شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ -  ۹ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

رئیس فدراسیون کشتی لغو کلاس بین‌المللی مربیگری کشتی آزاد تهران را دلایل غیرورزشی دانست.

 

رئیس فدراسیون کشتی لغو کلاس بین‌المللی مربیگری کشتی آزاد تهران را دلایل غیرورزشی دانست.

محمدرضا یزدانی‌خرم در گفت‌وگو با فارس، درباره لغو کلاس بین‌المللی مربیگری کشتی آزاد فیلا در تهران گفت: 9 نفر از 19 مربی خارجی که قرار بود برای حضور در کلینیک پیشرفته مربیگری فیلا به تهران بیایند به دلایل واهی و غیرورزشی، نامه‌ای اعتراضی به فیلا نوشتند و از حضور در این کلاس انصراف دادند. به نظر می‌رسد این موضوع سیاسی‌کاری و غیر ورزشی بود.
 
وی ادامه داد: فیلا هم این خبر را در سایت خود قرار داده است. این موضوع نیز در نوع خود جالب توجه است و در حالی‌که تمام کارها را انجام داده بودیم و حتی هتل را برای پذیرایی از مربیان رزرو کرده بودیم و چند روز بیشتر تا آغاز این کلاس زمان نمانده بود کلاس لغو شد.
 
قرار بود برای نخستین بار و پس از سال‌ها کلینیک پیشرفته مربیگری کشتی آزاد روزهای 26 تا 29 آبان ماه امسال در تهران و خانه کشتی مجموعه ورزشی آزادی برگزار ‌شود، اما مسئولان فدراسیون جهانی کشتی (فیلا) ناگهان تصمیم خود را تغییر دادند و در حالی‌که مسئولان فدراسیون کشتی تمام امکانات را برای برگزاری این کلاس آماده کرده بودند از لغو این دوره خبر دادند.
 
این در حالی است که برنامه و اسامی اساتید که قرار بود در این دوره تدریس کنند از سوی فیلا اعلام شده بود.

 

فيلا بدون اطلاع ما و يك طرفه اين كار را كرد

لغو كلاس بين المللي كشتي تهران

جواد رفوگر گفت: فيلا بدون اين كه به فدراسيون كشتي ايران اطلاع دهد، به صورت يك طرفه كلاس بين‌المللي كشتي آزاد تهران را لغو كرد.

رئيس انستيتو كشتي ايران در گفت‌و‌گو با ايسنا، اظهار كرد: ما تمام كارها را كرده بوديم و براي صدور ويزا هم طبق مقررات عمل كرديم. هر درخواستي كه به فدراسيون مي‌آمد، آن را به كميته المپيك انعكاس مي داديم و مشكلي براي صدور ويزا نبود، اما فيلا به صورت يك جانبه اين كلاس را لغو كرد.

رفوگر در پاسخ به اين سوال كه دليل اين اقدام فيلا چه بوده است؟ گفت: قازاريان كه مسئول برگزاري كلاس است، چند روز قبل ايميلي زد و اعلام كرد كه مي‌خواهد ويزايش را در فرودگاه امام خميني (ره) بگيرد و گفت اگر اين كار را نكنيم كلاس را لغو خواهد كرد. چون پاسپورت قازاريان تنها دو سه ماه اعتبار داشت، به او اعلام كرديم كه طبق قانون بايد پاسپورتش بيش از شش ماه اعتبار داشته باشد تا اين كار صورت گيرد و در اين شرايط بايد به سفارت ايران در كشورش مراجعه كند. البته ما در تلاش بوديم تا اين مشكل را هم حل كنيم و حتي ويزاي او را در فرودگاه امام خميني (ره) بدهيم، اما فيلا به صورت يك طرفه و بدون اين كه به ايران اعلام كند، روي سايتش اعلام كرد كه كلاس بين‌المللي تهران به دليل مشكل در صدور ويزا لغو شده است.

رفوگر در پاسخ به اين سوال كه آيا دليل اين اقدام فيلا را جويا نشديد؟ گفت: مسئول كميته امور بين‌الملل با مارتينتي صحبت كرده، گفته مي‌شود مارتينتي اعلام كرده كه چند تن از مربيان خارجي با او تماس گرفته اند و اعلام كردند كه براي ويزا گرفتن مشكل دارند كه البته صحبت و سقم اين مساله را نمي‌دانم. آن‌ها بدون اين كه هيچ اطلاعي به فدراسيون ايران بدهند، كلاس بين‌المللي را لغو كردند، در صورتي كه فدراسيون هيچ كوتاهي در اين رابطه نكرد.

وي در پايان در مورد اين كه به خاطر اين اقدام فدراسيون جهاني كشتي به فيلا اعتراض خواهيد كرد، پاسخ داد: پس از نشستي كه با يزداني خرم و ساير مسئولين خواهيم داشت، طبق سياست فدراسيون اعتراض‌مان را به فيلا منعكس خواهيم كرد چرا كه براي برگزاري اين كلاس بين‌المللي، نيرو، انرژي، پول و سرمايه صرف شده بود و ما براي ميزباني اين كلاس قراردادهاي مختلفي را بسته بوديم.

 

 

 

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.