونی حضور داشت با چرخشی در صحبت‌هایش به انتقاد از  سرپرست باشگاه استقلال پرداخت و جملاتی را نثار وی کرد که واکنش علی  ‌فتح‌الله‌زاده را به دنبال داشت.


آفتاب : محمد مایلی کهن صبح امروز جمعه به عنوان مدیر فنی تیم فوتبال پرسپولیس روی  خط برنامه ورزش و مردم آمد و با انتقاد از وضعیت فعلی پرسپولیس گفت: در  صورتیکه شرایط به همین منوال ادامه داشته باشد بنده از فردا عذرخواهی  می‌کنم و دیگر در این تیم حضور پیدا نخواهم کرد.

وی در مورد دلایل  اتخاذ این تصمیم گفت: آقای استیلی و کاشانی انسان‌های با حجب و حیایی هستند  و با برخی اتفاقات مماشات می‌کنند. وقتی مربی بدنساز ما در اردوی ترکیه  حضور نداشت و حالا هم یک خط‌در‌میان در تمرینات شرکت می‌کند چرا باید  مماشات کرد و حجب و حیا به خرج داد؟

مدیر فنی تیم فوتبال پرسپولیس  ادامه داد: ما نباید علائق فردی را به منافع گروهی ترجیح بدهیم. ما باید به  افرادی که به ورزشگاه می‌آیند احترام بگذاریم و منافع آنها را در نظر  بگیریم.

محمد مایلی‌کهن در مورد حبیب کاشانی نیز گفت: هنوز هم  می‌گویم که کاشانی یکی از بهترین مدیرانی هستند که بعد از انقلاب هدایت  باشگاه پرسپولیس را برعهده گرفته است. اما حجب و حیای ایشان هم زیادی است . وقتی مربی بدنساز اینطور رفتار می‌کند دیگر نباید مماشات کرد.

وی  سپس در مورد شکست پرسپولیس برابر شهرداری تبریز گفت: همه ناراحت هستند. من  هم ناراحتم. این هم به‌خاطر همان حجب و حیای زیادی است که ما مماشات  می‌کنیم. اصلاً در این مواقع مماشات معنایی ندارد. باید منافع فردی را  بگذاریم کنار. من به این تیم امیدوارم اما نه با این شرایطی که داریم  می‌رویم جلو.

مایلی‌کهن در پاسخ به این پرسش که چرا کاشانی حرف شما  را گوش نمی‌کند، گفت: ایشان هم حجب و حیای خودشان را دارد. ببینند آدمی که  بیشترین ساعات تلویزیونی در اختیارش است چطور به مدیرعامل باشگاه توهین  می‌کند. همین الان هم به صدا‌و‌‌سیما توهین کرده است.

مایلی‌کهن  روی سخنش را به انتقاد از علی دایی برگرداند و بدون آنکه نامی از وی ببرد  افزود: ما آمده‌ایم معنای خاصی در مورد اسطوره‌ها به کار برده‌ایم. اسطوره  یعنی چی؟ یعنی به یکی بگویند کوتوله، بگویند گالیور و مسخره. حالا یکی آمده  ادای او را در آورده تا مردم بخندند این اشکال دارد؟ چه اشکالی دارد؟ دلیل  عمده‌اش این است که شما بیشترین زمان را در اختیار ایشان قرار داده‌اید . ما که در این مملکت پشه کوره نبودیم.

سرمربی پیشین تیم ملی در  ادامه خاطر نشان کرد: نتایجی که تیم ملی با من گرفته بیاورید ببینید چند تا  بازیکن تحویل این مملکت دادم و چه نتایجی گرفتم. همین فرهاد مجیدی که آقای  فتح‌الله‌زاده می‌خواهد حرف‌هایش را ترجمه کند را من در 18 سالگی از تیم  امید بهمن آوردم تیم ملی و الان در 34 سالگی بهترین بازیکن لیگ برتر است.

مایلی‌کهن  که رفته‌رفته عصبانی‌تر می‌شد روی سخنش را کاملاً به سمت فتح‌الله‌زاده  برگرداند و گفت: آقای فتح‌الله‌زاده هنوز چیزی را که نشنیده مقابلش موضع  گرفته است. من مثل ایشان نیستم که هر روز بخواهم بیایم جلوی دوربین. برنامه  شوک یکسال درخواست داد تا با من مصاحبه کند من هم قبول کردم اما یک شیر و  پاک خورده‌ای آمد و با بالا و پایین کردن آن صحبت‌ها حرف‌هایم را منعکس  کرد. از آن روز به بعد آقای فتح‌الله‌زاده بدترین حرف‌ها را در مورد من زده  است.

وی ادامه داد: هی می‌گوید می‌خواهم شکایت کنم. اصلا کی رو  می‌ترسونید آقای فتح‌الله‌زاده. از نظر کسوت که اصلا قابل قیاس با من  نیستید. از نظر تحصیلات که قابل قیاس نیستید از نظر تجربیات مدیریتی قابل  قیاس نیستید. به‌خاطر یک نسبت فامیلی آمدید و سرپرست یک باشگاه شدید. آن  وقت راه‌به‌راه می‌گوید مایلی‌کهن باید استغفار کند. به مشاور حقوقی باشگاه  پرسپولیس می‌گویید خودتی. بابا ادبیاتتون رو درست کنید. اگر هم کسی قرار  است شکایت کند آن من هستم.

