شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

«الحق» در کمین ساکنان اشرف

فارس

مسئول روابط بین‌الملل گروه مقاومت "اهل الحق" عراق در گفت‌وگو با فارس:


کاخ سفید از ۱۵ هزار آمریکایی در عراق برای مقاصد جاسوسی استفاده می‌کند


خبرگزاری فارس: مسئول روابط بین الملل گروه مقاومت اهل الحق عراق طی مصاحبه ای گفت که باقی ماندن 15 هزار آمریکایی در عراق نگران کننده بوده و آمریکا قصد دارد از آنها برای مقاصد نظامی و جاسوسی استفاده کند.


به گزارش فارس، گروه "اهل الحق" عراق ، از مهمترین گروه های عراقی است که طی سال های اخیر با اشغالگری آمریکا در عراق مبارزه کرده و بارها طی عملیات های مختلف با نیروهای آمریکایی درگیر شده است.
 
این گروه تاکنون تلفات زیادی را به نیروهای اشغالگر آمریکایی در عراق وارد کرده است. بر اساس فیلم های منتشر شده، گروه اهل الحق بسیاری از عملیات های خود علیه نیروهای آمریکایی را به دلیل آنکه ممکن بوده به شهروندان عراقی حاضر در محل عملیات آسیب برساند، متوقف کرده است.
 
 "شیخ عمار الدلفی" مسئول روابط بین الملل گروه "اهل الحق" عراق در گفت و گو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس به بررسی آخرین رویدادهای عراق و عقب نشینی نظامیان آمریکایی از این کشور پرداخت.
 
*آمریکا با شعارهای جعلی به اشغال عراق پرداخت

وی گفت: آمریکا در سال 2003 با شعارهای جعلی به اشغال عراق پرداخت. آمریکا مدعی بود که در عراق سلاح های کشتار جمعی وجود دارد و رژیم صدام با گروه القاعده ارتباط دارد. از سوی دیگر یکی دیگر از عواملی که سبب شد تا آمریکا به عراق حمله کند آن بود که صدام دیگر کارایی خود را برای نیروهای آمریکایی و اسرائیل از دست داده بود و آمریکا با این عنوان های جعلی و با ادعای این موضوع که خواستار تحقق دموکراسی در عراق است، به این کشور حمله کرد. اما بعد از مرور این 9 سال و جنایت هایی که آمریکا در عراق از قبیل کشتارها و بازداشت ها مرتکب شد، هیچکدام از ادعاهایی که آمریکا برای انجام آن به عراق حمله کرده بود، تحقق نیافت.

*آمریکا خفت بار از عراق خارج می شود


شیخ عمار الدلفی در ادامه به تاریخچه عراق در مبارزه با اشغالگری ها پرداخت و گفت که نباید فراموش کرد که در دهه 20 قرن گذشته، مردم عراق با تبعیت از مرجعیت، استعمار انگلیس بر این کشور را پایان بخشیدند. گروه اهل الحق نیز طی سال های گذشته در برابر اشغالگری آمریکا به مقابله پرداخت. در واقع می توان گفت که آمریکا در عراق شکست خورد و آمریکا در حالی از عراق خارج می شود که شکستی خفت باری در این کشور متحمل شد.
 
*آمریکا هرگز فکر نمی کرد اینگونه با مقاومت مردم عراق مواجه شود


شیخ عمار الدلفی در پاسخ به سوال دیگری درباره برنامه ریزی آمریکا برای حضور 15 هزار کارمند در سفارت آمریکا در بغداد گفت: برای توضیح این مسئله باید مقدمه ای را عنوان کنم. چندین موضوع آمریکایی ها را در عراق با چالش مواجه کرد. آمریکا به هیچ وجه توقع نداشت که این گونه با مقاومت مردم عراق مواجه شود. آمریکا با مقاومتی در عراق مواجه شد که با تمامی روش های آنها از جمله روش های نظامی و روش های ترویج فساد مقابله کرد. در نتیجه باقی ماندن 15 هزار کارمند، یا دیپلمات یا نظامی آمریکایی در عراق، عناوینی فریب دهنده است. آمریکا با ناوگان ها و نیروهای نظامی خود به عراق آمد تا بتواند ثروت های این کشور را به غارت ببرد. بنابراین به راحتی عراق را ترک نخواهد کرد. در واقع آمریکا قصد دارد بعد از عقب نشینی از عراق، با این تعداد زیاد کارمند، ریشه های خود را در این کشور باقی بگذارد وگرنه روند دیپلماتیکی فقط به تعداد محدودی دیپلمات نیاز دارد نه 15 هزار کارمند.

