شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

یعنی، قهرمان موجب قهرمان؟

 

 

یعنی، قهرمان موجب قهرمان؟                                                              ما نمی دانیم در این جامعه همه چی دارِ همه چی دان دم  کی را باید دید که خطای ما آدمهای ورزشی را کمی تا قسمتی ببخشند؟!

به قلم شهرام وزیری (پیشکسوت رسانه های ورزشی)

خطا هر جورش خطاست، خطا اگر خطاست که خطای این آدمهای غیرورزشی به مراتب بیشتر از ماست، بخشش اگر بخشش است که ما آدمهای ورزشی تاکنون خبط و خطا و جرم و بزه این آدمهای غیر ورزشی را بیشتر بخشیده ایم، نبخشیده ایم؟!

یادتان نرود که ما اهالی ورزش در این جامعه پایبند به اصول اخلاقی از این آدمهای غیرورزشی بیشتر پیرو منشهای انسانی و اخلاقی هستیم و پیش از آنکه آنان از ما طلبکار باشند این ما هستیم که طلبکاریم!

گناهان ما و گناهان اینان را اگر در 2 کفه ترازو بگذارند و وزن کنند حتم بدانید که کفه سنگینشان چنان به زمین خواهد خورد که دود از کله شاهین ترازو بپرد!

این محمد نصرتی و شیث رضایی مثل بقیه آدمها 2 پا دارند و مثل بقیه آدمهای 2 پا جایزالخطا هستند، 2 تا بچه بزرگ شده در این فوتبال، شغلشان توپزنی است و محل خدمتشان میدانهای فوتبال، تا به امروز هم کم مردم بسیاری به پایشان ننشسته و چشم به پایشان نبسته، 2 جوانی که چهره و صورتشان برای ما اهالی فوتبال غریبه نیست، گمشده در پس پرده جامعه نیست و تاکنون نه نامشان در رسانه ها به اختصار آمده و نه چهره شان به استتار شطرنجی شده!

ورزشکارند و اهل دوز و کلک نیستند، قاتل و جانی و دزد و سارق نیستند، رانت باز و رانت خوار هم نیستند، اهلی از اهالی رنج کشیده این ورزش اند مثل هزاران اهالی دیگرش بزرگ شده زمینهای خاکی همین شهر و شهره شده در دل چمنهای سبز همین دیارند، کارشان این است که با پیروز شدن در درون میدانها موجب مسرت خاطر مردم شوند، تا بوده مسرت بار بوده اند و تا بوده قهرمان، نه زیادش موجب قهرمان!

2 جوان خودساخته در درون خانواده این فوتبال مثل هر خانواده دیگر و مثل هر جوان دگر جوانی کرده اند و در گوشه میدانش به خبط و خطا شیطنت تا چنین که رفته با های و هوی بسیار موجب تکدر خاطر بیرون نشینان ورزش شوند، هیهات چه تکدری و چه بلا و مصیبتی!

بیشتر تکدر خاطر آنانی که در هنگامه ناهنجاری های این جامعه به تظاهری مصلحانه همیشه خدا در صف اول ظاهرند و چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند!

حالا هم اگر خدای ناکرده از سر آنتن های صداخان و سیما جان مان تصویری نامربوط به غلط در رفته و به امن خانه ها سرک کشیده، سیما جان مان لطف کنند این یکی را بگذرد پای صدها و هزاران تصویر ناصوابی که از بام تا شام بدجوری دارد تو کت ما ملت می کند، که نه صدایش گوشنواز است و نه سیمایش دلنشین! فقط همین.

http://ipna.ir/print.aspx?ni=%2056230

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.