شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

وضعيت اسفناک فوتباليست‌هاي آواره ايراني در دوبي!

وضعيت اسفناک  فوتباليست‌هاي آواره ايراني در دوبي!

 

درست  فرداي برنامه نود يكي از اهالي فوتبال و شناخته شده اين رشته در امارات كه  قبلا مدير برنامه علي كريمي هم بوده با سردار عزيزمحمدي تماس گرفت و پرده  از نوع جديدي از دلالي با كشاندن بازيكنان برداشت.

دانيال كه هفت، هشت سالي است در دوبي به فعاليت‌هاي مربيگري بدنسازي و  مدلينگ مي‌پردازد، وقتي با چند جوان ورزشكار و درمانده ايراني روبه‌رو شد،  از سر دلسوزي پاي صحبت‌هاي آنها نشست و وقتي از اصل ماجرا با خبر شد، جلالي  را به عنوان يكي از اهالي فوتبالي و ايراني وارد ماجرا كرد.

دانيال در مورد اين چند جوان ورزشكار ايراني اينچنين توضيح مي‌دهد : «ناراحتي و وضعيت اسفناك اين چند جوان ورزشكار ايراني باعث شد تا پاي  صحبت‌هاي آنها بنشينم. وقتي برايم از بدبختي‌ها و گرفتاري‌هايشان گفتند،  فهميدم كه حسابي سرشان كلاه رفته. يكي از اين بچه‌ها كه اهل كرمانشاه است،  حدود 11 ميليون تومان خرج كرده و بقيه هم چهار، پنج هزار دلار پول  داده‌اند. من خودم با فوتباليست‌هاي مشهوري مثل محسن بنگر دوست هستم و  مي‌دانم كه در فوتبال امارات چه مي‌گذرد

صحبت‌هاي دانيال در مورد وضعيت فوتباليست‌هاي آواره ايراني در دوبي  بسيار تاسف‌بار است: «چون ابوالفضل جلالي يك چهره فوتبالي شناخته شده در  دوبي است، او را در جريان اين موضوع و آوارگي اين جوان‌هاي فوتباليست قرار  دادم و جلالي هم كلي وقت گذاشت و براي بچه‌ها دست اين دلال‌ها را رو كرد . آنطور كه اين بچه‌ها براي ما تعريف مي‌كردند، هر كدام از آنها با پرداخت  مبالغي به اين آقايان به دوبي رسيده‌اند و جالب اينكه در اينجا هم آقايان  از دو تا پنج هزار دلار از اين بچه‌ها پول خواسته‌اند تا آنها را براي تست  معرفي كنند. حتما اگر قرار باشد اينجا مسي هم از كسي تست بگيرد، چنين  پول‌هايي پرداخت نمي‌شود. پدر يكي از اين بچه‌ها سرايدار مدرسه است و وقتي  اين صحبت‌ها را شنيدم جگرم سوخت»

جلالي: ماجرا را به عزيزمحمدي گفتم
ابوالفضل جلالي را همه به عنوان يك چهره فوتبالي در دوبي مي‌شناسند. جلالي  كه مدتي عضو كادر فني تيم ملي بود، زماني را به روزنامه‌نگاري پرداخت و  البته در يك برهه خاص هم به عنوان مشاور و مدير برنامه‌هاي علي كريمي  فعاليت كرد. بدون شك شنيدن صحبت‌هاي جلالي براي اين بازيكنان جوان و  مالباخته آنقدر شنيدني بود كه آنها متوجه اشتباهاتشان شوند. جلالي در مورد  اين پرونده به گل گفت: «متاسفانه افتضاح فوتبال ايران به دوبي هم كشيده شده  است. براي چندمين بار با يك مشت بچه فوتباليست فقير و مالباخته روبه‌رو  شدم كه گول يكسري دلال را خورده‌اند. به محض اينكه با بچه‌ها صحبت كردم، به  سردار عزيزمحمدي زنگ زدم و حتي شماره ايشان را به بچه‌ها دادم تا به محض  بازگشت به ايران با خود سردار در مورد اين مسايل صحبت كنند.

