شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

قماربازان اينترنتي مسابقات فوتبال ایران دستگير شدند

 

 

           

قماربازان اينترنتي مسابقات فوتبال ایران دستگير شدند

رييس پليس فتاي استان اصفهان از دستگيري دو سارق اينترنتي كه با راه‌اندازي سايت، اقدام به شرط‌بندي مسابقات فوتبال به سبك قماربازي‌هاي ليگ انگليس و ايتاليا مي‌كردند خبرداد و گفت: اين دو متهم در عرض سه سال از اعضاي اين سايت سه ميليارد ريال كلاهبرداري كردند.

به گزارش ايسنا، سرهنگ خسروي گفت: در پي شكايت فردي مبني بر اين كه وي مدتي در يكي از سايت‌هاي شرط‌بندي فوتبال عضو بوده و مقاديري پول متضرر شده است، پرونده‌ مقدماتي تشكيل شد.

وي با اشاره به آغاز تحقيقات كارشناسان پليس در اين پرونده گفت: كارآگاهان با جستجو و رصد فضاي مجازي و استفاده از ابزارهاي فني و تخصصي آدرس سايت اينترنتي كه در آن فعاليت‌هاي قماربازي و شرط‌بندي مسابقات فوتبال صورت مي‌گرفت را شناسايي كردند.

خسروي افزود: كارآگاهان به منظور شناسايي سرگروه‌هاي اين سايت در اصفهان با ايجاد ارتباط صوري، حساب‌هاي بانكي را شناسايي و اقدامات فني را آغاز كردند.

رييس پليس فتاي استان اصفهان افزود: درپي اين تحقيقات دو متهم به نام‌هاي «ف.الف» و «ك.ك» شناسايي و پس از بازجويي‌هاي لازم به اتهام‌هاي انتسابي اعتراف كردند.

به گفته خسروي، متهمان در مدت فعاليت سه ساله خود، هفتاد شهروندان را عضو سايت خود كرده و همچنين كليه حساب‌هاي بانكي مرتبط با موضوع جرم مسدود و حجم قماربازي متهمان حدود سه ميليارد ريال برآورد شده است.

رييس پليس فتاي استان اصفهان در ادامه توضيح داد: كلاهبرداري رايانه‌اي نوعي كلاهبرداري است كه به وسيله برنامه‌هاي رايانه‌اي يا به وسيله ارتباطات شبكه اينترنتي صورت مي‌گيرد و سايت‌هاي شرط‌بندي يكي از اين كلاهبرداري‌هاي رايانه‌اي محسوب شده و كارشناسان معتقدند مسابقات شرط‌بندي فوتبال توسط سايت‌هاي اينترنتي در حال حاضر به صورت گسترده در حال شيوع است در حالي كه با پيش‌بيني اين مسابقات مبلغ كلاني از مردم دريافت كرده و در قبال آن مبلغ اندكي را به عنوان جايزه به برندگان مي‌دهند.

وي افزود: نحوه بخت‌آزمايي كه به سبك قماربازي‌هاي ليگ انگليس و ايتاليا است تنها به فكر سرقت پول مردم و نيز صدمه‌زدن به ورزش كشور است.

 

http://rajanews.com/detail.asp?id=107260

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.