شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

طعنه فردوسی پور به نیروی انتظامی و رویانیان : اینجا مردم حق اظهار نظر دارند

طعنه فردوسی پور به  نیروی انتظامی و رویانیان : اینجا مردم حق اظهار نظر دارند

فضای ورزش با فضایی که شما کار می کردید فرق می کند

عادل فردوسی پور در برنامه نود به مدل حرف های  رویانیان حمله کرد. رویانیان در حرف هایش که روحیان نظامی از آن می بارید  اعلام کرد که \" هواداران تصور کرده اند که می توانند با شعار دادن در  تغییرات تیم تاثیر گذار باشند..\" فردوسی پور اینجام جمله های رویانیان را  قطع کرد و بعد از رد و بدل شدن چند جمله  چند کلمه ای این جملات را گفت  :\" آقای رویانیان فضای ورزش با فضایی که شما از آن جا آمده اید متفاوت است  . این جا مردم اظهار نظر را حق خودشان می دانند . این جا مردم دوست دارند  خوشحالی و ناخوشنودی شان را ابراز کنند و حق شان است کسی هم نمی تواند  بگوید که حق اظهار نطر ندارند

http://www.jehanevarzesh.com/iran.news.php?news_id=27917

جنگ  لفظي عادل فردوسي پور با رويانيان و استيلي در برنامه «90» بررسي وضعيت  سرخپوشان را به نقاط ديگري رهنمون كرد.فردوسي پور خطاب به استيلي: بهتر است  فشارهاي رواني خودتان را جاهاي ديگري خالي كنيد، نه روي من و برنامه «90» و  با پاچه‌خواري و اين چيزها به دنبال مسايل ديگري باشيد. در نظر سنجي هفته  گذشته ممكن بود 70 درصد مردم به آمدن پروين راي مثبت دهند، من كه  نمي‌دانستم اين طور مي‌شود. اين راي مردم بود.

برنامه  «90» شب گذشته مهم‌ترين بحث خود را به بررسي وضعيت كنوني تيم فوتبال  پرسپوليس اختصاص داده بود و فردوسي‌پور سعي داشت با صحبت كردن با رويانيان و  استيلي قضاياي اين باشگاه را وارسي كند.

امير حاج رضايي كه به عنوان كارشناس در برنامه حضور يافته بود، درباره  وضعيت پرسپوليس، گفت: اوضاع فوتبال ايران مثل بازار مسگرها است كه سر و صدا  و هياهوي زيادي در آن وجود دارد و ممكن است كه صداي شما به جاي نرسد. در  اين بازار موضع‌گيري انفعالي و سكوت هم جايز نيست. پرسپوليس روح بيماري  دارد كه اين مساله عوامل مختلفي از جمله عدم ثبات مديريتي ، تركيب نامتجانس  هيات مديره كنوني، عدم حمايت تماشاگران، افت بازيكنان و همچنين تداخل  وظايف كه يك نكته كليدي منفي در كار پرسپوليس موثر بودند. صحبت با مربيان  ديگر همچون شمشيري بالاي سر استيلي بوده كه اعتماد به نفس را از او گرفته  است و همچنين به كار بردن كلماتي نابجا در فوتبال مثل «مديريت راهبري» از  ديگر مشكلات پرسپوليس بوده است.

وي خطاب به استيلي گفت آقاي استيلي اگر بروي و استقلالت حفظ شود، بهتر از اين است كه بماني، اما استقلال كاري نداشته باشي.

در ادامه برنامه محمد رويانيان مدير عامل پرسپوليس روي خط آمد و درباره  وضعيت كنوني اين تيم، گفت: قبول دارم كه در اوضاع سختي قرار داريم، اما  قبول نمي‌كنم كه به بن بست رسيده‌ايم. مطمئن باشيد كه ما به وضعيت خوب‌مان  مي‌رسيم. من زماني پرسپوليس را تحويل گرفتم كه مشكلات عديده‌اي پيش روي اين  باشگاه بود. نخستين چالش ما مساله مالي بود، پس از آن ساختار مديريت  باشگاه بايد درست مي‌شد كه زماني كه من آمدم 9 مدير استعفاء داده بودند . مشكل سوم ما مشكل فرهنگي ـ اجتماعي بود كه هواداران پرسپوليس پس از نتايج  بد تيم دچار مشكل شده بودند. مشكل چهارم ما هم خود تيم است كه بايد آن را  كارشناسي كنيم.


رويانيان افزود: خوشبختانه ما ديگر مشكل مالي نداريم و چينش مديران جديد  باشگاه هم انجام شده. بحث سوم كه مسايل فني است هنوز بايد در باشگاه ما  بررسي شود. من با استيلي ارتباط مستمر دارم و مي‌دانم كه روحيه‌اش خيلي  بهتر از قبل شده است. استيلي تا زماني كه سرمربي پرسپوليس است، بايد به طور  كامل حمايت شود.


