شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ -  ۶ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سگی که پارس می کند، گاز نمی گیرد
میلاد مختوم

میلاد مختوم

اقدامات مذبوحانه سردمداران جمهوری جهل و جنون و جنایت در طی هفته گذشته در جهت بحران سازی و ایجاد جبهه های فرعی انحرافی ابعاد تازه ای به خود گرفتند. هجوم هدایت شده و تحت کنترل گله های پاسدار و بسیجی به سفارت انگلستان در تهران تازه ترین نمونه یاغی گری های رژیم آخوندی است. در شرایطی که تمامی سردمداران رژیم در انظار عمومی در بلندگوهای تبلیغاتی خود همواره نعره می کشند که تحریم های بین المللی بی اثر هستند و هیچ نقشی در سیاست گذاری های آنها ندارند، در پشت صحنه دچار تشنج شدید شده اند و از سر استیصال گله های پاسدار تحت امر خود را برای هجوم به سفارت انگلستان بسیج می کنند. با وجود اینکه هنوز دامنه تحریم های اتحادیه اروپا آنچنان گسترده نشده و تحریم های اعلام شده تنها در مورد بخش کوچکی از فعالیت های تجاری برخی از شرکت ها و نهادهای وابسته به رژیم و به طور بسیار محدود اعمال می شوند، هراس رژیم از انزوای بین المللی و احتمال تحریم نفتی گسترده بد جوری کک به تنبان سران رژیم انداخته است. رژیم رو به زوال جمهوری اسلامی همان غریقی را می ماند که از ترس مرگ و برای رهایی از غرق شدن به هر خس و خاشاکی چنگ می زند.

 

اولین پیامد هجوم گله های بسیجی به سفارت انگلستان تشدید انزوای بین المللی رژیم بود. ایالات متحده، اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل متحد حمله به سفارت انگلیس را محکوم کردند. کشورهای آلمان، فرانسه و هلند سفرای خود در تهران را برای مشورت فرا خواندند. وزیر خارجه انگلستان از کارکنان سفارت جمهوری اسلامی در لندن خواست که خاک انگلستان را ترک کنند. این اقدامات دست کم یک نقطه پایان مقطعی بر سیاست مماشات بی حاصل دولت انگلیس با رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی گذاشتند. وزرای خارجه اتحادیه اروپا در روز پنجشنبه در بروکسل تعداد بیشتری از افراد و شرکت های وابسته به سپاه پاسداران و سایر ارگان های رژیم را در لیست تحریم های خود قرار دادند. آنها هر چند بر سر تحریم نفت ایران به توافق نرسیدند، اما تصمیم گرفته اند که راهکار های لازم برای تحریم نفتی رژیم و در نهایت خشکاندن رگ های حیات اقتصادی آخوند ها را مورد بررسی قرار دهند. در مورد پیشنهاد دولت انگلیس برای توقیف دارایی های بانک مرکزی جمهوری اسلامی هم هنوز متأسفانه در بین کشورهای عضو این اتحادیه اختلاف نظر وجود دارد، به همین خاطر و برای جلوگیری از اقداماتی که وضع اقتصادی نابسامان اتحادیه اروپا را بیش از پیش مورد مخاطره قرار می دهند، موضوع تحریم نفتی رژیم آخوندی توسط اتحادیه اروپا به سال بعد موکول شد.

 

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی در مراسم استقبال از کارکنان اخراجی سفارت رژیم در لندن ضمن تهدید انگلستان به اقدام متقابل با پر رویی خاص آخوندی از اتحادیه اروپا خواست که در رابطه با ایران "به دلیل حاشیه هایی که انگلیس ایجاد می کند" ایجاد مشکل نکنند. آخوند خاتمی هم طبق معمول در جمعه بازار آخوندی با دهانی کف کرده سایر کشورهای اروپایی را تهدید کرد که رفتارشان باعث تنفر مردم ایران خواهد شد.

 

مجموعه این رخدادهای اخیر به خوبی نشان می دهد که جنایتکاران حاکم بر سرنوشت ملت ایران چه زبانی را بهتر از هر زبان دیگری می فهمند. دولت های اروپایی در طی تمامی سال های حیات ننگین جمهوری اسلامی همواره روابط اقتصادی گسترده ای با این رژیم خونریز داشته اند و کل این روابط سود آور تجاری زیر سایه سیاست ننگین مماشات با این رژیم ضد بشری شکل گرفته است. آنها سال های متمادی با رژیم آخوندی تحت عنوان "گفتگوی انتقادی" هم کاسه شدند و پس از آن که پرونده ترورهای میکونوس این کاسه کوزه را به طور موقت در هم شکست، مماشات گران حرفه ای امثال یوشکا فیشر، وزیر خارجه سابق آلمان، چینی های شکسته را بند زدند و همان سیاست فاجعه بار مماشات با آخوندها را این بار تحت عنوان "تحول از طریق نزدیکی" از سر گرفتند. در تمامی این سال ها آخوندهای جنایتکار هم به جنایت های خود بر علیه مردم اسیر ایران ادامه دادند، هم از تروریسم بین المللی حمایت کردند و هم پروژه های تسلیحاتی اتمی خود را دنبال کردند.

 

در شرایطی که زمزمه های تحریم های همه جانبه اقتصادی، بویژه تحریم نفتی رژیم به گوش می رسند، هیچ جای شگفتی نخواهد بود، اگر رژیم رو به زوال جمهوری اسلامی نعره های تهدید آمیز خود را افزایش دهد. آنچه در این میان اهمیت اساسی دارد این است که باید حساب مردم ایران را از این رژیم قرون وسطایی جدا کرد. دولت های اروپایی باید بعد از این همه سال به خوبی دریافته باشند که تمامی باندهای جنایتکار این رژیم دشمنان قسم خورده کشور و مردم ایران هستند و سیاست فاجعه آمیز مماشات با این رژیم را برای همیشه به گور بسپارند. ایستادگی و قاطعیت کشورهای اروپایی در برابر باج خواهی های رژیم جمهوری اسلامی نقطه اتکایی اساسی برای مردم ایران در مبارزه بر علیه رژیم خواهد بود. از جیغ و دادها و یقه درانی های مزدوران رنگ و وارنگ رژیم و پارس کردن های سردمداران رژیم نهراسید. سگی که پارس می کند، گاز نمی گیرد.

 

میلاد مختوم

سوم دسامبر 2011

 

"یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفا منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
میلاد مختوم:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.