مایلی‌کهن که لحنش تندتر شده بود ادامه  داد: هر وقت فتح‌الله‌زاده می‌آید در یک برنامه می‌گوید باشگاه می‌گوید،  پول نداریم و من از چک خودم به بازیکنان می‌دهم. شما که از در بیرونتان  می‌کنند از پنجره می‌آیید، اگر پول ندارید بگذارید بروید.

مایلی‌کهن  در پاسخ به بهرام شفیع مجری برنامه که خواست اجازه بدهد تا سرپرست باشگاه  استقلال هم حرف‌هایش را بزند گفت: ایشان صحبت‌هایشان را تا دلتان بخواهد  انجام داده‌اند. ایشان آمدند وقتی که مجیدی و حجازی صحبت‌های من را تایید  کردند ترجمه کردند. شما کجای ورزش بودید که حال به ما اهانت می‌کنید. چرا  حد خودتان را نمی‌دانید.

در این لحظه فتح‌الله‌زاده به شفیع گفت: ایشان کم‌آورده است که نمی‌گذارد ما حرف بزنیم.

مایلی  کهن گفت: کجا کم آورده‌ام. هم استقلالی‌ها و هم پرسپولیسی‌ها به دنبال  فوتبال با شرافت هستند. این توهین‌هایی هم که می‌شود به‌خاطر اتفاقاتی است  که شما به وجود می‌آورید. حالا بگذارید این برنامه شوک پخش شود حتما شما  سهیم بوده‌اید در آن ماجرا.

فتح‌الله‌زاده در این بخش خطاب به  مایلی‌کهن گفت: مگر شما از کجا به ورزش آمده‌اید. من اگر به خاطر فامیلی  آمدم به‌خاطر نسبت خوبی آمدم. من 6 قهرمانی برای این تیم آورده‌ام  - مایلی‌کهن بین حرف‌هایش پرید و گفت: شما 60 تا بیاورد - فتح‌الله‌زاده : اجازه بدهید ما حرف بزنیم. شما که نمی‌گذارید ما حرف‌مان را بزنیم.

مایلی‌کهن : بنده از زمین‌های خاکی آمدم. من تحصیلاتم ورزشی است. شما به قدر کافی صحبت  کردید و فحش دادید و هی ماه رمضان را بهانه می‌کنید و توهین می‌کنید.

فتح‌الله‌زاده: این کم آورده است و نمی‌گذارد ما حرف بزنیم.

مایلی‌کهن: من کم آوردم

فتح‌الله‌زاده : ایشان که از مادرشان بازیکن به دنیا نیامدند. من آمدم ولی مدیر توانایی  بودم و چند قهرمانی برای این باشگاه آورده‌ام. سوال من این است همین مدیری  که شما می‌گویید بهترین است از کجا آمده است من که سابقه‌ام بیشتر است . مردم را گول نزن آقای مایلی‌کهن تو فکر می‌کنی هر وقت بخواهی می‌توانی هر  چیزی بگویی و به‌خاطر اینکه بگویی متدین هستید به همه توهین کنید.

مایلی‌کهن: کی گفته من متدین هستم.

فتح‌‌الله‌زاده : حرف من را قطع نکن. یه خورده ادب داشته باش و حرف را قطع نکن. حرفت را زدی  من گوش کردم. شما تهمت زدید که پول گرفته یک بازیکن در فینال جام حذفی.

مایلی  کهن: هنوز که این برنامه پخش نشده شما چطور اظهار‌نظر می‌کنید. اگر شب‌ها  نمی‌خوابید بروید. چرا از در بیرونت می‌کنند از پنجره می‌آیی.

فتح‌الله‌زاده‌: به تو ربطی ندارد

مایلی‌کهن: تو نه شما

فتح‌الله‌زاده: تو... تو.... تو

شفیع: آقایان زشت است این حرف‌ها.

مایلی‌کهن : اصلاً شما بلد نیستی حرف بزنی. فرهاد مجیدی حرف می‌زند شما ترجمه‌اش  می‌کنی. شماها عاملی شدید که مردم به همدیگر اهانت کنند.

فتح‌الله‌زاده  در ادامه که وقت بیشتری پیدا کرد اظهار نظرش را اینگونه ادامه داد: ایشان  گفتند که جام حذفی اینطور شده من هم گفتم از آدمی که متدین است بعید است که  اینگونه اظهار نظر کند. تحصیلات من از تو بیشتر است سابقه ورزشی‌ام از تو  بیشتر است. دو سال آمده توی پرسپولیس بازی کرده می‌خواهد یقه همه را  بگیرید. اینطور که نمی شود بازی کرد. احترام بگذار مرد حسابی. یک مسلمان که  تهمت نمی زند. باید می‌رفت کمیته انضباطی و مدرکش را نشان می‌داد. یا  مصاحبه می کرد و حرف‌هایش را تکذیب می‌کرد. این حرف‌ها درست نیست. ما باید  مودبانه صحبت می کنیم و حرمت‌ها را نگه داریم. زشت است این حرف‌ها.

سرپرست  باشگاه استقلال در شرایطی این حرف‌ها را به زبان آورد که برنامه ورزش و  مردم به پایان رسید و به دلیل پخش شدن تیتراژ پایانی برنامه دو طرف اجازه  بحث بیشتر پیدا نکردند. متاسفانه لفظ توهین آمیز طرفین باعث شد حرمت‌های  زیادی از بین برود و چهره فوتبال بیشتر از قبل در نزد اذهان عمومی خدشه‌دار  شود.


آدرس مطلب: http://aftabnews.ir/vdcaiun6a49nee1.k5k4.html

آفتاب

  http://aftabnews.ir

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.