شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حواشی بازی پرسپولیس استقلال

 

 

حواشی بازی پرسپولیس استقلال

 

درگیری ناشایست هواداران استقلال و پرسپولیس/ سنگ‌ها از کجا می‌آیند؟  در شرایطی که ماموران امینتی برای هر چه بهتر برگزار شدن دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس تدابیر لازم را در نظر گرفته اند و تماشاگران را قبل از ورود به ورزشگاه بازرسی بدنی می کنند، اما ساعاتی قبل از شروع این بازی هواداران دو تیم با سنگ به جان هم افتادند! 

به گزارش خبرنگار مهر، کار آماده سازی چمن  ورزشگاه آزادی که از پیش ازظهر امروز جمعه آغاز شده بود درفاصله چهار ساعت  و نیم تا شروع بازی با خط کشی زمین به اتمام رسید. در حال حاضر زمین چمن  ورزشگاه آزادی آماده میزبانی از دیدار هفتادویکم پرسپولیس و استقلال است .  حواشی پیش از آغاز این بازی در زیر می آید:

* هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس به شدت برای هم کری می خوانند. در این بین گاهی اوقات توهین و اهانت جای کری خوانی را می گیرد.

* در طبقه دوم ورزشگاه آزادی و روبه روی  جایگاه هواداران دو تیم توسط نیروهای انتظامی از هم جدا شده اند. در ساعت  13:30 به ناگاه این بخش از هواداران حاضر در ورزشگاه باهم درگیر شدند . هواداران از پرتاب سنگ و اشیاه مختلف به سمت هم دریغ نمی کردند. درگیری ها  به حدی است که نیروهای انتظامی هم توان کنترل تماشاگران را ندارند. نکته  جالب اینکه مشخص نیست با وجود بازرسی هایی که صورت می گیرد این سنگ ها از  کجا به داخل ورزشگاه می آیند؟!

* در بخش های مختلف ورزشگاه پرسنل اورژانس حضور دارند.

* حامیان مالی سازمان لیگ برتر از کلیه ظرفیت مکانی ورزشگاه برای تبلیغات استفاده کرده اند.

* در زمانی که توهین و شعارهای زشت  هواداران افزایش پیدا می کند از بلندگوهای ورزشگاه آهنگ های شاد پخش می شود  به نحوی که صدا به صدا نمی رسد!

* تماشاگرانی که مشرف به هم نشسته اند به  طرف هم سنگ و اشیای مختلف پرتاب می کنند. این حرکت زشت از سکوهای طبقه دوم  آغاز شد و به طبقه اول ورزشگاه کشیده شد.

* تماشاگران استقلال برای تحریک تماشاگران  پرسپولیس علی دایی را تشویق می کنند و پرسپولیسی ها مقابله به مثل کرده و  قلعه نویی را تشویق می کنند.

* در حال حاضر که کمتر از پنج ساعت به  آغاز هفتادویکمین دربی شهر تهران باقی مانده است، بیش از 60 هزار تماشاگر  در ورزشگاه حضور دارند.

حاشیه استقلال - پرسپولیس/  اعتراض به سرود پرسپولیسی و شعار علیه خیابانی/ کی‌روش به آزادی آمد  پخش سرود پرسپولیس از بلندگوهای ورزشگاه اعتراض شدید تماشاگران استقلالی را به دنبال داشت. 

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به اینکه  تیم پرسپولیس در دیدار مقابل استقلال میزبان بود، پیش از آغاز دربی هفتاد  ویکم تهران از بلندگوهای ورزشگاه آزادی سرود این باشگاه پخش شد. همین مسئله  اعتراض استقلالی‌ها را به دنبال داشت و آنها پشت به زمین تیم خود را تشویق  می کردند.

پرسپولیسی‌ها با استفاده از امتیاز  میزبانی برنامه‌ای را با عنوان "صدای ورزشگاه" آماده کرده بودند و این  برنامه از بلندگوهای ورزشگاه پخش می شد. در این برنامه ضمن یادآوری باخت 6  بر صفر استقلال در دربی شهریورماه 52 شعارهایی در حمایت از پرسپولیس عنوان  می شد. این مسئله واکنش شدید استقلالی ها را به دنبال داشت و آنها ضمن شعار  دادن هرچه دست شان می آمد را به سمت زمین پرتاب می کردند!

در بخشی از برنامه رادیو ورزشگاه صدای علی  پروین پیشکسوت باشگاه پرسپولیس پخش شد که گفت: من از همه پرسپولیسی های  دنیا پرسپولیسی ترم.

بعد از اعتراض شدید استقلالی‌ها به ناگاه صدای رادیو ورزشگاه قطع شد.

- حواشی قبل از آغاز این بازی به شرح زیر است:
*
در بین خبرنگاران تعدادی خبرنگار خارجی دیده می شود که برای تهیه خبر و گزارش به ورزشگاه آزادی آمده اند.

* پیش از آغاز بازی دو دوچرخه سوار با شعار صلح دور زمین چمن را طی کرده و به تماشاگران ادای احترام کردند.

