شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حضور با آرم جدايي‌طلبان در‌بازی فجر و تراکتور

 

حضور با آرم جدايي‌طلبان در‌بازی فجر و تراکتور

شیرازنا- در بازی دیروز فوتبال فجر سپاسی شیراز و تراکتور سازی تبریز برخی تماشاگران به اصطلاح حامی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز که به شیراز آمده بودند،  ورزشگاه حافظیه شیراز با در دست داشتن پرچم کشورهای ترکیه و آذربایجان و چسباندن آن بر  پیراهن خود، نمادهاي جدايي طلبانه را به نمايش گذاشتند.

متاسفانه این افراد که نقش لیدری گروهی از تماشاگران را نیز بر عهده داشتند پیش از این در ورزشگاه‌های شهرهای دیگر نیز شعارهای جدایی‌طلبانه سر می‌دادند.

این لیدر نماها که به نظر می‌رسد تفکرات پان‌ترکیسم دارند بیش از آن که دلسوز تیم خود باشند سعی دارند از این موقعیت بدست آمده به تمام معنا سوء استفاده کنند تا اهداف انحرافی خود را پیاده کنند.

 

پانْ‌تُرکیسْم، ایدئولوژی ملی‌گرایانه (ناسیونالیستی) و توسعه‌طلبانه‌ای که برپایه‌ آن کلیه‌ مردمانی که به زبان ترکی سخن می‌گویند – از جمله همه‌ی ترک ‌زبانان مسلمان – ملت واحدی هستند که باید تحت رهبری واحد و در دولتی واحد متحد شوند.

این حرکت تفرقه آمیز نوعی هشدار به مسئولان امنیتی، قضائی و ورزشی است که شاید  از سهل انگاری که در چند بازی گذشته اتفاق افتاده است عبرت بگیرند و بیش از این اجازه جولان به چنین افراد فرصت طلبی را ندهند.

 http://rajanews.com/detail.asp?id=106297

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.