عادل فردوسي‌پور در ادامه قصد داشت با رويانيان ريزتر بحث كند و نام  مربياني كه پرسپوليس با آن‌ها مذاكره كرده را بفهمد و اين كه استيلي تا چه  زماني در پرسپوليس خواهد ماند. مدير عامل پرسپوليس در پاسخ به سوال‌هاي  مجري برنامه «90» از دادن پاسخ سوال به طرز خاصي طفره مي‌رفت كه اين كار  مدير عامل پرسپوليس به مذاق فردوسي‌پور و حاج رضايي خوش نيامد. رويانيان  مي‌گفت اين كه استيلي تا چه زماني در پرسپوليس مي‌ماند، جزو اسرار باشگاه  است. خود استيلي مي‌داند كه ما با چه كساني مذاكره كرده‌ايم.


مدير عامل پرسپوليس درباره رفتن پنجعلي هم گفت: رييس مجمع پرسپوليس بايد  استعفاي او را قبول كند. البته خود پنجعلي، استيلي را به همراه دو نفر ديگر  در كميته فني انتخاب كرده بود، اما او با ماندن استيلي مخالف بود. به  اعتقاد من استيلي در حال حاضر خلبان ما است و كسي كه مسئوليت دارد را  نمي‌توان كنار گذاشت. من با كارشناساني خارج از باشگاه جلسه داشتم و مطمئن  باشيد كه اگر به اين نكته برسم كه استيلي بايد برود، حتما مي‌رود، چرا كه  ما با كسي شوخي نداريم اما تا به حال به اين جمع‌بندي نرسيده‌ام.


محمد رويانيان در ادامه با اشاره به اين كه نگفته است كه اعتقادي به  سرمربيگري واحد ندارد، گفت: وضعيت پرسپوليس اورژانسي نيست، بلكه حاد است . من نگفتم به سرمربيگري واحد اعتقادي ندارم، بلكه گفتم به سرمربيگري سنتي  اعتقاد ندارم و يك مربي بايد با سيستم‌ خاصي كار كند.

فردوسي‌پور كه هنوز به جواب سوال‌هاي خود نرسيده بود، بار ديگر درباره  آينده استيلي از رويانيان سوال كرد كه اين بار او پاسخ داد: من با چهار  سرمربي بزرگ خارجي ظرف 20 روز گذشته مذاكره كرده‌ام كه يكي از آن‌ها دنيزلي  بوده است و دو نفر از آن‌ها هم تا به حال پاسخ‌شان مثبت بوده. البته من در  حال برنامه‌ريزي براي فصل بعد هستم و با اين مربيان هم براي فصل بعد صحبت  كرده‌ام. مطمئن باشيد كه من با استيلي كاملا رو راست و بدون حاشيه صحبت  كردم و درباره ادامه فصل خيلي شفاف با هم حرف زديم. پيرامون دخالت در رهبري  تيم بايد بگويم كه اگر من يا مدير راهبري تيم (علي پروين) در كار استيلي  دخالت كنيم ، استيلي حق دارد كه ناراحت شود، اما مطمئن باشيد كه تا به حال  هيچ دخالتي انجام نشده است.


پس از پايان صحبت‌هاي رويانيان، حميد استيلي روي خط آمد و در حالي كه با  هيجان و احساسي صحبت مي‌كرد، گفت: هيچ كس در كار من دخالت نمي‌كند. بايد به  آقاي حاج رضايي بگويم كه اصلا اين طور نيست كه پروين يا كس ديگري در كار  من دخالت كند. من هميشه به اخلاق اعتقاد داشته‌ام و معتقدم كه نبايد بعضي  از مسايل را رسانه‌اي كرد. من امروز (دوشنبه) با رويانيان صحبت كردم و قرار  شد كه حداقل تا نيم فصل به من وقت دهند كه كارم را انجام دهم. در عين حال  من به آن‌ها گفتم كه شما آزاديد كه با هر كسي مذاكره كنيد.


سرمربي پرسپوليس افزود: من به كار خودم و بازيكنانم ايمان دارم، اما  متاسفانه رسانه‌ها خيلي ما را تحت فشار مي‌گذارند و هواداران هم در  بازي‌هاي خانگي از دقيقه 30 عليه ما شعار مي‌دهند، به طوري كه بازيكن من  مي‌گويد وقتي مي خواهم ضربه را بزنم، پايم مي‌لرزد.


استيلي در ادامه با انتقاد از نظرسنجي از هفته گذشته برنامه «90» و برخي  رفتارها در اين برنامه گفت: چرا براي علي پروين كه اسطوره اين فوتبال است  مسابقه پيامك گذاشتيد؟ چرا در طول فصل بارها درباره وضعيت پرسپوليس نظرسنجي  گذاشتيد؟ چرا پس از بازي نفت با مردم در ورزشگاه اين طور صحبت كرده بوديد؟  برنامه «90» خيلي جاها خوب است، اما بعضي مواقع كارهايي مي‌كند كه به ضرر  تيم ما است.


