شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اطلاعاتی در مورد برنامه های ماه محرم علی پروین

اطلاعاتی در مورد برنامه های ماه محرم علی پروین

سلطان در کدام هیئت عزاداری می کند


پروین در ماه محرم بیشتر از ماه رمضان نذر و نیاز می‌کند؛ کسی که بسیاری از نذر‌هایش را به خواسته مادرش و وصیت او انجام می‌دهد.
علی پروین از خودش هیئت عزاداری ندارد؛ یعنی او مؤسس یا بانی هیئتی نیست . با وجود این پروین در این ایام خرج زیادی می‌دهد. او در عزای حسینی، هر شب  لواسان را به سمت طرشت طی می‌کند تا بتواند در هیئت محبان مهدی(عج) حاضر  شود.
هیئت محبان مهدی(عج) زیرنظر مهدی عرب ـ یکی از دوستان نزدیک پروین ـ اداره  می‌شود. ایده تاسیس این هیئت زمانی به ذهن او رسید و هنگامی‌که با استقبال  پروین روبه‌رو شد، دست روی دست نگذاشت. حالا پروین با حضور در این هیئت جمع  زیادی از طرفداران‌اش را هم به طرشت می‌کشد.
هواداران و البته در مواقعی بعضی بازیکنان نزدیک به وی در هیئت شهدای طرشت  عزاداری می‌کنند؛ بازیکنانی مثل علی انصاریان و بهروز رهبری‌فرد و البته  قدیمی‌های فوتبال ایران. تا همین چند سال پیش حمید شیرزادگان هم در هیئت  عزاداری محبان مهدی(عج) شرکت می‌کرد؛ اما دیگر او در بین آنها دیده  نمی‌شود.حسین کلانی و همایون بهزادی از دیگر قدیمی‌های پرسپولیس هستند که  در هیئت محبان مهدی(عج) حضور پیدا می‌کنند. یکی از برنامه‌های این هیئت،  دعوت از هیئت‌های دیگر تهران است؛ به این ترتیب که دسته‌ها در هیئت محبان  مهدی(عج) حضور می‌یابند و مراسم سینه‌زنی شروع می‌شود. بعد از این مراسم،  با کمک‌ مالی پروین شام می‌دهند. هیئت محبان مهدی(عج) البته 3، 4 روز قبل  از شروع ماه محرم تشکیل می‌شود و تا روز بعد از عاشورا ادامه دارد.

پروین فقط در یک حالت به این هیئت نمی‌رود و آن زمانی است که در خانه‌اش  خرج می‌‌دهد. سرمربی سابق پرسپولیس وقتی به لواسان نقل مکان کرد، در  زیرزمین خانه‌اش حسینیه‌ای ساخت؛ به همین دلیل، گاهی هیات محبان مهدی(عج ) به حسینیه لواسان می‌رود و پروین در آنجا خرج می‌دهد. شخص پروین به  مداحی‌های این روزها علاقه زیادی دارد و مداحی‌های حاج منصور ارضی را  می‌پسندد؛ همین‌طور مداحی‌های علی انسانی. در حسینیه پروین همه نوارهای‌  این دو مداح موجود است و از بلندگوهای حسینیه پخش می‌شود. گفته می‌شود  پروین در ماه محرم بیشتر از ماه رمضان نذر و نیاز می‌کند؛ کسی که بسیاری از  نذر‌هایش را به خواسته مادرش و وصیت او انجام می‌دهد

http://www.jehanevarzesh.com/iran.news.php?news_id=29245

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.