شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ -  ۳ اوت ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

مصلحی: تلاش براى القاء فصل الخطاب نبودن ولایت فقیه

خبر آن لاین

ناگفته​های مصلحی از جریان انحرافی در اجلاس خبرگان

وزیر اطلاعات در اجلاس خبرگان، از ائتلافات علنى و عمدتاً مخفى جریان فتنه با جریان انحرافى خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، براساس آنچه از سوی دبیرخانه مجلس خبرگان منتشر شده حجت‌الاسلام والمسلمین مصلحی در این نشست برای نخستین بار به اظهار نظر درباره جریان انحرافی پرداخته است. جریانی که به گفته وی به دنبال به دست گرفتن کرسى ریاست جمهورى و کرسی‏هاى مجلس شوراى اسلامى هستند و آن را تنها راه تغییر نظام میدانند.


محور مهم سخنان وزیر اطلاعات درباره انتخابات بود تا وی از ارتباط جریان فتنه و جریان انحرافی رونمایی کند و از تلاش هایی که برای جذب آرا مردم در انتخابات صورت گرفته سخن بگوید.


اتتلاف علنی و مخفی جریان انحرافی و فتنه
وزیر اطلاعات با اشاره به « ائتلافات علنى» و عمدتاً مخفى جریان فتنه با جریان انحرافى براى مقابله با خط اصلى نظام و انقلاب اسلامی، تحلیل این ارتباط را از پیچیده‏ترین مسائلى دانست که نظام با آن‏ها روبروست.

وی گفت: البته وزارت اطلاعات از سطح بالاى هوشیارى برخوردار است و نخواهد گذاشت این جریانات، انتخابات 12 اسفند (انتخابات مجلس شوراى اسلامى) را به انحراف بکشانند.


تقابل با ولایت فقیه از سوی جریان انحرافی
مصلحی گفت: جریان فتنه و جریانات انحرافى هر دو با ویژگیهاى مشترکى در راستاى تقابل جدى با نظام و ولایت فقیه تحرکاتى را دارند. ویژگیهای که او آنها را «تلاش براى القاء فصل الخطاب نبودن ولایت فقیه و تقسیم بندى فرامین رهبرى به حکومتى و غیر حکومتى» برشمرد.


تحولات منطقه خاورمیانه که از رسوی رئیس دفتر رئیس جمهور بیداری انسانی خوانده میشود محور دیگری بود که وزیر اطلاعات آن را « رویکرد منفعلانه» این جریانات نسبت به مسأله بیدارى اسلامى دانست. مصلحى افزود: از نگاه این جریان‌ها، به دست گرفتن کرسى ریاست جمهورى و کرسی هاى مجلس شوراى اسلامى؛ تنها راه تغییر نظام است.


وی با اشاره به اینکه مدتى است که با روش‌هاى گوناگون جذب مردم در حال شکل‏گیرى است، این روشها را شامل «بزرگ نمایى مشکلات مردم، ایجاد هراس در بین توده هاى مردم، اتخاذ سیاست تساهل و تسامح، علاقه‏ مندى جدى در خصوص رابطه با آمریکا» دانست.


جذب اصلاحطلبان و لایههای مختلف نخبگان
به گفته مصلحی، این جریان‌ها میکوشند تا با گفتمان اصلاحطلبانه، تمامى نیروهاى نظام را به گونه​​اى جذب نمایند.


وزیر اطلاعات تصریح کرد: این گروه‌ها در حال شکل دادن لایه‌هاى مختلف براى جذب نخبگان هستند. از برنامه‏هاى این جریانات، مقابله با سیاستهاى مقام معظم رهبرى، تأکید بر ملىگرایى افراطى، تأکید بر شبه مدرنیسم، تأکید بر ناکارآمد بودن اسلام و تأکید بر ناکارآمدى روحانیت است.


