شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

جنجال دوباره در دایره طلایی؛این بار نوبت کردستان بود

 

جنجال دوباره در دایره طلایی؛این بار نوبت کردستان بود

در حالی که روز جمعه قرار بود  مسابقات کشتی فرنگی انتخابی استان کردستان جهت حضور در مسابقات قهرمانی  جوانان کشور برگزار شود اما زد و خورد و درگیری یک کشتی گیر سبب بر هم  خوردن این مسابقات شد.

کیومرث آیت پناه رییس هیات کشتی استان کردستان در این خصوص به پانا گفت : این ماجرا از مدت ها قبل شروع شده است. اول باید بگویم که زدن باشگاه ورزشی  بدون مجوز خلاف قانون است و اگر در استان باشگاه کشتی بخواهد دایر شود  ابتدا باید با من هماهنگ کند اما متاسفانه رئیس سابق هیات کشتی کردستان در  حال یکه تازی است و سر خود باشگاهی را تاسیس کرده . آن هم بدون هماهنگی با  هیات کشتی استان. در ضمن کشتی گیرانی که در خدمت دارد نیز از لحاظ فنی و  اخلاقی در شرایط نرمالی قرار ندارند. من نامه دادم که این آقا نمی تواند  باشگاه بزند اما او باز هم کار خودش را کرد.

آیت پناه با اشاره به لغو شدن مسابقات انتخابی کشتی جوانان کردستان گفت: از  10 روز پیش نامه زدم و گفتم سالن کشتی را برای این مسابقات رزرو کنند اما 5  شنبه شب با من تماس گرفته شد و گفتند که در سالن مسابقات بسکتبال است. جای  دیگری را هماهنگ کردم که آنجا را هم همین آقایان با سنگ اندازی کنسل  کردند. سرانجام در همان سالن تمرینات مجبور شدیم که وزن کشی را انجام دهیم . تیم عبدالله عزیزی رییس سابق هیات کشتی استان که در این مسابقات شرکت کرده  بودند در مراسم وزن کشی به مشکل بر خوردند . من به کشتی گیری گفتم که تا  10 شب نامه ای را برای من بیاورد اما این کشتی گیر با یک فرد دیگر که پیش  از این با او مشکل داشت گلاویز شد و زد و خورد پیش آمد. من هم او را به  بیمارستان منتقل کردم تا مشکلی پیش نیاید.

رییس هیات کشتی کردستان تصریح کرد: متاسفانه ساعت 2 بامداد ،  عبداللهی  مدیر کل تربیت بدنی استان کردستان از ماشین عزیزی رییس سابق هیات کشتی  استان بیرون آمد و اعلام کرد حق برگزاری مسابقات را ندارید. پس از آن هم در  سالن را قفل و زنجیر کردند. این آقایان با یزدانی خرم مشکل دارند و به  همین دلیل سنگ اندازی می کنند. اکنون هم مسابقات را لغو کرده ایم تا منتظر  اتفاقات آینده باشیم .

خیر آبادی: با این وجود دیگر باید خواب میزبانی را ببینیم 

لغو مسابقات انتخابی کشتی فرنگی استان کردستان در حالی اتفاق افتاده است که  عزیزی رئیس سابق هیات کشتی این استان توسط یزدانی خرم عزل شده بود و در  پیش بودن مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی کشور در سقز هم مزید بر علت شده است  تا حساسیت این موضوع دو چندان شود. اینکه عبدالله عزیزی چگونه توانسته  باشگاهی را تاسیس کند خود جای سوال و اینکه چگونه توانسته مسابقاتی را لغو  کند علامت سوال بزرگتری است که در ذهن ها باقی می ماند.

جمشید خیر آبادی مربی تیم ملی کشتی که خود از نزدیک نظاره گر این حوادث بود  در این باره به خبرنگار ورزشی پانا گفت: زد و خوردی که انجام گرفته بیرون  از کشتی بوده و ربطی به درون تشک ندارد. متاسفانه مسئولین استانی هیچ کمکی  نمی کنند و با این وجود نمی توان دیگر حتی خواب میزبانی را هم در این استان  دید. خصومت شخصی دو نفر موجب شده تا این حوادث رخ دهد و در نهایت کشتی  کردستان است که ضرر می کند.

ربطی : اطلاعی ندارم 

جنجال به وجود آمده در استان کردستان در حالی رقم خورده که دبیر فدراسیون کشتی از آن ابراز بی اطلاعی می کند.

عارف ربطی در این خصوص به خبرگزاری پانا  گفت: من در جریان این موارد نیستم و اکنون از شما این حرف ها را می شنوم . با این وجود اگر این موارد صحیح باشد شاید مسابقات لغو هم شود و میزبانی را  در همین زمان کم به استان دیگری واگذار می کنیم. هر چند هنوز برای قضاوت  زود است و باید کمی منتظر بمانیم تا اصل موضوع را متوجه شویم

یزدانی خرم رئیس فدراسیون کشتی نیز پس از اطلاع از این موضوع آن را مشکلی  حل شدنی دانست و گفت: فکر نمی کنم موضوع چندان مهمی باشد و آن را به زودی  حل می کنیم.
 

http://rajanews.com/detail.asp?id=105660

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.