*وجود 15 هزار آمریکایی در عراق نگران کننده است

مسئول روابط بین الملل گروه اهل الحق گفت: وجود این تعداد زیاد آمریکایی در عراق باعث ایجاد نگرانی و عدم اطمینان می شود چون ممکن است آمریکا از این افراد در راستای مقاصد نظامی یا جاسوسی خود بهره بگیرد.
 
*حتی اگر یک نظامی آمریکایی در عراق باقی بماند با او مقابله می کنیم

وی تاکید کرد: ما، ملت عراق، عهد بسته ایم که هرگز میدان و سلاح را تا اخراج اشغالگران و مقابله با تمامی توطئه های اشغالگر زمین نگذاریم چه این اشغالگر در خاک عراق باشد یا خارج از خاک عراق باشد. بنابراین حتی اگر یک نظامی آمریکایی در عراق باقی بماند با آن مقابله می کنیم. ما فقط با اشغالگران مقابله می کنیم و در جریان این مقابله، از هرگونه آسیب رسیدن به شهروندان عراقی دوری می جوییم. پس اگر این تعداد آمریکایی تحت هر عنوانی در عراق باقی بماند ما همچنان به مقاومت خود ادامه خواهیم داد.
 
مسئول روابط بین الملل گروه مقاومت اهل الحق عراق در ادامه این مصاحبه درباره اظهارات مقامات عراق در باره اعطای مصونیت قضایی به 15 هزار کارمند آمریکایی که در عراق باقی خواهند ماند، گفت: اعطای مصونیت قضایی به نیروهای آمریکایی فقط از طریق پارلمان محقق خواهد شد و پارلمان عراق، نماینده مردم این کشور است و مردم عراق تاکید دارند که به هیچ نظامی آمریکایی و یا دیپلمات آمریکایی به جز در مواقع ضرورت مصونیت قضایی داده نشود. پس هیچ مقام عراقی اجازه ندارد به نام ملت عراق این گونه موضوعات را مطرح کند.
 

*مردم عراق کاملا با حضور گروهک منافقین در عراق مخالف هستند

وی درباره حضور گروهک تروریستی منافقین در عراق گفت که مردم عراق به طور کامل با حضور این گروهک تروریستی در عراق مخالف هستند حتی شاخه نظامی گروه اهل الحق با این گروهک تروریستی مبارزه کرده اما متاسفانه برخی کشورها و گروه های سیاسی عراق از این گروه پشتیبانی کردند. البته باید گفت که ما امروز در عراق، در صدد شکست دادن شیطان بزرگ هستیم و مقامات ارشد نظامی آمریکا نیز بارها به ضربات سنگینی که از گروه اهل حق خورده اند اعتراف کرده اند.

انتهای پیام/++


اخبارمرتبط :


  یک مقام عراقی: آمریکا 16 هزار جاسوس خود در عراق را حفظ می‌کند 


90/09/26 - 08:18


  بولتون: خروج کامل نظامیان آمریکا از عراق «اشتباهی مصیبت‌بار» است 


90/09/25 - 18:18


  تظاهرات مردم عراق برای اخراج گروهک تروریستی منافقین 


90/09/25 - 15:17


  تحویل آخرین پایگاه نظامی آمریکا در عراق 


90/09/25 - 13:27


  شکایت «منافقین» از ایران و عراق به دادگاه «آمریکا» 


90/09/25 - 12:06


  لیست کاملی از تلفات انسانی و هزینه‌های مالی 9 سال اشغال عراق 


90/09/25 - 12:10


  پانتا پرچم آمریکا در عراق را پایین کشید/ عراقی‌ها پرچم آمریکا را آتش زدند 


90/09/25 - 10:04


  مالکی: ضرب‌الاجل خروج منافقین از عراق غیرقابل تغییر است 


90/09/24 - 18:44


 

منبع: فارس، 26 آذر 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.