شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

وزنه برداری قهرمانی جهان,چین قهرمان شد/ ایران در آستانه نایب قهرمانی

 

 

چین قهرمان شد/ ایران در آستانه نایب قهرمانی  تیم ملی وزنه برداری چین در فاصله یک روز تا آغاز رقابت‌های دسته سنگین وزن به عنوان قهرمانی مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان در پاریس دست پیدا کرد. 

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم وزنه برداری  کشورمان که تا قبل از رقابت‌های دسته 94 و 105 کیلوگرم هفتاد و نهمین دوره  مسابقات جهانی وزنه برداری، در رده بندی امتیازی در مکان شانزدهم قرار داشت  شب گذشته با یک صعود 13 پله‌ای، بعد از تیم‌های مدعی چین و روسیه در مکان  سوم جدول رده بندی این رقابت‌ها قرار گرفت.

وزنه برداران کشورمان هم اکنون با 338  امتیاز بعد از چین و روسیه که به ترتیب 568 و 479 امتیاز به دست آورده‌اند  در مکان سوم دنیا قرار دارند و این درحالی است که هنوز 2 وزنه بردار پرامید  کشورمان یعنی بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی روی تخته نرفته‌اند.

این در حالی است که تیم ملی وزنه برداری  چین در فاصله یک روز تا پایان هفتاد و نهمین دوره رقابت‌های وزنه برداری  قهرمانی جهان، قهرمانی خود را مسجل کرده و روس‌ها حتی در صورت کسب مدال  طلای آخرین نماینده‌شان در فوق سنگین، شانسی برای قهرمانی نخواهند داشت. در  عین حال اگر "چنگیز موگوشکوف" روس از گردونه رقابت‌های فوق سنگین حذف شود  این شانس برای ما وجود دارد که حتی به عنوان باارزش نایب قهرمانی دنیا دست  پیدا کنیم.

رده بندی 12 تیم برتر مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان تا قبل از آغاز رقابت‌های دسته فوق سنگین به شرح زیر است:
1-
چین با  568 امتیاز
2-
روسیه با 479 امتیاز
3-
ایران با 338 امتیاز
4- 
کره جنوبی با 294 امتیاز
5-
لهستان با 286 امتیاز
6-
آذربایجان با 269 امتیاز
7-
کره شمالی با 267 امتیاز
8-
قزاقستان با 263 امتیاز
9-
ترکیه با 232 امتیاز
10-
فرانسه با 226 امتیاز
11-
اوکراین با 224 امتیاز
12-
مصر با 223 امتیاز

طلای فوق سنگین جهان بر گردن بهداد سلیمی/ انوشیروانی نقره گرفت  بهداد سلیمی با کسب مدال طلای دسته فوق سنگین رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی جهان، علاوه بر شکستن رکورد حسین رضازاده در حرکت یکضرب، جایگاه سومی را هم برای نخستین بار در تاریخ برگزاری این مسابقات برای کشورمان به ارمغان آورد. 

به گزارش خبرنگار مهر، این برای نخستین  بار است که وزنه برداری ایران در جایگاه سوم جهان می ایستد. بهترین عنوان  وزنه برداری ایران در رقابت‌های جهانی 2003 ورشو بود که وزنه برداری ایران  با نسل طلایی شامل وزنه بردارانی چون حسین رضازاده، شاهین نصیری نیا و  محمدعلی فلاحتی نژاد به عنوان پنجمی امتیازی دست پیدا کرد ضمن اینکه در رده  بندی مدالی هم با درخشش رضازاده و فلاحتی نژاد به دو مدال طلا دست پیدا  کردیم.

تیم ایران در رقابت‌های سال 2011 که در  دیزنی‌لند پاریس برگزار شد برای اولین بار به عنوان سومی جهان دست یافت ضمن  اینکه با 2 مدال طلا، یک نقره و یک برنز توسط کیانوش رستمی در دسته 85  کیلوگرم و بهداد سلیمی در فوق سنگین، سجاد انوشیروانی در فوق سنگین و  سعیدمحمدپور در 94 کیلوگرم در جایگاه دوم مدالی ایستاد.

بهداد سلیمی در حرکت یکضرب موفق شد با  بالای سر بردن وزنه 214 کیلوگرمی، علاوه بر کسب مدال طلا، رکورد حسین  رضازاده که در سپتامبر سال 2003 در چین به ثبت رسیده بود را  یک کیلوگرم  ارتقا بخشد. وی در حرکت دوضرب هم وزنه 250 کیلوگرمی را مهار کرد تا ضمن کسب  مدال طلای این حرکت با مجموع 464 به مدال طلای دسته فوق سنگین مسابقات  وزنه برداری قهرمانی جهان دست یابد.

سجاد انوشیروانی هم  که در حرکت یکضرب با  مهار وزنه 198 کیلوگرمی به مدال برنز رسیده بود در رقابت‌های دوضرب وزنه  241 کیلوگرمی را بالای سر برد و با رکورد مجموع 439 به کار خود در مسابقات  جهانی پایان داد. این وزنه بردار علاوه بر کسب مدال برنز حرکت یکضرب، مدال  نقره حرکت دو ضرب و نقره مجموع را هم از آن خود کرد.

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1459531

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.