شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

فوتباليستها در قهوه خانه ها پلاس هستند

 

 

 

فوتباليستها در قهوه خانه ها پلاس هستند

اميرحسين آيت اللهي با حضور در خبرگزاري پانا در خصوص مشکلات شنا ، بلاتکليفي چندين ماهه ورزش ، وزير ورزش و جوانان و مشکلاتي که فوتبال براي ساير رشته ها ايجاد کرده است با گروه ورزشي پانا به گفتگو پرداختدر فوتبال بي آبروترين نتايج را کسب مي کنيم
بحث اصلي ورزش پول نيست چون پول مشکل را حل نمي کند. فوتبال ما بيشترين پول را مي گيرد ولي کمترين نتيجه را کسب مي کند. در فوتبال بي آبروترين نتايج را کسب مي کنيم. ما عرضه اين را نداريم که يک نامه را به دست سرپرست تيم ملي فوتبال اميد برسانيم. پس از آن صدا و سيماي مملکت مي آيد، ميليون ها بيننده را در يک شب جلوي تلويزيون مي نشاند که بفهميم مقصر دعوا چه کسي بوده است. حالا تقصير هرکس که باشد، فرقي نمي کند، يک نسل فوتبال از بين رفت.
 به خاطر برد يک بر صفر مالديو سوت مي زنيم
400 ميليارد تومان در ليگ برتر هزينه مي کنند ولي بازده آن چيست؟ تيم نوجوانان، جوانان ، اميد و بزرگسالان همگي از مسابقات مختلف حذف شدند. با کارلوس کرش 15 ميليارد توماني و هواپيماي "چارتر فرست کلاس" به مالديو سفر مي کنيم و اين تيم را يک بر صفر شکست مي دهيم. پس از آن به خاطر اين برد سوت هم مي زنيم. يادمان رفته اين همان مالديوي است که به آن 17 گل مي زديم. آقاي کارلوس کرش 15 ميليارد توماني به ايران مي آيد، پس از آن در برنامه نود نظر سنجي مي گذارند که آيا با کارلوس کرش به جام جهاني صعود خواهيم کرد يا خير؟ معني اين نظرسنجي اين است که آيا تيم پنجم آسيا خواهيم شد يا خير زيرا 5 تيم از آسيا به جام جهاني مي روند . پول مشکل ما نيست. استيل آذين سال گذشته ميلياردها تومان هزينه کرد و سقوط کرد ولي تيمي هم داشتيم که هزينه زيادي نکرده بود و با مديريت خوبي که داشت نتايج خوب و قابل قبولي کسب کرد

 ما يک کت و شلوار ميلياردي به نام کرش آورده ايم و آن را تن يک انسان در حال مرگ کرده ايم
در فوتبال هيچ کس، کارش معلوم نيست. بايد اول تکليف فوتبال ما روشن شود. فرض کنيم که به جام جهاني صعود کرديم. آيا برنده خواهيم شد؟ براي 3 سال به من 15 ميليارد تومان بدهيد. به شما 10 مدال طلاي بازي هاي آسيايي را تحويل خواهم داد. 15 ميليارد تومان را به يک مربي بدهيد که بخورد و برود؟ که چي اتفاقي رخ بدهد؟ نمي توانيد آيت الهي را با يک کت و شلوار 20 ميليون توماني در مراسم انتخاب ملکه زيبايي شرکت بدهيد. صرفا براي اينکه يک کت و شلوار قشنگ به تن من است دليل نمي شود که در مراسم انتخاب ملکه زيبايي شرکت کنم. اين کت و شلوار در تن من گريه مي کند. شما يک کت و شلوار به اسم کارلوس کرش را آورده ايد و آن را تن آدمي که در حال مرگ است، کرده ايد.