سرمربي جوان سرخپوشان كه جزو معدود دفعاتي بود كه با عصبانيت صحبت مي‌كرد،  در ادامه دعواي لفظي كوتاهي هم با فردوسي‌پور داشت، البته در لحظه‌هايي كه  استيلي از «90» و نظرسنجي هفته گذشته اين برنامه انتقاد مي‌كرد، مجري نود  با تعجب فراوان به او نگاه مي‌كرد. فردوسي‌پور به استيلي گفت: آقاي استيلي  من واقعا از اين حرف‌هاي شما حيرت كردم. از شما بعيد است كه فرافكني كنيد . بهتر است فشارهاي رواني خودتان را جاهاي ديگري خالي كنيد، نه روي من و  برنامه «90» و با پاچه‌خواري و اين چيزها به دنبال مسايل ديگري باشيد. در  نظر سنجي هفته گذشته ممكن بود 70 درصد مردم به آمدن پروين راي مثبت دهند،  من كه نمي‌دانستم اين طور مي‌شود. اين راي مردم بود.

البته استيلي در پايان به دليل اين كه كمي عصباني شده بود و با ناراحتي صحبت مي‌كرد از فردوسي‌پور و حاج رضايي عذرخواهي كرد.

مدير عامل پرسپوليس يك بار ديگر در  دقايق پاياني برنامه روي خط آمد و با  تشكر از استيلي، گفت: حاج رضايي بهتر است اخلاق خودش را بهتر كند، چرا كه  او بدون اين كه بداند پروين در كار استيلي دخالت مي‌كند يا نه با قاطعيت  گفت كه اين دخالت صورت مي‌گيرد كه البته فردوسي‌پور هم در حالي كه حاج  رضايي ديگر در صندلي ميهمان حضور نداشت در حمايت از او گفت حاج رضايي در  ميان اهالي فوتبال به خوش اخلاقي و رفتار خوب شهره است.


*
اتفاقات داربي گيلان يكي از بخش‌هاي نخست برنامه «90» بود كه پس از پخش  شدن حاشيه‌هاي بازي دو تيم ملوان و داماش فيلمي پخش شد كه اتوبوس داماش در  راه بازگشت به رشت مورد سنگ پراني برخي هواداران ملوان قرار گرفته بود كه  پورگل، رييس تربيت بدني انزلي از اين واقعه اظهار تاسف كرد و گفت كه اين  سنگ پراني كار برخي از تماشاگرنماها بوده است.


*
احمد حسن زاده هافبك تيم فوتبال مس كرمان، ميهمان ويژه‌ برنامه «90» بود  كه با سادگي خاصي صحبت مي‌كرد و البته كمي هم خجالتي بود. هافبك بمي مس گفت  كه زماني در بانك آبدارچي بوده است و هنگامي كه در مس سرچشمه بازي  مي‌كرده، مرفاوي بازي او را پسنديده و او را به مس كرمان آورده است.


*
پس از اين كه در هفته‌هاي گذشته يك خانواده‌ ايراني احتياج خود را به  پيوند مغز و استخوان از طريق برنامه «90» اعلام كرد، حدود 100 نفر از سراسر  كشور با حضور در سايت برنامه اعلام آمادگي كردند كه به اين بيمار كمك  كنند.


*
هنگامي كه رويانيان قصد داشت نام حاج رضايي را ببرد، اشتباها از اسم محصص  استفاده كرد كه فردوسي‌پور هم از اين اشتباه خنده‌اش گرفته بود، اما  استيلي در صحبت‌هايش كه با انتقاد از «90» همراه بود، اين كار عادل  فردوسي‌پور را نكوهش كرد و گفت: نبايد به خاطر اشتباه رويانيان او را به  تمسخر گرفت.


*
پس از آن كه فردوسي‌پور سوال‌هاي متعددي از رويانيان پرسيد تا پاسخ  ريزترين مسايل مربوط به آينده نيمكت پرسپوليس را بداند و رويانيان هم در  جواب او از كلي گويي استفاده مي‌كرد، حاج رضايي به رويانيان توصيه كرد كه  ادبياتش هنوز فوتبالي نيست و بايد حداقل چند ماهي را در فوتبال بگذراند تا  با ادبيات آن آشنا شود.


*
نظرسنجي «90» به اين سوال اختصاص داشت كه كيفيت فني بازيكنان كدام دهه از  ميان دهه‌هاي 60 ، 70 و 80 بيشتر بوده است. در پايان برنامه حدود يك  ميليون و 600 هزار پيامك به برنامه ارسال شد كه 68 درصد از مردم بازيكنان  دهه 70 را فني‌تر مي‌دانستند، 23 درصد به بازيكنان دهه 60 راي دادند و 9  درصد نيز معتقد بودند كه كيفيت فني بازيكنان دهه 80 از بقيه بيشتر است .

http://www.navad.net/Newsprint.aspx?NewsID=31334

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.