شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ -  ۹ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سایه بحران روی سرفوتبال ایران


سایه بحران روی سرفوتبال ایران                                                                                                        /  AFC  هیئت مدیره استقلال و پرسپولیس را نپذیرفت/ احتمال تعطیلی لیگ برتر!  کنفدراسیون فوتبال آسیا با تاکید بر اینکه اعضای هیئت مدیره معرفی شده استقلال و پرسپولیس مورد تایید این کنفدراسیون نیست مهلت جدیدی را برای برطرف کردن مشکلات باشگاه ها جهت حرفه ای شدن تعیین کرد که در صورت عملی نشدن سهمیه‌های ایران کم خواهد شد. 

به گزارش خبرنگار مهر، عزیز محمدی رئیس  سازمان لیگ برتر صبح امروز دوشنبه با حضور در نشست کمیته رسانه های  فدراسیون فوتبال ضمن بیان این مطلب افزود: پس از آنکه در نامه ای اعضای  هیئت مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را به کنفدراسیون فوتبال آسیا  ارسال کردیم، این کنفدراسیون با تاکید بر اینکه این دو هیئت مدیره از نظر  AFC قانونی نیستند از فوتبال ایران خواست تا نسبت به رفع مشکلات باشگاه ها  اقدام کند.

وی ادامه داد: کنفدراسیون فوتبال آسیا  تاکید دارد که اعضای جدید هیئت مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید به  ثبت شرکت ها برسند و پس از آن به این کنفدراسیون معرفی شوند. در صورتی که  تا روز 14 اکتبر تمامی مدارک استقلال و پرسپولیس و سایر باشگاه ها به دست  کنفدراسیون فوتبال آسیا نرسد احتمال کسر سهمیه های ایران و حذف این دو تیم  پرطرفدار از فصل آینده رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد.

عزیز محمدی خاطرنشان کرد: علاوه بر  استقلال و پرسپولیس برخی باشگاه ها هنوز نتوانسته اند مدارک شان برای گرفتن  پروانه حرفه ای کامل کنند. باشگاه های داماش ، سرچشمه و فجرسپاسی مشکلات  بیشتری نسبت به تیم های دیگر دارند و باید تمام مدارک شان را به کنفدراسیون  فوتبال آسیا ارسال کنند.

وی افزود: باشگاه های راه آهن ، ملوان ،  سایپا ، فولا و صبا نیز هرکدام نواقصی دارند که باید تا قبل از پایان مهلت  جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا نواقص شان را برطرف کنند و مدارک لازم را در  اختیار سازمان لیگ قرار دهند تا به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شود. در  صورتیکه نتوانیم این مشکلات را برطرف کنیم قطعا برای گرفتن پروانه لیگ حرفه  ای به مشکل خواهیم خورد.

رئیس سازمان لیگ برتر با تاکید بر اینکه  وضعیت فوتبال بحرانی است و همه باید این مئسله را جدی بگیرند خاطرنشان کرد : فوتبال ایران تا سال 91 باید بتواند شرایط برگزاری لیگ حرفه ای را کسب کند  اما با روندی که در حال حاضر وجود دارد این امکان بسیار ضعیف است و وظیفه  ماست که از حالا هشدارهای لازم را به مسئولان بدهیم.

وی با تاکید بر اینکه برای گرفتن مجوز  پروانه حرفه ای باشگاه ها باید طراز مالی مثبت داشته باشند به مشکلات تامین  درآمد در باشگاه ها اشاره کرد و گفت: متاسفانه قوانینی که الان وجود دارد و  هزینه کردن در ورزش قهرمانی از سوی نهادها را ممنوع کرده است مشکلات زیادی  را برای باشگاه ها بوجود آورده که این احتمال را باید داد که در نیم فصل  برخی بازیکنان باشگاه ها به خاطر مشکلات مالی اعتصاب کنند. حتی با وضعیت  موجود احتمال تعطیلی لیگ برتر نیز وجود دارد!

رئیس سازمان لیگ برتر در پایان تاکید کرد : امیدوار نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان دست در دست هم دهند و  کمک کنند تا مشکل درامدزایی باشگاه ها حل شود و فوتبال ایران بتواند در  زمان مشخص شده کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط احراز لیگ حرفه ای را کسب کند.

پاسخ رویانیان به استقلالی‌ها:  وزارت ورزش کمکی به پرسپولیس نکرده است/ از چک شخصی‌ام هزینه کرده‌ام  مدیر عامل باشگاه پرسپولیس گفت: برای هزینه های مختلف باشگاه، چک شخصی دادم و پول به صورت قرض الحسنه قرض کردم. 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت  رسمی باشگاه پرسپولیس، محمد رویانیان با بیان اینکه تاکنون هیچگونه کمکی از  سوی وزارت ورزش به باشگاه پرسپولیس نشده است، گفت: برای هزینه های مختلف  باشگاه، چک شخصی داده و مبالغی پول به صورت قرض الحسنه اخذ کرده ام.

وی افزود: امیدوارم با کمک های دولت و  مجلس شورای اسلامی، مشکلات باشگاه های پرسپولیس و استقلال که دو تیم بزرگ و  پرطرفدار کشور می باشند، به زودی مرتفع شود.

 

به گزارش خبرنگار مهر پس از آنکه از سوی  مسئولان باشگاه پرسپولیس عنوان شد این باشگاه بخشی از مطالبات بازیکنانش را  پرداخت کرده است، مسئولان باشگاه استقلال نسبت به تبعیض بین این باشگاه و  پرسپولیس در پرداخت کمک هزینه ها به وزارت ورزش و جوانان اعتراض کردند.

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.