شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ورود روحانیون مجلس در پرونده بی اخلاقی فوتبال

 

ورود روحانیون مجلس در پرونده بی اخلاقی فوتبال

رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس با اعلام این خبر به خبرنگار جهان گفت: متاسفانه در ورزش کشور قدرت، پول و شهرت حاكم شده اما مجلس باید باورود به این مساله و تحقیق و تفحص ورزش را از حالت مافیایی خارج کند.

به گزارش جهان، وي هنمچنین درخصوص ماجرای اخیر در فوتبال افزود: مجلس نسبت به اينگونه رفتارهاي غير اخلاقي حساس است و وظيفه خود را در اين زمينه انجام مي دهد.

محمد تقی رهبر نماینده اصفهان در مجلس با انتقاد شدید از ورزش کشور گفت: متاسفانه با بودجه های هنگفتی که برای ورزش کشور هزینه می شود، شاهد بی اخلاقی در این عرصه هستیم و معلوم نیست که این اعتبارات میلیاردی در کجا هزینه می شود و به جیب چه کسانی می رود.

وی افزود: مجلس باید در این زمینه ورود کند تا ورزش از حالت مافيايي كه ميلياردها تومان ثروت به حلقوم يك عده ریخته می شود، خارج گردد و ضرورت دارد تا بر ورزش نظارت کرده و آنرا کنترل کند.

رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس گفت: متاسفانه مشاهده می کنیم که برخی کارخانه های صنعتی بجای کار تولید و کار اصلی خود بر ورزش چنپره انداخته و ول کن ورزش نیستند. سوال من این است که این كارخانه ها ورزش را مي خواهند برای چه؟

رهبر گفت: کارخانه هایی همچون فولاد خوزستان، مس کرمان، مس رفسنجان، فولاد مبارکه سپاهان اصفهان، نفت تهران، ذوب آهن اصفهان، صبا باطري قم و... برای خود تیم هایی راه انداخته اند، سوال این است که کار این کارخانه ها چیست؟ اینها با ورزش چه کار دارند؟

وی با انتقاد از هزینه های میلیاردی در عرصه ورزش کشور افزود: چه لزومي دارد كه ميلياردها تومان صرف ورزش کشور كرد اما هیچ چیز از داخل آن بیرون نیاید؟

نماینده اصفهان در مجلس تاکید کرد: مردم در این زمینه اعتراض دارند و اميدواريم که مسئولین امر توجه لازم را داشته باشند.

رهبر با انتقاد از نام «وزرارت ورزش و جوانان»، گفت: با این اسم، مسایل جوانان در فرع قرار می گیرد و باید نام این وزارتخانه بعنوان «وزارت جوانان و ورزش» مطرح می شد.

وی تاکید کرد: كشوري كه دهها ميليون جوان دارد، بايد به مسایل و مشکلات جوانان توجه کند و آنرا در اولویت کار خود به حساب آورد و ورزش در کنار مسایل جوانان معنا یابد نه اینکه مسایل جوانان در کنار ورزش قرار گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس با تاکید بر اینکه ورزش جزو مسایل فرعي کشور است، افزود: ورزشکاران ما باید اخلاق ورزشي را رعایت کرده و بايد در ورزش فرهنگ پهلواني و جوانمردي حاكم شود.

رهبر گفت:متاسفانه در ورزش کشور قدرت، پول و شهرت حاكم شده و به همین دلیل شاهد اتفاقات ناگواری در این عرصه هستیم.

وی با اشاره به این جمله امام راحل که «من ورزشکار نیستم اما ورزشکار را دوست دارم» گفت: منظور امام راحل ورزشکارانی بود که فرهنگ جوانمردي و پهلوانی دارند نه هر ورزشکاری

http://rajanews.com/detail.asp?id=107208

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.