شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ -  ۲ ژوئیه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

کوثری: دشمن دست‌دازی کند، رهایش نمی‌کنیم

فارس

کوثری با اعتراض به حقوق‌مادام‌العمر مدیران سیاسی:


نامه محرمانه آمریکا به پژاک و منافقین/ دشمن دست‌دازی کند، رهایش نمی‌کنیم


خبرگزاری فارس: نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه درصورت دست‌دازی دشمن به جغرافیایی ایران، دشمن را رها نخواهیم کرد، گفت: ما یک‌صد سند طبقه‌بندی شده از تروریست بودن آمریکا داریم که نامه محرمانه به منافقین و پژاک یکی از آنهاست.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی شب گذشته با حضور در برنامه نگاه 2، درباره حقوق مادام العمر برای افراد سیاسی و رای مجلس شورای اسلامی در تایید این قانون گفت :" من در جلسه دوشنبه به دلیل حضور در مراسم تشییع جنازه شهید مقدم حضور نداشتم . ولی امروز بین چند نماینده بحث شد و من تا امروز خبر تصویب آن به گوشم نرسیده بود . اگر من حضور داشتم به این طرح رای نمی دادم .

وی افزود: این قانون در مورد بحث حقوقی و جایگاه یک مدیر است . اگر فردی در جایگاه مدیریتی قرار گرفته است با تغییر مسئولیت باید چنین امتیازی برایش قائل شود . ولی واقعیت این است که اگر جایگاه فردی تغییر می کند بدون شک این تغییر با صلاحیت مردم و یا مدیران بوده است . شاید فردی توانایی جایگاهی را نداشته و تنزل پیدا کند. بنابراین باید حقوق همان جایگاه به آن فرد پرداخت شود، ولی من شرایط تصویب رای را نمی دانستم و خبر هم نداشتم، ولی نظرم را امروز صبح اعلام کردم و افراد دیگری هم نظر منفی نسبت به این قانون داشتند.

*باید راه شهید مقدم را ادامه دهیم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه و مورد شهید مقدم گفت : شهید مقدم علاقه داشت که ایران به قدرت اول در دنیا تبدیل شود که به راحتی  ابرقدرت های دنیا به ایران زور  نگویند . یکی از راههای رسیدن به این  قدرت را هم موشک می دانست، به همین دلیل وی را می‌توان " پدر موشک ایران " معرفی کرد. او دانشمند بزرگی بود  و خود را زیاد در جامعه نشان نمی‌داد و متاسفانه در صحنه‌ای که برای تست حضور داشت در اتفاقی ناگوار از ما جدا شد و به آرزویش رسید، وی از نظر تخصصی دانش بالایی داشت، توانمند و با اراده بود و ما باید ادامه دهنده راه او باشیم .

* در بحث هسته ای چیزی برای پنهان کردن نداریم

کوثری با اشاره  به تجدید‌نظر رابطه و همکاری با آژانس بین المللی انرژی هسته ای خاطرنشان کرد : در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  این موضوع مطرح شد، ما معتقدیم  که آژانس نمی‌خواهد صادقانه گزارش دهد، چراکه دائما دوربین،های آژانس در سایت ما مشغول عکس‌برداری و فیلمبرداری است، همچنین تیم های بازرسی به صورت مرتب وارد ایران می‌شوند.

وی ادامه داد: ما سال گذشته از همه کشورها حتی کشورهای اروپایی دعوت کردیم که به کشورمان بیایند و از تجهیزات  ایران بازدید کنند، ولی خودشان نیامدند، ما چیزی برای پنهان کردن نداریم و از هیچ چیزی نگرانی نداریم؛ گزارش اخیر "آمانو" غیر منصفانه بوده و باعث اعتراض تعداد زیادی از کارشناسان هم شده است . او در 57 بند گزارشی نوشته است که اکثر بندها تکراری است، همچنین تعداد زیادی از بندها احتمالات است. ما در حال بررسی هستیم تا به نتیجه مطلوبی برسیم مجلس و شورای عالی امنیت مشغول کار کردن روی این مبحث است و در آینده نتیجه آن به همه نشان داده می شود.

*هیچ حمله ای بدون جواب نمی ماند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در خصوص بحث  حمله نظامی آمریکا به ایران اظهار داشت : آمریکایی ها و اسرائیلی ها در یک مخمصه سیاسی قرار گرفتند، از یک طرف کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا که در تسلط آمریکا بود با بیداری اسلامی مواجه شده و در حال خارج شدن از زیر سلطه صهیونیست ها و  آمریکایی‌هاست. این مناطق زیر سلطه مردم قرار می گیرد، به هیمن دلیل بلوف سیاسی می زنند و عنوان می‌کنند که می‌خواهند حمله کنند، ولی آنها هنوز نتوانستند خودشان را بازسازی کنند .

