شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

آقای کفاشیان؛دمکراسی را از فوتبال ایران حذف نکنید!

 

نامه اتحادیه فوتبال در آستانه مجمع فدراسیون فوتبال؛

آقای کفاشیان؛دمکراسی را از فوتبال ایران حذف نکنید!

گروه ورزش  - اتحادیه  باشگاه‌های فوتبال ایران با ارسال نامه‌ای به رئیس فدراسیون فوتبال از  ارائه پیشنهاد وی به مجمع عمومی فدراسیون برای تغییر در اساسنامه فدراسیون  فوتبال انتقاد کرد تا به این شکل مخالفت خود را اجرای چنین تفکری در فوتبال  ایران اعلام دارد.

به گزارش رجانیوز، در نامه علی محمد مرتضوی دبیر کل اتحادیه باشگاه‌های  فوتبال ایران خطاب به علی کفاشیان آمده است:« احتراماً در خصوص تغییرات و  اصلاحات پیشنهادی در اساسنامه فدراسیون فوتبال به عرض می‌رساند که در این  ارتباط، جلسات و مذاکرات مفصل و متعددی در اتحادیه برگزار و جمع بندی و  ماحصل این جلسات به شرح آتی می‌باشد.

الف : این اساسنامه مستلزم تمهیدات و اجرای برخی مقدمات،  نظیر تهیه و تصویب آئین نامه اجرایی اصلاح اساسنامه توسط مجمع عمومی و نیز  ارائه مستندات کافی بر پیشنهاد اصلاحات و تغییرات از ناحیه اعضا مجمع با  هیئت رئیسه می‌باشد ما نحن فیه این مقدمات و مستندات، فراهم با ارائه  نگردیده است.

مضافاً آنکه هرگونه تغییر در مقررات مستلزم بیان فلسفه آن اعم از نقاط ضعف  مقررات قبلی و نقاط قوت پیشنهادات می‌باشد که طرح پیشنهادی فاقد چنین  مقدمه‌ای است.

ب : تغییر در ترکیب و نحوه انتخاب اعضا هیئت رئیسه و نواب رئیس به  کیفیتی که پیشنهاد گردیده است ثمره‌ای جز تبدیل هیات رئیسه به رکنی فرمایشی  و دور شدن از دموکراسی در فوتبال ندارد.

ج : خوشبختانه فیفا، اساسنامه استانداردی (standard statutes) را به فدراسیون‌های عضو ارائه نموده است و مغایرت طرح پیشنهادی  با مواد 22 و 27 این اساسنامه استاندارد، اظهر من الشمس و حکایت از عدم  پذیرش چنین رویه‌ای از سوی نخبگان جهانی مدیریت فوتبال دارد.

 
د : در خصوص اصلاحات مرتبط با ارکان قضایی نیز اشکالات و  ابهامات عدیده‌ای وجود دارد که مستلزم بررسی مفصل و کارشناسی حقوقی  کارشناسان می‌باشد.نهایتاً با توجه به موارد پیش گفته، اتحادیه باشگاههای  فوتبال، ایجاد چنین تغیراتی را در شرایط فعلی، منطبق با مصالح فوتبال  ندانسته و نیازمند زمان بیشتر و مطالع عمیق‌تر می‌داند

همزمان با ارسال نامه دبیر کل اتحادیه فوتبال گفته می‌شود،اعضای مجمع  فدراسیون فوتبال نیز قصد دارند پیش از تشکیل مجمع عمومی فدراسیون فوتبال با  ارسال پیامی خطاب به رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کنند چنانچه این طرح از  سوی وی در جلسه مجمع مطرح شود بدون تردید اعضای مجمع با قاطعیت به آن رای  منفی خواهند داد تا روح دمکراسی و انتخاباتی کاملا آزاد در ترکیب مدیریت  فدراسیون فوتبال و اجزای آن صورت گیرد.

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون فوتبال از ساعت 10 صبح روز دوشنبه 28 شهریور  90 در سالن همایش آکادمی ملی المپیک واقع در مجموعه ورزشی انقلاب با تلاوت  قرآن کریم و سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز خواهد شد.پس از خیر مقدم دبیرکل   ، دستور جلسه توسط وی قرائت و ناظرین مجمع از سوی اعضا تعیین خواهد شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی فدراسیون فوتبال، در جلسه مجمع عمومی فدراسیون  فوتبال ابتدا رئیس فدراسیون به مدت 15 دقیقه برای حاضرین سخنرانی می‌کند و  عملکرد فدراسیون را در طی گزارشی برای اعضا مجمع اعلام خواهد کرد و سپس  تقویم ورزشی فدراسیون فوتبال طرح و تصویب خواهد شد.پس از تصویب تقویم رسمی  ورزشی فدراسیون فوتبال پیشنهادات اصلاحی در خصوص برخی از مفاد اساسنامه  فدراسیون فوتبال طرح و تصویب خواهد شد ، پس از آن نیز بازرسان مستقل  فدراسیون فوتبال گزارش شان را از فدراسیون فوتبال ارائه خواهند کرد. بر  اساس اعلام روابط عمومی فدراسیون فوتبال در پایان این نشست محمد عباسی وزیر  ورزش و جوانان نیز با اعضای مجمع گفت و گو خواهد کرد .

http://rajanews.com/detail.asp?id=102118

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.