شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

گزارش ويژه؛ حقايقي درباره كناره‌گيري عباس ترابيان/ كي‌روش كفش شش‌استوك مي‌خواست!

 

 

گزارش ويژه؛ حقايقي درباره كناره‌گيري عباس ترابيان/ كي‌روش كفش شش‌استوك مي‌خواست!

 

سايت  گل ـ عباس ترابيان يك روز بعد از بازگشت تيم ملي از سفر اندونزي در  مصاحبه‌اي استعفاي رسمي خود را اعلام كرد. اين مرد ميانسال كه رياست كميته  فوتسال ايران را نيز برعهده دارد با سال‌ها تجربه‌اي كه اندوخته مثل يك  ديپلمات رفتار رمي‌كنند و كوچكترين اعتراضي به بركناري‌اش ندارد.
وقتي  با او حرف مي‌زنيم به سادگي مي‌گويد:«‌ دوره من تمام شده بود و بايد پست  خودم را تحويل مي‌دادم چون دوستان ديگر در كار خود جا افتادند
اما  اين در شرايطي است كه بسياري از افراد نزديك به فدراسيون علت اين جدايي را  درخواست كارلوس كي‌روش از رئيس فدراسيون فوتبال مي‌دانند. به گفته آنها  ترابيان كه در آخرين سفر تيم ملي همراه تيم بود بالاجبار دست به قلم برده و  از سمت خود استعفا داده است و ظاهرا اتفاقاتي در اندونزي بين او و كارلوس  كي‌روش رخ داده كه باعث جدايي زودهنگام او از سمت مورد علاقه‌اش از تيم ملي  بوده است.


 
اين  همان چيزي است كه باعث شد كي‌روش سفر ساده خود را از دبي به اروپا رها كند  و به تهران بيايد تا ملاقات سريع‌السير با علي كفاشيان ترتيب بدهد . كي‌روش در اين جلسه با اشاره به اتفاقات رخ داده با اندونزي از ضعف سرپرستي  تيم گلايه كرده است.
 
نكاتي كه او به زبان آورده به طور خلاصه شامل چند  نكته است؛ اول از همه كي‌روش به دنبال سرپرست تمام وقت است كسي كه هر گاه  لازم بود در كنار تيم ملي باشد حال آنكه ترابيان رئيس كميته فوتسال است و  به هر حال درگيري‌هايي با اين پست دارد از جمله سفر او به اصفهان در هفته  قبل از بازي بحرين مورد اعتراض كارلوس كي‌روش بوده است.
نكته دوم  اعتراض كي‌روش به نبود برخي امكانات مثل شرايط اسكان ايران در اندونزي بوده  است. ظاهرا كيفيت هتل رزو شده براي تيم ملي مناسب نبوده و همين مسأله مورد  اعتراض كي‌روش قرار گرفته است. به جز اين يك مسأله ساده به اسم كفش شش  استوك از نكاتي است كه اعصاب سرمربي تيم ملي را به بازي گرفته است.
بنا به گفته نزديكان تيم ملي كي‌روش و دستيارانش با رصد كردن آب و هواي  اندونزي اطمينان داشتند كه تيم ملي در شرايطي مقابل حريف خواهد ايستاد كه  هوا باراني خواهد بود بنابراين كي‌روش از سرپرست تيم ملي مي‌خواهد به جز  كفش‌هاي 13استوك معمول، 18جفت كفش شش‌استوك آهني‌  هم براي بازيكنان تيم  ملي آماده كند كه چنين خواسته‌اي از سوي سرپرست تيم خیلی دیرهنگام اجابت  شده است.
يكي از نزديكان تيم ملي در اين‌باره مي‌گويد:« دو گل ايران  مقابل اندونزي روي سر خوردن مدافعان حريف اتفاق افتاد  و همين مسأله  مي‌توانست براي ايران هم به رخ بدهد
به گفته او جزئياتي كه كارلوس  كي‌روش همواره به آن اشاره دارد چيزهايي است كه قبلا در ايران مورد توجه  نبوده و بنابراين به همين دليل كار كردن با او خيلي راحت نيست.
نكته  ديگر اينكه برخلاف گفته ترابيان كارلوس كي‌روش به دنبال يك سرپرست تمام وقت  و مسلط به زبان انگليسي است و در اين‌باره با علي كفاشيان هم صحبت كرده  است. كفاشيان هم امروز با تأييد مسأله گفته است فدراسيون به دنبال شخص  مناسب به دنبال اين پست است.

http://www.goal.com/iran/news/182

 

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.