کوثری تصریح کرد: در حال حاضر مردم آمریکا سوالهایی در ذهن دارند؛ آنها می خواهند بدانند چرا زمانیکه این مقدار هزینه  ارتش می‌شود ارتش تاکنون نتوانسته کاری کند و حتی جلوی حزب الله لبنان بایستد. آمریکا در مقابل مردم عراق و افغانستان تلفات زیادی داده و هزنیه های سنگینی کردند. مردم آمریکا در برابر مالیاتهایی که می‌دهند و پیروزی‌هایی که کسب نمی‌شود شاکی هستند. در حال حاضر وضعیت روحی نیروهای آمریکا بسیار بد است. بنابراین چیزهایی که تا به حال گفته شده پس  گرفته می‌شود.
 
وی در همین زمینه اضافه کرد: رئیس رژیم اسرائیل بعد از تهدید عنوان می‌کند که چنین حرفی بیان نشده است؛ علت آن هم موضع پرقدرت ایران و مقام معظم رهبری است. ما با آمریکا و صهیونیست شوخی نداریم که بخواهند اقدامی علیه مرز جغرافیایی ما انجام دهند و ما هم هیچ کاری نکنیم، مثل دفاع مقدس در برابر آنها می ایستیم، البته شکل ایستادگی ما هم فرق می‌کند.

این نماینده مجلس گفت: ما هیچ وقت بعد از انقلاب به کشوری دست درازی نکردیم، ولی اگر آنها بخواهند به ما دست درازی کنند مانند 8 سال دفاع مقدس آنها را رها نمی‌کنیم. شاید به ظاهر آنها شروع کننده باشند، ولی بدانند که در کوتاه ترین زمان ضربات محکمی خواهند خورد که در سقوط رژیم اشغالگر قدس سرعتی بخشیده می‌شود. به کوچکترین کشور همسایه هم هیچ تعرضی نخواهیم کرد، چون برادرانه با هم زندگی می‌کنیم و اگر ناتو و آمریکا نیروهای خود را خارج کند منطقه را امن می‌کنیم. این مسئله بلوف سیاسی بوده و نیروهای مسلح، بسیج، سپاه و ارتش کاملا آماده هستند.
 
وی افزود: به همین دلیل می‌گوییم که ما دفاع می کنیم ولی دفاع ما محدود به مرز نمی‌شود و دستان خیلی بلندتر از مرزهای ایران است و اگر ضربه‌ی به ما زده شود ضربه آنها را پاسخ می‌دهیم.

*اگر خلاف کردیم سند نشان بدهند

کوثری در خصوص دلیل مخالفت‌های روسیه و چین با این بلوف سیاسی گفت: این کشورها می‌دانند اگر این بلوف عمل شود جنگ مربوط به یک محدوده سیاسی نیست و جنگ گسترش پیدا می‌کند، به همین دلیل این افراد کار عاقلانه‌ای می‌کنند که این موضوع را مطرح می‌کنند و جلوی آن را می‌گیرند، اگر آنها به وارد کردن ضربه به نقطه‌ای از ایران فکر می‌کنند جواب ما به یک نقطه محدود نمی‌شود و چندین نقطه آنها را میزنیم. آنها کار حساب شده‌ای می‌کنند . ما دقیقا در چهارچوب قانون ان پی تی حرکت می‌کنیم. اگر خلافی وجود دارد بیایند و سند بدهند، وقتی از آنها می خواهیم سند ارائه بدهند عنوان می‌کنند که اسناد ما در یک لپ تاپ است.
 
وی ادامه داد: مگر می‌شود اسناد محرمانه را بدون طبقه‌بندی و حفظ در جایی اینطور حفظ کرد، در حالیکه اسناد شماره و تاریخ و مهر و امضا دارد ،ولی ما عنوان می‌کنیم 100 سند داریم سند طبقه بندی شده داریم. برای مثال اسناد معتبری از دستور آمریکا به ریگی در ایران داریم. برای مثال نامه محرمانه‌ای که به پژاک و منافقین داده شده در دست ما است. روسیه و چین چون از گزارشات دقیق باخبر هستند می‌دانند که آمریکایی‌ها چیزی برای ارائه ندارند و به همین دلیل چنین موضعی را می‌گیرند.

