شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حاصل عجیب یک برکناری پرحاشیه در ورزش ایران؛

حاصل عجیب یک برکناری پرحاشیه در ورزش ایران؛

آیا پرونده تخلفات رئیس معزول شنا رونمایی می‌شود؟

گروه ورزش  - پس  از برکناری رئیس فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو از سوی محمد عباسی و انتصاب  سرپرست جدید این فدراسیون حواشی بسیاری در این حوزه به وجود آمد،در نخستین  واکنش امیر حسین آیت اللهی رئیس ومعزول فدراسیون شنا علیه مدیران وزارت  ورزش  مصاحبه‌ تندی با یکی از خبرگزاری‌های ورزشی انجام داد که در آن،  انتقادهای تندی علیه برخی مدیران ورزش مطرح شد.

در عين حال، سخنان تند آیت اللهی با واکنش  نامناسب روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان رو به رو شد به گونه‌ای که  بسیاری از منتقدان حوزه مدیریت این اتفاق را نخستین گاف مدیریتی وزارت ورزش  و جوانان توصیف کردند.

روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان پس از انتقادات تند آیت اللهی با انتشار  خبری روی خروجی سایت رسمی این وزارتخانه اعلام کردند نهادهای امنیتی  خواستار برکناری رئیس برکنار شده فدراسیون شنا ريال شیرجه و واترپلو شدند؛  از همین رو بهتر است رسانه‌های ورزشی از انتشار سخنان آیت اللهی خودداری  کنند!

اين اطلاعيه نيز با واکنش عجیب و ناباورانه آیت اللهی رو به رو شد چون وی  طی نامه‌ای خطاب به فدراسیون جهانی شنا، شیرجه و واترپلو اعلام کرد برکناری  وی براساس اصول و قواعد حرفه‌ای صورت نگرفته از این رو فدراسیون جهانی  باید فعالیت‌های ایران در این حوزه را به حالت تعلیق دربیاورد.

جوسازی رئیس معزول با حساسیت فدراسیون  جهانی رو به رو شد، به گونه‌ای که رئیس فدراسیون جهانی طی نامه‌ای به رئیس  کمیته ملی المپیک اعلام کرد چنانچه ادعای آیت اللهی درست باشد، این  فدراسیون می‌تواند ایران را با جریمه‌های مالی و تعلیق فعالیت‌ها روبرو  سازد.

تهدید فدراسیون جهانی شنا، شیرجه و  واترپلو با واکنش سریع مدیران وزارت ورزش رو به رو شد تا آنها در دفاع از  تصمیم خود اعلام کنند برکناری رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو ایران بر  اساس مفاد اساسنامه در حیطه اختیارات وزیر ورزش و جوانان است و هیچ تخلفی  در این ماجرا صورت نپذیرفته است.

بروز چنین مسائلی به قدری برای اهالی ورزش  ناباورانه بود که کمتر کسی می‌توانست باور کند فردی که تا دیروز مدعی  پایبندی به اصول اخلاقی  است، به‌دنبال از دست دادن کرسی مدیریتی خود، این  گونه فضاسازی و برای تعلیق فعالیت‌های ورزشی حوزه خود اقدام به نامه نگاری  کند تا به این شکل از مدیران ورزات ورزش انتقام بگيرد.

رفتار آیت اللهی در این برهه نشان می‌دهد  ورود مدیران ناکارآمد به عرصه ورزش چه تبعات سنگینی برای ورزش ایران خواهد  داشت از سوی دیگر تصمیمات کارشناسی نشده مدیران ورزش نيز می‌تواند جایگاه  ورزش ایران را در حوزه‌های بین الملل به چالش بکشد.

اگر مدیران وزارت ورزش و جوانان در زمان  برکناری رئیس حاشیه ساز فدراسیون شنا تدابیر لازم را در نظر مي‌گرفتند و او  را بر اساس مفاد قانونی از کار برکنار می‌کردند، وی نمی‌توانست اینگونه  جوسازی کند و با پیش کشیدن مسائل حاشیه‌ای، ورزش ایران را در آستانه  بازی‌های الپیک 2012  با مشکل روبرو کند. هرچند آیت اللهی با این رفتار  شاید چند روز سوژه برخی محافل خبری شود اما این اتفاق می‌تواند درس خوبی  برای آقای وزیر و معاونینش باشد که زمینه را برای ورود چنین افرادی به عرصه  ورزش مهیا نکنند.

همچنين، درخواست آیت اللهی برای به تعلیق  درآوردن فعالیت های فدراسیون شنا ایران از فدراسیون جهانی نشان می‌دهد  ظرفیت افراد به چه میزان است و آنها علی رغم ادعاهای زياد خود، براي يك ميز  و صندلي چه كارهايي كه نمي‌كنند.

در عين حال، اگر آنگونه که وزارت ورزش و  جوانان ادعا کرده، رئیس معزول فدراسیون شنا با تأكيد مراجع امنیتی صلاحیت  حضور در این سمت را نداشته است، اكنون بايد ابهامات این ماجرا را بدون  اتلاف وقت به صورت شفاف مطرح كنند تا چهره برخی افراد سودجو در این میان  روشن شود که برای بازپس گیری جایگاه خود از هر ابزاری استفاده می‌کند

http://rajanews.com/detail.asp?id=101398

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.