شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۵ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

در اقدامی تجاوزگرانه برگزاری مسابقه رالی در حریم تخت جمشید!

 

در اقدامی تجاوزگرانه برگزاری مسابقه رالی در حریم تخت جمشید!

خبرگزاری مهر ,

روز گذشته (جمعه) عده‌ای ماجراجو با برگزاری مسابقه رالی در حریم درجه سه و  محوطه بیرونی مجموعه تخت جمشید، با ایجاد فضای وحشت برای گردشگران حاضر در  این مجموعه، سه نفر از گردشگران را به شدت مجروح کردند.


آفتاب : روز گذشته (جمعه) عده‌ای ماجراجو با برگزاری مسابقه رالی در حریم درجه سه و  محوطه بیرونی مجموعه تخت جمشید، با ایجاد فضای وحشت برای گردشگران حاضر در  این مجموعه، سه نفر از گردشگران را به شدت مجروح کردند

غلامرضا  شهدادیان یکی از تورلیدرهایی که گردشگرانی از سوئیس را به مجموعه تخت جمشید  برده و شاهد تصادف در این مجموعه بوده است گفت: ظهر روز گذشته زمانی که در  مجموعه تخت جمشید بودیم متوجه شدیم در فضای بیرونی پارسه درست در نزدیکی  مکانی که اجازه ورود هیچ خودرویی را نمی‌دهند و گردشگران بسیاری در حال رفت  و آمد هستند، عده‌ای مسابقه رالی برگزار کرده‌اند و با سرعت بسیار زیادی  درحال مسابقه دادن هستند.

وی ادامه داد: خط پایان مسابقه رالی، رو  به مجموعه تخت جمشید بود که در لحظه آخر، یکی از خودروهایی که تصور می‌کنم  سرعتی بالای 170 کیلومتر داشت، از نرده‌های مجموعه بیرونی عبور کرد اما  نتوانست خودرو را کنترل کند به همین دلیل با دو زن و یک مرد گردشگر برخورد  کرد که موجب آسیب دیدن شدید آنها شد.

این تورلیدر گفت: اورژانس درحالی این سه گردشگر را به بیمارستان برد که حال یکی از آنها بسیار وخیم بود.

شهدادیان  گفت: بسیاری از گردشگران داخلی روز جمعه را برای بازدید از محوطه تاریخی  تخت جمشید انتخاب می‌کنند و انتظاز دارند با خیالی آسوده، در آن محوطه تردد  کنند اما این مسابقه باعث ایجاد وحشت در میان آنها شده بود.

وی با  بیان اینکه برگزاری مسابقه رالی در نزدیکی یک اثر تاریخی خارج از عرف همه  محوطه‌های تاریخی است گفت: مجموعه تخت جمشید در فهرست آثار یونسکو ثبت شده  است و از مدت‌ها پیش هیچ خودرویی در حریم آن تردد نمی‌کند اما اکنون جای  سوال است که مسئولان این مجموعه چطور به ارگان‌های مربوطه اجازه برگزاری  مسابقه رالی را داده‌اند؟

وی با اشاره به اینکه همیشه گردشگران  خارجی زیادی از مجموعه تخت جمشید بازدید می‌کنند تصریح کرد: اگر در این  تصادف، گردشگران خارجی آسیب دیده بودند چه پاسخی به جامعه جهانی می‌دادیم؟


 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.