* تماشاگران دو تیم زمانی که تصویرشان از اسکوربورد ورزشگاه پخش می شد با شور و حال بیشتری از تیم خود حمایت می کردند.

* تیم داوری برای گرم کردن در ساعت 16:50 وارد زمین شد. داوران به همراه ناظران بازی کنار یکی از دروازه ها عکسی به یادگار انداختند.

* بازیکنان دو تیم استقلال و پرسپولیس پیش از ساعت 17 وارد ورزشگاه شدند.

* هواداران استقلال در زمان حضور جواد خیابانی کنار زمین علیه این گزارشگر سیما شعار دادند.

* از زمانی که پخش برنامه فوتبال برتر آغاز شد، تصویر این برنامه از اسکوربورد ورزشگاه پخش شد.

* ساعت 17:30 میثاق معمارزاده به همراه  سعید عزیزیان برای گرم کردن بدن خود وارد زمین شد. او که برای ورود به زمین  ناچار بود از ورودی سمت استقلالی ها استفاده کند، مورد محبت هواداران این  تیم قرار گرفت!

* پنج دقیقه پس از ورود دروازه بان و مربی  تیم پرسپولیس نوبت به سید مهدی رحمتی، هادی زرین ساعد و حسین ترابپور رسید  تا برای گرم کردن دروازه بان استقلال وارد زمین شوند.

* بازیکنان تیم پرسپولیس برای گرم کردن  ساعت 17:35 از سمت تماشاگران استقلال به زمین وارد شدند. آنها در زمین ورود  به زمین ناچار شدند استقبال با بطری و سنگ آبی ها را تحمل کنند. لحظاتی پس  از ورود بازیکنان پرسپولیس، استقلالی ها به دنبال فرهاد مجیدی به زمین  وارد شدند.

* در زمان گرم کردن بازیکنان دو تیم  تماشاگران یک به یک بازیکنان دو تیم را تشویق کردند. در این زمان میلاد  میداودی در تشویق هواداران از فرهاد مجیدی پیشی گرفت.

* محمد پنجعلی، مرتضی فنونی زاده و احمدرضا عابدزاده در جایگاه ویژه ورزشگاه حضور دارند.

* علی فتح الله زاده سرپرست باشگاه پرسپولیس ساعت 18 برای تماشای به جایگاه ویژه ورزشگاه وارد شد.

* در زمان گرم کردن تمامی بازیکنان  پرسپولیس کنار زمین حضور داشتند و این در حالی بود که استقلالی ها فقط  ترکیب اصلی خود را برای گرم کردن به زمین فرستاده بودند.

* در زمان خروج بازیکنان دو تیم از زمین آندرانیک تیموریان با علیرضا محمد روبوسی کرد.

* هنگامیکه بازیکنان پرسپولیس قصد بازگشت  به رختکن را داشتند هواداران استقلال با تشویق علی دایی آنها را هو کردند  که علی کریمی برای آنها دست زد.

* کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان نیز از جمله تماشاگران ویژه این دیدار است.

* برخی تماشاگران هنگام ورود پرسپولیسی ها به زمین نارنجک پرتاب کردند

 

 

 

 

شهرآورد 71؛

شعار هواداران دو تيم عليه يكديگر 

هواداران دو تيم پرسپوليس و استقلال كه در ورزشگاه آزادي حضور يافته اند از دقايقي قبل شروع به شعار دادن عليه يكديگر كرده اند.

به گزارش ايرنا در ورزشگاه آزادي، اين هواداران كه تعداد آنها به  حدود 55 هزار تماشاگر مي رسد از دقايقي قبل شروع به شعار دادن عليه يكديگر  كرده اند

 

هواداران استقلال تهران براي تضعيف  تماشاگران پرسپوليس علاوه بر شعارهاي مختلف به تشويق علي دايي پرداختند و  هواداران پرسپوليس نيز به طور مدام ديدار 6 بر صفر سال 1352 را به  تماشاگران آبي پوش يادآوري مي كنند

در طبقه اول و بين جايگاه هواداران استقلال و پرسپوليس ماموران نيروي انتظامي مستقر شده اند تا مشكلي بين تماشاگران بروز نكند

 

هواداران  آبي و قرمز در حالي عليه يكديگر شعار مي دهند كه مسوولان كميته انضباطي  فدراسيون فوتبال اعلام كره اند چنانچه رفتارهاي نامناسب از سوي هواداران هر  تيمي شكل بگيرد آن تيم با كسر امتياز و جرايم سنگيني روبرو خواهد شد

 

در  حالي بيش از 5 ساعت به آغاز اين ديدار باقي مانده است همچنان هواداران دو  تيم در حال ورود به ورزشگاه هستند و به نظر مي رسد پيش از آغاز بازي ظرفيت  ورزشگاه آزادي را تكميل كنند

هفتاد و يكمين شهرآورد پايتخت بين تيم هاي پرسپوليس و استقلال از ساعت18:30 امروز آغاز خواهد شد

استقلالي‌ها دايي را تشويق كردند، پرسپوليسي‌ها قلعه‌نويي را.

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.