شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۵ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

نامه انتقادی به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

فارس

فوری/:


آژانس به وظایف خود در قبال ترور دانشمندان هسته‌ای ایران عمل نکرده است


خبرگزاری فارس: جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای خطاب به مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نسبت به اینکه این نهاد به وظایف خود در قبال دانشمندان هسته‌ای ترور شده کشورمان عمل نکرده،‌ انتقاد کرد.


به گزارش خبرنگار سیاست‌خارجی خبرگزاری فارس، علی‌اصغر سلطانیه سفیر و نماینده دائمی کشورمان در آژانس در نامه‌ای خطاب به یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نسبت به اینکه آژانس به وظایف خود در قبال ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان عمل نکرده انتقاد کرد.

متن کامل این نامه که به امضای علی اصغر سلطانیه نماینده کشورمان در آژانس رسیده است، به شرح زیر است:

همانطور که مستحضر هستید، اسامی دانشمندان و متخصصان ایرانی که در طی بازرسی‌ها و مصاحبه‌ها همکاری متعهدانه‌ای با آژانس داشتند، از مجرای آژانس به بیرون درز کرده و در فهرست غیرقانونی تحریم اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفته است.

از سویی دیگر جامعه بین‌الملل شاهد پدیده زشت جدید ترور دانشمندان ومتخصصان هسته ای ایران به دست گروه های تروریستی تحت حمایت آمریکا و رژیم اسرائیل هستند. فیلم ضبط شده اعتراف‌های تروریست‌های دستگیر شده مؤید همین ادعاست.

آژانس با انتشار اسامی دانشمندان و متخصصان ایرانی، آنان را آماج ترور گروه‌های تروریستی و نیز سرویس‌های جاسوسی رژیم اسرائیل و آمریکا کرده است. ضمیمه گزارش اخیر شما حاوی اسامی متخصصان و مکان‌های ایرانی است که این امر مغایر با قانون و توافقنامه جامع پادمان آژانس انرژی اتمی است.

به خاطر دارم بیش از 100 کشور عضو درخواست کردند که ضمیمه را منتشر نکنید و به شما در خصوص عواقب آن هشدار دادند اما شما با بی اعتنایی به اکثریت کشورهای عضو اقدام به انتشار آن کردید. باید به این نکته نیز تاکید کنم که برای انتشار آن از سوی شورای حکام یا مجمع عمومی به شما هیچ اجباری نشده بود.

بنابراین شما مسئول هرگونه تهدید امنیتی علیه جان مردم اینجانب و خانواده‌هایشان و نیز اقدامات خرابکارانه علیه مکان‌های اشاره شده در گزارش شما که بر ادعاها و اتهامات بی اساس پایه ریزی شده، هستید؛ لذا این حق را برای خود محفوظ می‌دانیم که اقدامات قانونی شایسته و بجا در این خصوص انجام پذیرد.


 

منبع: فارس، 26 آبان 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.