*امریکایی ها برای مقابله با تروریسم آن را تقویت کردند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص انتشار گزارشی در یکی از نشریات آمریکایی که در آن عنوان شده بود ایران هسته ای را نمی توان متوقف کرد و ایران در زدن ضربات کشنده به آمریکا تردید نمی‌کند، گفت : اگر ما به سمت کلاهک هسته ای می‌رویم به ما سند نشان بدهند. آنها 250 تا 300 کلاهک اتمی دارند  آمریکایی‌ها بین 7 تا 10 هزار کلاهک اتمی دارند و از آنها استفاده کرده‌اند؛ جنایت آمریکا در هیروشیما و ناکازاکی با برخوردی مواجه نشد، همه از منطق ما باخبرند
 
کوثری بیان داشت: آمریکا با توجه به وضعیت بد ارتشش نمی‌تواند از نظر نظامی کاری بکنند، ما در حال حاضر به راحتی در کنار ناو آمریکایی هستیم و با هواپیماهای بدون سرنشین خود از ناوهای آمریکایی عکس برداری هم کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد : اگر آمریکا این طور که در فیلم هایشان نشان می دهد قوی بود در عراق و افغامستان پیروز می‌شد، آنها در این جنگ‌ها از تمام قوایشان هم استفاده کردند، به جای اینکه تلاش کنند تروریسم را از بین ببرند آن را تقویت کردند که علیه تروریسم اقدام کنند، چرا آمریکایی ها آنها را در عراق بیرون نکردند، اینطور نیست که مسئولان چیزی بگویند و مردم باور کنند

*مشکلات آمریکا جدی تر شده است

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره  به مشکلات آمریکا گفت : یکی از مشکلات آمریکا بیداری اسلامی است، مشکل دوم  جنبش وال استریت است، مردم آمریکا خودشان قیام کرده‌اند و نوشته‌اندکه یک درصد برابر با 99 درصد است؛ این  یک درصد همه را چپاول کرده و بقیه آنها را تحمل می‌کنند، شکست آمریکا در عراق و افعانستان ، وضعیت بد اقتصادی  و... دیگر مشکلات آمریکایی ها است . بدهی آمریکا 14 تریلیون دلار است . آمریکا ثروتمند است، بعد از جنگ جهانی دوم 50 درصد ثروت جهان در اختیار آمریکا بود، ولی  امروز نه تنها این ثروت به زیر 20 درصد رسیده است، بلکه بدهی بزرگی هم برجای گذاشته شده است و نمی‌تواند جوابگو باشد، آنها راه حلی نمی‌توانند پیدا کنند و می‌خواهند از طریق زور و چپاول کاری را پیش ببرند.

کوثری با اشاره  به سرکوب‌های جنبش وال استریت توسط دولتمردان آمریکا، گفت : اینها با این برخوردها نمی‌توانند کاری را از پیش ببرند، چرا که می‌خواهند با زور و قلدری کاری انجام دهند، ولی باید بدانند که این مسئله  درذهن تک تک مردم ایالت های مختلف  آمریکا می ماند، این جنبش حذف نشده و ساماندهی زیر زمینی می‌شود  و اگر روش خود را عوض نکنند، مردم دست به اقدامات جدید میزنند که برای مسئولان سیاسی آمریکا ضربات سنگینی وارد خواهد شد .
 
وی افزود : سازمان ملل و سازمان های زیر مجموعه بعد از جنگ جهانی دوم براساس تفکر استکباری ساخته شد، آمریکا انگلیس شکست خورده و فرانسه را روی کار  آورد، آنها چین را به خاطر جمعیت و  دو کشور اروپایی را به خاطر طرفداری  از آمریکا وارد شورای امنیت کردند، اینها به نتیجه ای نخواهند رسید و در آینده مشکلات آمریکا چند برابر خواهد شد.


نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی در خصوص پشت پرده سیاست های اروپا و  امریکا در قبال سیاست های صهیونیست تصریح کرد: شرکت های بزرگ و چندملیتی آمریکایی ها را اداره می‌کنند؛ رئیس جمهور یعنی اوباما و کلینتون باید سیاست های این شرکت ها را دنبال کنند و اکثر شرکت های چند ملیتی  هم به صهیونیست ها تعلق دارد، بنابراین اگر آنها بر این اساس پیش نروند  روی کار نمی‌آیند، آنها عروسک  خیمه شب بازی هستند، مردم اطلاعات خود  را لحظه ای به روز می کنند و به راحتی  تشخیص می‌دهند که چه تصمیمی بگیرند.

کوثری در پایان  گفت: اگر آمریکایی‌ها نیروهای ارتششان که در حال حرکت به سمت جنوب خلیج فارس هستند به آمریکا برگردند به مردم می گویند که چه اتفاقاتی واقعا رخ داده است، به همین دلیل آنها را به آمریکا برنگردانده و به سمت جنوب خلیج فارس هدایت کرده‌اند و این کشورها باید در این زمینه اعتراض بکنند.

منبع: فارس، 26 آبان 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.