شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تهدید «کی روش» به فسخ قرارداد در اسفند!

 

 

 

تهدید «کی روش» به فسخ قرارداد در اسفند!

چهره ای که دوشنبه شب، بعد از آن نمایش مثلا فرهنگی در برنامه نود از کارلوس کی روش دیدیم، با تمام روزهای گذشته اش فرق داشت.

مردی که عادت داشتیم او را هر روز با صورت و سیمایی اصلاح کرده کنار تیم ملی ببینیم، برای اولین بار با چهره ای که ته ریشی را بر صورت داشت کنار ملی پوشان حاضر شد و البته روبروی خبرنگارانی قرار گرفت که می خواستند از او در مورد وضعیت تیم ملی سؤالی بپرسند.

این وضعیت اما نشان از بی حوصلگی و سرخوردگی او داشت. کند و کاو در روزهای اخیر تیم ملی باز هم ما را به یک نقطه تاریک می رساند. جایی که باز هم صدای کارلوس کی روش به هوا رفته او را وادار کرده اند نسبت به تمامی بی نظمی ها و بی مبالاتی ها اعتراض کند. این بار هم بر سر ساده ترین اتفاق ممکن که شاید برای یک مربی حرفه‌ای کاملا ناشناخته و کاملا غیرباور می نمود.

کی روش از هفته های قبل تیم ملی را آماده سفر به شهر های مختلف می کرد. روزی رسید که او احساس کرد تیمی که نام ملی رویش نهاده اند می تواند روزهای آماده سازی اش را در شهرهای مختلف ایران برگزار کند. اما غافل از این که پایتخت ایران هم به تعداد انگشت های یک دست ورزشگاهی با زمین تمرین و امکانات حرفه ای برای تمرین یک تیم ملی در اختیار ندارد. هرچند فدراسیون فوتبال و ترابیان مدعی شدند کی روش از چمن ورزشگاه شهریار رضایت کامل داشته، اما تصمیم به بازگشت به تهران بعد از دو روز دقیقا نشانه ای بود از نارضایتی او. اما داستان همین جا به پایان نمی رسد. دلیل اصلی نارضایتی کی روش، اتفاقی بود که می توان آن را در تاریخ تیم های ملی بی سابقه دانست. تیم کی روش لباس لازم برای تمرین در هوای سرد و بارانی تهران را نداشت.

کی روش از بدو حضورش در تهران، خود را درگیر و در حال جنگ برای به دست آوردن امکانات مورد نیاز تیم ملی کرده است. از درخواست برای تجدید کاشت چمن کمپ تیم های ملی تا تجهیز امکانات سخت افزاری سالن بدنسازی تیم های ملی. کی روش در اصل در تیم ملی مبدل به یک سرپرست و مسؤول تدارکات شده تا یک مربی تمرین دهنده و برنامه ریز برای آینده! اما این بار اعتراضی که کی روش به البسه ملی پوشان داشت در نوع خود بی سابقه و بی نظیر بود. کی روش که از 6 ماه قبل خواهان تعویض تولیدی البسه ملی پوشان و بالارفتن کیفیت پیراهن تیم ملی بود، حالا نه تنها حرف خود را در برخورد با در و دیوار می بیند که حتی در آخرین تمرین تیمش زیر باران متوجه نداشتن البسه گرم برای بازیکنانش می شود.

مردی که سال ها در منچستر و رئال مادرید و تیم ملی پرتغال مربیگری کرده است با دیدن چنین وضعیتی چه حسی پیدا می کند؟ او این بار در فدراسیون با یک تهدید جدی وارد شده: «اگر وضع به همین منوال باشد، من نیستم!» سیمای او نیز اعتراضش را نشان می داد. کی روش که در آخرین کنفرانس خبری اش ادعا کرده بود کمبودها را درک می کند و حتی حاضر است در زمانی که همه چیز به روال عادی و حرفه ای رسید فوتبال ایران و تیم ملی کشورمان را به سود مربیان وطنی رها کند، حالا با یک تهدید جدی ادعا کرده که قراداد را یک طرفه فسخ خواهد کرد!

هرچند این ادعای او در محفلی خصوصی بوده و به درخواست ترابیان و کفاشیان قرار بر این شده که بعد از بازگشت تیم ملی از اندونزی و پایان این دو بازی حساس در مورد همه چیز صحبت شود، اما این تهدید کی روش که در صورت حل نشدن مشکلات اولیه، بعد از بازی با قطر در اسفندماه تهران را برای همیشه ترک خواهد کرد، برای اولین بار علنی شده است.

این روزها در تمرینات تیم ملی هم در مورد این گفته او حرف می زنند. کی روش ناراضی است و محقانه اعتراض می کند! تیم ملی هنوز لباسی برای تمرین و بازی ندارد و این را نمی توان برای مردی چون کی روش منطقی دانست. شاید این فوتبال و این فدراسیون، برازنده مربیانی مانند قطبی و مردانی قبل از قطبی بود که تا روزی که بودند به هیچ چیز اعتراض نداشتند و همه چیز را ایده آل می دانستند و چون با فضاحت هایی که به بار آوردند رفتند، ناگهان نسبت به همه چیز و همه کس معترض شدند و ادعای حق کردند!

http://rajanews.com/PrintFriendly.asp?id=107130

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.