شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۵ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

استخراج اورانيوم نيازي به خشك‌كردن درياچه ندارد

فارس

كرمي راد در گفت‌وگو با فارس:


سخنان ضدانقلاب "احمقانه" است/ خبرگزاری فارس: عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت:اگر ايران قصد استخراج اورانيوم از كف درياچه اروميه را داشت، نيازي به خشك كردن اين درياچه نبود و همانطور كه مي‌توان نفت را از كف دريا استخراج كرد، استخراج اورانيوم نيز با وجود آب داشتن درياچه ممكن بود لذا مشخص است كه اين شايعات و سخنان واقعا بي اساس و احمقانه است.


 


محمد كرمي‌راد عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، اظهار داشت: به نظر مي‌رسد مسائل و موضوعاتي كه در خصوص درياچه اروميه اتفاق مي‌افتد، بي‌ارتباط با برخورد سپاه با گروهك پژاك نباشد لذا مردم اروميه بايد مواظب باشند تا در دامي كه ضد انقلاب گسترده است، گرفتار نشوند چرا كه آنها قصد بهره‌برداري از اين مسائل را دارند.

وي افزود: ضد انقلاب و بيگانگان با سوء‌استفاده از يك مسئله ملي و داخلي قصد بحران آفريني در كشور را دارند و مي‌خواهند اين درياچه را قرباني مطامع خود كه همان ايجاد چالش امنيتي در كشور است، كنند.

اين نماينده مجلس در ادامه تصريح كرد: اتفاقاتي كه در روزهاي اخير در اروميه رخ مي دهد بسيار مهم است و بايد با هوشياري با آن برخورد كرد چرا كه مي‌بينيم دست بيگانگان از آستين اين قضايا بيرون مي‌آيد.

كرمي‌راد با اشاره به شايعه‌هاي بي‌اساس بيگانگان مبني بر استخراج اورانيوم از كف درياچه اروميه تاكيد كرد: اين ادعاهاي بي‌اساس به دليل اينكه اكنون ايران در آستانه مذاكرات جديد در خصوص مسائل هسته‌اي كشور است، ‌مطرح مي‌شود و با اين شايعات قصد دارند، مذاكرات را حاشيه‌دار كرده و با ارائه گزارشات متناقض ابهام و ترديد ايجاد كنند.

وي اضافه كرد: اين شايعه يكي از سناريو‌هايي است كه لازم است تمام نمايندگان اروميه در مجلس و تمام مردم آذربايجان غربي و سياسيون اين استان متوجه آن باشند و اجازه ندهند دشمنان كشور از اين موضوع سوء استفاده كنند.

اين عضو كميسيون امنيت ملي مجلس كاهش ميزان آب به دليل خشكسالي سال‌هاي گذشته را دليل خشك شدن درياچه اروميه دانست و تاكيد كرد: طبيعي است كه آب درياچه به دليل خشكسالي‌هاي مدام اين سال‌ها كاهش يابد لذا نمايندگان و مردم نبايد اجازه بهره‌برداري‌هاي سياسي و ايجاد بحران در كشور را به بيگانگان و عوامل ضد انقلاب دهند.

كرمي راد در پايان تاكيد كرد: اگر ايران قصد استخراج اورانيوم از كف درياچه اروميه را داشت، نيازي به خشك كردن اين درياچه نبود و همانطور كه مي‌توان نفت را از كف دريا استخراج كرد، استخراج اورانيوم نيز با وجود آب داشتن درياچه ممكن بود لذا مشخص است كه اين شايعات و سخنان واقعا بي اساس و احمقانه است.

منبع: فارس، 13 شهریور 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.