شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

فوتبال قهرمانی جوانان آسیا/ عراق، عربستان، سوریه و امارات صعود کردند

 


فوتبال قهرمانی جوانان آسیا/ عراق، عربستان، سوریه و امارات صعود کردند/ پیروزی کره‌جنوبی با 18 گل تیم‌های فوتبال جوانان عراق، عربستان، سوریه و امارات با پیروزی برابر حریفان خود به مرحله نهایی رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا صعود کردند و ایران، کره‌شمالی و استرالیا هم این مسابقات را با پیروزی آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، مرحله انتخابی رقابت‌های فوتبال قهرمانی جوانان (زیر 19 سال) آسیا چهارشنبه شب با برگزاری 12 دیدار پیگیری شد که در گروه A تیم عراق در نبرد صدرنشینی با نتیجه 3 بر 2 عربستان را شکست داد تا به عنوان تیم نخست این گروه جواز حضور در مرحله نهایی رقابت‌ها را کسب کند.

در دیگر دیدار این گروه، تیم جوانان عمان با یک گل از سد بنگلادش میزبان عبور کرد اما با 6 امتیاز در رده سوم قرار گرفته و شانس صعود به عنوان برترین تیم سوم غرب آسیا را دارد، شانسی که بسیار اندک است.

در پایان دیدارهای این گروه تیم عراق با 12 امتیاز و عربستان با 9 امتیاز به عنوان تیم‌های برتر جواز حضور در مرحله نهایی مسابقات فوتبال قهرمانی جوانان آسیا را کسب کردند و تیم‌های عمان با 6 امتیاز و تفاضل گل 2-، بنگلادش با 3 امتیاز و مالدیو بدون امتیاز رده‌های سوم تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

در گروه C هم ابتدا ترکمنستان شکست یک بر صفر برابر پاکستان را در نیمه دوم با پیروزی 2 بر یک عوض کرد و ایران هم با 3 گل از سد هند گذشت.

در این گروه تیم‌های جوانان ایران، ازبکستان، هند و ترکمنستان با 3 امتیاز و به خاطر تفاضل گل، رده‌های اول تا چهارم را به خود اختصاص داده‌اند و پاکستان هم بدون امتیاز تیم قعرنشین گروه است.

در گروه D دو تیم 6 امتیازی و مدعی سوریه و لبنان برابر هم به میدان رفتند که در این دیدار سوریه با پیروزی جالب توجه 6 بر صفر برابر لبنان، به مرحله نهایی مسابقات فوتبال قهرمانی جوانان آسیا صعود کرد. با توجه به اینکه این آخرین دیدار لبنان در این گروه بود و عمان در گروه A شرایط بهتری نسبت به این تیم برای صعود به عنوان بهترین تیم سوم غرب آسیا را دارد، لبنان با این شکست از دور مسابقات حذف شد.

تیم جوانان امارات هم با نتیجه 3 بر یک یمن را شکست داد و با حفظ جایگاهش در رده دوم، به همراه تیم سوریه جواز حضور در مرحله نهایی رقابت‌های فوتبال قهرمانی جوانان آسیا را بدست آورد. دو تیم سوریه و امارات در آخرین بازی این گروه، مسابقه حساسی را برای کسب صدرنشینی برگزار خواهند کرد.

در این گروه سوریه با 9 امتیاز و تفاضل گل 9+ و امارات با 9 امتیاز و تفاضل گل 4+ رده‌های اول و دوم را به خود اختصاص داده‌اند. لبنان با 6 امتیاز و تفاضل گل 5- در رده سوم ایستاد و تیم‌های یمن و فلسطین بدون امتیاز قعرنشینان گروه هستند.

در شرق آسیا و در گروه E، کره‌جنوبی که در نخستین مسابقه برابر تایلند با نتیجه یک بر صفر شکست خورد تا یکی از شگفتی‌های این مرحله رقم بخورد، در بازی دوم با 18 گل از سد گوآم گذشت که این دومین پیروزی پرگل این رقابت‌ها بود زیرا ژاپنی‌ها در بازی نخست خود با 26 گل گوآم را شکست داده بودند

تایلند هم با یک گل تایوان را شکست داد تا با 6 امتیاز صدرنشین این گروه لقب بگیرد. ژاپن با 3 امتیاز و تفاضل گل 26+، کره‌جنوبی با 3 امتیاز و تفاضل گل 17+ رده‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند و تیم‌های تایوان و گوآم بدون امتیاز در رده‌های چهارم و پنجم قرار گرفتند.

در گروه F کره‌شمالی در نخستین مسابقه‌اش در رقابتهای فوتبال انتخابی قهرمانی جوانان آسیا با نتیجه 2 بر صفر از سد میانمار گذشت و مالزی هم با نتیجه 4 بر یک لائوس را شکست داد. در این گروه مالزی با 4 امتیاز، کره‌شمالی با 3 امتیاز، ویتنام، میانمار و لائوس با یک امتیاز به ترتیب در رده‌های اول تا پنجم قرار گرفته‌اند.

گروهتیم جوانان استرالیا به سختی و با نتیجه یک بر صفر سنگاپور را شکست داد و اندونزی با 3 گل برابر ماکائو به پیروزی دست یافت.

در جدول رده‌بندی این گروه، اندونزی با 4 امتیاز، استرالیا با 3 امتیاز و تیم‌های چین، سنگاپور و ماکائو با یک امتیاز به ترتیب رده‌های اول تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.