چند وقت پيش چند بازيكن جوان را ديدم كه اهل شيراز بودند و به خاطر  فوتبال به دوبي آمده بودند. پس از آن هم چند جوان شمالي با همين وضعيت به  من مراجعه كردند و حالا هم كه اين بچه‌ها را ديده‌ام. آقايان دلال دو، سه  هزار دلار از اين بچه‌ها گرفته‌اند و به آنها اعلام كرده‌اند كه بايد دو،  سه هزار دلار ديگر بابت تست دادن پرداخت كنند

جلالي كه از سر دلسوزي به اين فوتباليست‌هاي جوان رسيدگي مي‌كند، هرگز  باورش نمي‌شد كه دلال ايراني به هموطنانش پيشنهادهاي عجيب و غريب داده  باشد:«وقتي ديدم اين بچه‌ها مشكل جا دارند، آنها را از هتلشان به يك  مسافرخانه بردم و تا توانستيم نصيحتشان كردم. ولي نكته عجيب اين است كه  آقايان دلال بعد از سه روز الافي به بچه‌ها پيشنهاد نوشيدني‌هاي غيرمجاز را  داده‌اند تا به قول خودشان شب‌ها را كيف كنند. باز خدا پدر اين بچه‌ها را  بيامرزد كه از روي پاكي و روح ورزشكاري چنين كارهايي نكردند چون در اينجا  (دوبي) هيچ چيز ضمانتي ندارد و معلوم نيست جوان‌هاي مردم بعد از رفتن به  مراكز فساد سر از كجا در بياورند

شنيدن يك اسم و يك شخص خاص از دلالي كه بعضي‌ از اين بازيكنان جوان به  او مراجعه كرده‌اند نكته كليدي اين ماجرا است.در حالي كه نامي شبيه «م» به  عنوان دلال اصلي برده مي‌شود،‌مي‌شنويم كه جناب دلال در تهران دفتر مسافرتي  دارد و حتي مسافراني را به سفر حج مي‌برد! جلالي هم كه درست به همين  اندازه از دلال موردنظر شناخت دارد، ادامه مي‌دهد:«به جوان‌هاي ورزشكار  ايراني بگوييد كه اگر امثال علي كريمي،‌ مبعلي و يا كاظميان به دوبي  رسيدند، فقط به دليل شهرت و توانايي‌هاي فني‌شان بود و همه اين بازيكنان را  خود باشگاه‌ها انتخاب كردند.

در دوبي و باشگاه‌هاي عربي هيچ كس از كسي تست نمي‌گيرد و لطفا گول اين  صحبت‌ها را نخوريد. حتما جالب است كه بدانيد يكي از اين جوان‌ها در تيم ملي  دانشجويان هم بازي كرده و بعد از اين همه دويدن گول آقايان دلال را خورده  است. الان كه ساعت حدود 18 است، بچه‌ها به سراغ دلال موردنظر رفته‌اند و  مي‌خواهند حق‌شان را بگيرند. هر چند كه بعيد است آنها به پول‌شان برسند ولي  اميدوارم كه حداقل بتوانند پاسپورت و بليت برگشتشان را بگيرند و از اين  سرابي كه در آن گير كرده‌اند به كشور خودشان بازگردند

ملاقات مالباخته‌ها و دلال‌ها به كجا انجاميد؟
جلسه فوتباليست‌هاي جوان ايراني با دلال موردنظر ديشب برگزار شد و  فوتباليست‌هاي مالباخته در شرايطي پا به اين جلسه گذاشتند كه مي‌دانستند پس  گرفتن پاسپورت و پولشان كار خيلي سختي است. جناب دلال كه هر بار پاي  واسطه‌هاي ايراني و حتي عرب را به ميان مي‌كشيد،‌همه تلاشش را كرد تا  واسطه‌هاي بيشتري را براي فرار از اين قضيه به ميان بكشد.
فوتباليست‌هاي جوان ايراني ديشب به هر ترتيبي بود، توانستند قرار ملاقاتي  را با دلال موردنظر بگذارند و رو در رو با او مذاكره كنند ولي از آنجايي كه  جلسه آنها با جناب دلال خيلي طولاني شد، ما هم مثل همين فوتباليست‌هاي  جوان با علامت بزرگي در مورد وضعيت آنها و سرنوشتشان روبه‌رو مي‌شويم و  اميدواريم كه پروسه مبارزه با ناپاكي‌هاي فوتبال ايران و خيانت به جوانان  ورزشكار ايراني هر چه زودتر به سرانجام برسد.

روزنامه گل

http://www.navad.net/Newsprint.aspx?NewsID=28672

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.