 مصلحی همچنین احساس بىقدرتى و عجز افراد بر تأثیرگذارى در تصمیمات، احساس بىمعنایى سیاسى، ایجاد حسن بىاعتمادى به حاکمیت، بهره‏گیرى از مواضع دوپهلو و لغزنده و اتخاذ گرایشات غربى را از دیگر برنامه‌های این جریان‌ها براى تأثیر گذارى بر نخبگان برشمرد.


 اهداف بلند مدت و کوتاه مدت
وزیر اطلاعات در ادامه سخنان خویش به موضوع تغییر نسل و شکل گیری نسلی که از نظر زمانی با اهداف انقلاب فاصله دارد، پرداخت و افزود: این گروه‌ها با سوء استفاده از بی
اطلاعی نسل جدید از مسائل انقلاب به تهی کردن ذهن نسل جدید از اندیشه‌های حضرت امام و مقام معظم رهبری در بین این نسل می پردازند.


وی به پروژه القاء حواسپرتی جمعی از سوی این جریانات اشاره کرد و از اهداف کوتاه مدت و بلند مدت این قضایا خبر داد. مصلحی همچنین از تاکتیک مظلوم نمایی جریان اصلاحات پرده برداشت و از فریب برخی از افراد خودی در این مسأله ابراز تأسف کرد.  وی تبیین انحرافی از ولایت فقیه که آنرا دچار نسبیتگرایی کرده را از دیگر برنامههای این گروه‌ها دانست.


وزیر اطلاعات، در ادامه به تدابیری که برای برگزاری سالم انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی باید اتخاذ کرد، پرداخت.


مصلحی در ابتدای سخنان خود به استراتژیهای مقابله با جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمنان در رویایى با نظام، دو استراتژى را دنبال می‏کنند که استراتژى اول خودش دو شاخه دارد؛ تهاجم به ارزش‌ها هویت دینى و فرهنگ اسلامى و تحریم‏هاى اقتصادى و سیاسى.


وی همچنین مبارزه با نظام که با استفاده از ابزارهاى نرم و سخت صورت میگیرد، را استراتژی دوم دشمن در جهت مبارزه با نظام برشمرد. وزیر اطلاعات با تأکید بر نقش وزارت اطلاعات در حراست و حفاظت از دستاوردهاى نظام، از جنگ سخت اطلاعاتى نظام با دشمنان خبر داد.


اظهارات رهبر انقلاب در نماز عید سعید فطر درباره اینکه انتخابات نباید به چالشی برای نظام تبدیل شود، دیگر موضوعی بود که مصلحی هم بدان اشاره کرد.


وى با انتقاد از برخى اظهار نظرهاى کارشناسانه که به گفته وی «در بعضى موارد حتى موجب از بین رفتن تلاش‌هاى صورت گرفته می شود» خواستار این شد که مسئولین این نکات امنیتى را در سخنان و مصاحبه‌هاى خود رعایت کنند.


 اظهارات منتشر شده وزیر اطلاعات آن هم به صورت کلی، به خوبی نشان میدهد از این پس باید شاهد دور جدید از تحرکات


مطالب مرتبط


·                                 انتشار اظهارات سخنگوی دراویش درباره جریان انحرافی و کروبی در جهان نیوز


·                                 الهام: جریان انحرافی، جنگ را به خانه می کشاند و زمینه توسعه کشور را از دولتمردان سلب میکند


·                                 داوود احمدینژاد: جریان انحرافی همان کاهنان معبد آمون هستند


·                                 افشای گام بعدی جریان انحرافی توسط کیهان: می خواهند رابطه با آمریکا را مطرح کنند


·                                 باهنر: باید ارتباطات گروه انحرافی و سران فتنه روشن شود/اصلاح‌طلبی تفکری نیست که بمیرد


·                                 دعا و مناجات جنجالی و عجیب جوانفکر برای جریان انحرافی


·                                 نوباوه: رایحه خوش خدمت گرفتار جریان انحرافی شد/خبر ارتباط مشایی با جبهه پایداری توطئه است

منبع: خبرآنلاین، 15 شهریور 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
خبر آن لاین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.