شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

استقلال رقيب ديرينه خود را شکست داد

استقلال رقيب ديرينه خود را شکست داد

 

به گزارش ايرنا، در اين ديدار كه در حضور 100 هزار تماشاگر ورزشگاه آزادي تهران برگزار شد، ‌تيم استقلال با دو گل پرسپوليس را پشت سر گذاشت و به صدر جدول رده بندي صعود كرد.
فرهاد مجيدي در دقيقه 15 و مجتبي جباري در دقيقه 82 براي استقلال گلزني كردند.
هفتاد و يكمين شهرآورد پايتخت با تفكرات تهاجمي بازيكنان پرسپوليس آغاز شد اما حركات انفرادي علي كريمي كاپيتان سرخپوشان نتوانست خطر جدي را بر روي دروازه استقلال ايجاد كند.
بازيكنان استقلال در دقايق ابتدايي نيمه نخست قصد داشتند كه با تجمع در ميانه ميدان، كنترل بازي را در دست گيرند و در ضد حملات به سمت دروازه پرسپوليس نزديك شوند كه در دقيقه 15 به نخستين گل خود دست يافتند.
در اين لحظه، بازيكنان استقلال در يك ضد حمله سرعتي وارد زمين پرسپوليس شدند كه ميثاق معمار زاده شوت سنگين ميلاد ميداودي را ناقص دفع كرد اما جباري با حضور در محوطه جريمه حريف، پاس طلايي را براي مجيدي ساخته و پرداخته كرد تا كاپيتان آبي پوشان دروازه پرسپوليس را باز كند.
پس از اين گل، بازيكنان پرسپوليس براي دقايقي تمركز خود را از دست دادند به طوريكه سه دقيقه بعد شوت سنگين جباري به ديرك افقي سرخ پوشان اصابت كرد اما روانه دروازه حريف نشد.
فشار حملات آبي پوشان در اواسط نيمه نخست ادامه يافت به طوريكه آنان با استفاده از ضعف جناح راست پرسپوليس، سانترهاي خطرناكي را بر روي دروازه حريف ارسال كردند كه مدافعان پرسپوليس با سراسيمگي توپ را دفع كردند.
سرخپوشان در اواخر نيمه نخست حملات پراكنده اي را به سمت دروازه سيد مهدي رحمتي سنگربان استقلال طراحي كردند اما دفاع منطقي مدافعان حريف باعث شد تا آنان نتوانند دروازه استقلال را با خطر جديد تهديد كنند تا با شكست به رختكن بروند.
آبي پوشان برخلاف انتظار نيمه دوم را تهاجمي آغاز كردند. معمار زاده ضربه جباري را به زحمت به كرنر ارسال كرد و شوت سنگين ميداودي به ديرك دروازه افقي سرخپوشان خورد تا بازي با همان نتيجه نيمه نخست دنبال شد.
پرسپوليس در دقيقه 49 بر روي حركت كريمي و خطاي پژمان منتظري صاحب يك ضربه كرنر شد اما محمد نوري با بي دقتي اين ضربه را به خارج فرستاد تا سرخ پوشان نتوانند بازي را به تساوي بكشانند.
حميد استيلي سرمربي تيم پرسپوليس در اواسط نيمه دوم هادي نوروزي و وحيد هاشميان دو مهاجم تيم خود را وارد زمين كرد تا بر قدرت خط آتش اين تيم افزوده شود.
سرخ پوشان استفاده از كناره ها و بازي مستقيم را در دستور كار خود قرار داده بودند اما محمد نوري و هادي نوروزي موقعيت هاي خود را به سادگي به هدر دادند.
استقلالي ها كه در نيمه دوم با تجمع در يك سوم خط مياني سعي داشتند نبض زمين را در دست گرفته و در ضد حملات به گل برسند، در دقيقه 82 بر روي فرار محسن يوسفي، پاس رو به عقب برهاني و ضربه زيباي جباري به دومين گل خود رسيدند تا با غلبه بر رقيب ديرينه خود به صدر جدول رده بندي راه يافتند.
درمجموع،استقلالي ها جنگ هافبك ها را در اين ديدار حساس از آن خود كردند و با ارائه يك بازي منطقي حريف سنتي خود را با شكست پشت سر گذاشتند.
اما اشتباهات فاحش حميد استيلي سرمربي جوان پرسپوليس در چيدمان تيم باعث شد تا بازيكنان اين تيم نتوانند عملكرد قابل قبولي را در اين ديدار به نمايش بگذارند.
نبود يك مهاجم كارآمد از ابتداي بازي در نوك خط حمله سرخ پوشان، حضور علي كريمي به عنوان مهاجم ، از دست دادن ميانه ميدان به هافبك هاي استقلال و استرس زياد بازيكنان پرسپوليس نشان داد كه اين مربي نتوانسته بود اين تيم را براي اين بازي حساس آماده كند.
اسامي بازيكنان دو تيم در اين ديدار به شرح زير بود :
پرسپوليس :‌ ميثاق معمارزاده، ابراهيم شكوري، محمد نصرتي، عليرضا نورمحمدي، حميد علي عسكر، جواد كاظميان (عليرضا محمد از دقيقه 46)، غلامرضا رضايي، محمد نوري، حسين بادامكي (وحيد هاشميان از دقيقه 73)، مازيار زارع و علي كريمي.
استقلال:‌ سيد مهدي رحمتي، ميثم حسيني (مهدي امير آبادي از دقيقه 4+90)، حنيف عمران زاده، پژمان منتظري، خسرو حيدري، مجتبي جباري، آندرانيك تيموريان، ميلاد ميداودي (آرش برهاني از دقيقه 75)، كيانوش رحمتي،كرار جاسم و فرهاد مجيدي (محسن يوسفي از دقيقه 78)‌

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.