سالي 30 ميليارد خرج استقلال و پرسپوليس مي کنند، اين پول ها کجا مي رود؟
در فوتبال ايران نه باشگاه نه ليگ و نه آکادمي داريم. فردي را براي دو سال به عنوان سرپرست انتخاب مي کنيم. همين آقا هيات مديره هم ندارد. چه کسي جوابگوي پرسپوليس و استقلال است؟ فردا صبح قرار است استقلال و پرسپوليس را به بخش واگذار کنند. بر فرض محال قرار است که من آن را بخرم. قرار است چه چيزي را به من تحويل بدهند؟ اين پول هايي که خرج استقلال و پرسپوليس کرده ايد کجا رفته است؟ سالي 20، 30 ميليارد تومان خرج اين دو تيم مي کنيد. اين پول ها کجا رفته است؟ آيا مربي ساختيد؟ آيا بازيکني ساختيد؟ آکادمي ساختيد؟ چه چيزي داريد؟ پول هاي مملکت کجا رفت؟ نسلي را آورديم که اصلا جنبه اين کار را نداشت. آن نسل را هم از بين برديم.
 


بازيکني در فوتبال بلد نيست بگويد ميليارد مي گويد مين يارد!

فوتباليست ما سالي يک ميليارد تومان پول مي گيرد. اگر يک ميليارد را به اسکناس صدتوماني تقسيم کنيد ، 10 ميليون قطعه مي شود. اگر فوتباليستي بخواهد اين تعداد را شمارش کند، قرارداد يک سالش تمام مي شود. يعني فقط پول ها را در اتاق قرار بدهيد و به وي بگوييد وقتي شمارش کردي به زمين بازي بيا. تا بخواهد شمارش کند قراردادش تمام مي شود و بايد قراردادي جديدي را امضا کند. با بازيکن فوتبالي قرارداد بسته اند که بلد نيست بگويد ميليارد، مي گويد مين يارد! مگر فوتباليست چه کاري انجام ميدهد؟روزي 2 ساعت تمرين مي کند. در تمام رسانه ها مي گويند بخش فوتبال و بخش منهاي فوتبال. يعني از 52 رشته يک رشته در يک سو و مابقي در طرف ديگر.

 فدراسيون شنا هم يک پنجاه ودوم وزش است .هرچه قدر که دوست داشتيد به اندازه يک پنجاه و دوم به شما جواب مي دهم.

 

بودجه ما يک هزارم بودجه فوتبال است
در ليگ فوتبال 400ميليارد تومان هزينه مي شود .يک هزارم اين مبلغ بودجه ماست .جالب اين جاست که در زمان بازي هاي آسيايي و کسب مدال يقه ما را مي چسبند !

 فوتباليست ها در فرست کلاس و ورزشکاران ديگر در صندلي هاي معمولي مي نشينند
با نام ايران دو گروه ورزشي با هم به مسابقات بيرون مرزي مي روند. ورزشکار ما با دومتر قد بايد در صندلي معمولي هواپيما بنشيند، ولي فوتباليست در قسمت فرست کلاس هواپيما است. هر دو گروه قرار است در يک تورنمنت شرکت کنند. بعد همان فوتباليست تدارکات دارد و دستانش در جيب هايش است ولي  ورزشکار ما بايد 11ساعت در فرودگاه معطل شود تا يک نفر به دنبالش بيايد.
                                                 فوتباليست هاي ما در قهوه خانه ها پلاس هستند
براي انتخابات هيات رييسه شنا به قطر سفر مي کردم. فوتباليست ها هم در همان پرواز حضور داشتند و شورش را در آورده بودند. من اگر رييس فدراسيون فوتبال بودم تمام آن ها را از فوتبال بيرون مي کردم .تمام ژنرال ها و سلطان ها را صادر مي کردم به کشورهاي ديگر که به فوتباليست هاي ما که يک ميليون دلار مي دهند. آن ها بايد بروند در ليگ افغانستان بازي کنند. چرا همه آنها از امارات ديپورت شدند؟ مگر دوبي کنار گوششان نيست ؟ چرا به آنجا نمي روند؟ وين روني مي گويد من تا به حال ساعت 9 شب منچستر را نديده ام ولي فوتباليست هاي ما هميشه در قهوه خانه ها پلاس هستند. بازيکن تا حدي قليان کشيده که سبيل هايش زرد شده است. بازي پرسپوليس و استيل آذين فصل پيش را به ياد آوريد. خدا وکيلي آن قيافه است که سوشا مکاني دارد؟ واقعا آن قيافه است ؟ بر روي سرهايشان صليب کشيده اند. حالا برويد و  باز هم به آنها 500 ميليون تومان پول بدهيد. 

 

http://www.navad.net/Newsprint.aspx?NewsID=27242

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.